Статті

У якому місці квартири потрібно розміщувати Wi-Fi роутер?

Share

Wi-Fi роутер є практично у всіх, тільки от не всі знають, де ж має розташовуватися цей прилад. Дам кілька універсальних порад, але варто розуміти, що планування квартир різне, тому і поради будуть загальними. Буду радий, якщо ви підпишетеся на мій блог і поставите лайк цій публікації. А також висловите свою думку в коментарях.

Під час вибору місця для розміщення Wi-Fi роутера у квартирі слід враховувати кілька факторів, які можуть вплинути на якість сигналу:

1. Центральне розташування. Розмістіть роутер у центральній частині квартири, щоб максимально розподілити Wi-Fi сигнал по всіх приміщеннях. Це допоможе знизити ймовірність слабкого сигналу у віддалених місцях квартири.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

2. Уникайте перешкод. Розмістіть роутер у відкритому просторі та уникайте приміщень з великою кількістю перешкод, таких як стіни, меблі або металеві конструкції. Ці перешкоди можуть послабити сигнал Wi-Fi. Практика показує, що навіть наявність шафи або комода на шляху радіосигналу погіршують якість доступу в мережу.

3. Висота розміщення. Чим вище Wi-Fi роутер, тим краще покриття. У будь-якому громадському місці (кафе, ресторан) роутери завжди розміщуються на стелі або під стелею. А якщо у вас кілька поверхів, розмістіть роутер на середньому поверсі. Але у випадку з багатоповерховим будинком краще використовувати кілька роутерів або точок доступу.

4. Уникайте електронних пристроїв. Розмістіть роутер на деякій відстані від інших електронних пристроїв, таких як телевізори, мікрохвильові печі, колонки, кухонна техніка. Робота цих пристроїв може заважати Wi-Fi і погіршувати якість сигналу. Сильно впливають на роботу роутера електромотори – у процесі роботи такі агрегати можуть створювати велику кількість електромагнітних завад як у “повітрі”, так і в електричній мережі.

5. Спробуйте різні місця. Можливо, знадобляться деякі експерименти з різними місцями у квартирі, щоб знайти найкраще розташування для роутера. Ви можете перевірити силу сигналу на різних місцях, використовуючи додаток або програмне забезпечення для аналізу Wi-Fi сигналу.

На своїй практиці у мене була ситуація, коли я розмістив Wi-Fi роутер у середині квартири. Здавалося б, усе ідеально, але виникали періодичні проблеми з Wi-Fi у ранкові та вечірні години.

Як я потім зрозумів, проблема була в тому, що вранці та ввечері багато людей користувалися своїми гаджетами, тобто їхній Wi-Fi просто заважав моєму роутеру. Маршрутизатор починав працювати неефективно через перевантаженість частотного діапазону. Виникала інтерференція з іншими мережами, що призводило до поганої якості сигналу і повільної швидкості інтернету.

Мені довелося перемістити роутер углиб приміщення, щоб сторонні перешкоди не заважали його роботі. До речі, з появою 5-гігагерцового Wi-Fi ця проблема зникла, а з появою Wi-Fi 6 можна розміщувати десятки пристроїв у межах однієї мережі і вони не створюють проблем один одному.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Wi-Fi
  • Останні записи

    Чому не можна заряджати смартфон до 100% і розряджати до 0% – просте пояснення

    Користувачі, які часто розряджають свої мобільні телефони до 0 відсотків, роблять серйозну помилку. Ситуація ще…

    09.05.2024

    Фахівці TechRadar назвали 9 найкращих смартфонів на весну 2024 року

    TechRadar вважає, що Samsung Galaxy S24 Ultra не має конкурентів. Цей смартфон може замінити одразу…

    09.05.2024

    Названий можливий наступник Тіма Кука на посаді глави Apple

    Керівник відділу розробки апаратного забезпечення Джон Тарнас може замінити Тіма Кука на посаді генерального директора…

    09.05.2024

    У пацієнта з чіпом Neuralink виникли перші проблеми

    У березні 2024 року компанія Ілона Маска Neuralink показала свого першого пацієнта з чіпом. Ним…

    09.05.2024

    Тест Geekbench показав, наскільки новий iPad Pro швидший за попередника

    У базі даних бенчмарку зазначено, що iPad Pro з M4 показав результат у 3767 балів…

    09.05.2024

    Android 15 обіцяє покращити режим сну

    В Android 15 додано новий API ZenDeviceEffects, який дозволяє стороннім додаткам змінювати налаштування екрану під…

    09.05.2024