Статті

Чому на флешці не варто довго зберігати файли

Share
Час читання: 2 хв.

“Немає місця на диску, потрібно фотографії зберегти на флешці” – так думають багато користувачів.

І зберігають цінні файли на флешці тривалий час вважаючи, що з ними нічого не буде. Досить покласти пристрій у надійне сухе місце. Але це далеко не так – файли взагалі не варто зберігати на флешці.

Чому?

Щоб відповісти на це запитання, потрібно знати, як працює цей тип накопичувача. Уся інформація зберігається всередині невеликих мікросхем у вигляді негативного заряду в плаваючому затворі МОП транзистора. Таких транзисторів у мікросхемі мільйони і кожен здатний тримати заряд. Такий осередок може зберігати від одного до кількох бітів залежно від технології пам’яті.

Будь-яка подібна пам’ять має обмежену кількість циклів запису, що загалом впливає на час експлуатації запам’ятовуючого пристрою. У середньому, флешка здатна витримати до 5000 циклів перезапису, але на ділі ці цифри можуть бути сильно зменшені.

Особливо ця проблема спостерігається на недорогих пристроях – у зв’язку з низькою якістю, мікросхеми можуть вийти з ладу в будь-який момент. У моїй практиці були такі накопичувачі, які ледь змогли витримати понад 10 циклів запису.

За фактом, використання будь-якої флешки – рулетка. Багато що залежить від якості контролера, але, як показує практика, розробники не надто його ускладнюють на відміну від SSD диска. Наприклад, контролер флешки працює “не шкодуючи” твердотільної пам’яті – у ньому немає багатьох функцій, які дають змогу подовжити життя мікросхем.

Цікавий факт – якщо flash-накопичувач витримує 5000 циклів перезапису, то це дуже добре. Але проблема виникає в іншому – сам роз’єм підключення до комп’ютера може не витримати і 1000 циклів підключення. Фізичний знос контактів і самого роз’єму може відбутися набагато швидше, ніж деградує сама пам’ять.

До того ж, на такий тип пам’яті діє статична електрика та сильне електромагнітне випромінювання. Зараз технології стали трохи кращими, а ось років 15 тому можна було позбутися всіх даних, прокотившись кілька разів у трамваї. Свого часу, пам’ятаю, продавалися спеціальні захисні футляри для захисту від статики і випромінювання.

Висновок

Не варто сподіватися на такий тип пам’яті – підведе в будь-який момент. Бували випадки, що через стрибок напруги виходив з ладу контролер, і щоб відновити дані із зіпсованого пристрою, потрібно було витратити пристойну суму. У разі пошкодження мікросхем дані з них відновити буде неможливо.

Призначення у флешки лише одне – перенесення файлів між пристроями.

А де зберігати тоді?

Ідеальне рішення – зовнішній HDD накопичувач. При правильній експлуатації термін зберігання даних на класичному жорсткому диску становить 10-15 років. Якщо потрібен постійний доступ до інформації, то краще використовувати NAS сервер.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Xiaomi 15 Pro показав кращі результати за iPhone 16 Pro Max у тестах батареї

    За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…

    16.11.2024

    Samsung запатентувала смартфон з вібруючим дисплеєм

    У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…

    16.11.2024

    Samsung готує бета-версію One UI 7

    Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…

    16.11.2024

    YouTube заполонили піратські фільми у високій якості

    На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…

    16.11.2024

    Casio представила розумне кільце у стилі класичного G-SHOCK 5000 з вбудованим екраном

    Новинка, позначена каталожним номером CRW-001-1JR, надійде в продаж у Японії в грудні поточного року за…

    16.11.2024

    WhatsApp впровадив можливість зберігати чернетки повідомлень

    Цього тижня користувачам WhatsApp стала доступна функція збереження чернеток повідомлень. Тепер месенджер повідомить користувачеві, якщо…

    16.11.2024