Чи потрібно вимикати комп’ютер? – Хтось відповідь на це питання вважає очевидним, а хтось сумнівається, вважаючи, що саме під час включення / вимикання комп’ютера найчастіше трапляються поломки.

І ті й інші частково мають рацію, а відповідь на питання лежить десь посередині. Дійсно, якщо ви відволікаєтеся від роботи на комп’ютері на кілька хвилин або навіть годин, повністю вимикати його не обов’язково. Оптимальний варіант – поставити його в «сплячий режим», тоді вам вдасться максимально швидко повернутися до роботи.

Реклама

А ось на ніч комп’ютер або ноутбук слід відключати, якщо, звичайно, ви не працюєте в нічному режимі. Відключення ПК на ніч, по-перше, позбавить вас від шуму кулера, який буде заважати вам заснути. По-друге, при виключенні комп’ютера здійснюється оновлення ОС, виправляються помилки і збої, які виникали під час роботи. Якщо вам доводилося працювати на ПК без повного його виключення протягом декількох діб, то ви, напевно, помічали, наскільки знижується його продуктивність.

Особливо потребують «відпочинку» комплектуючі ноутбука. Звичайно, можна встановити його на ніч в сплячий режим, але чи має це сенс, та й зайва витрата електроенергії ні до чого.

Що стосується впливу включення / виключення пристрою на його поломки, то тут теж все відносно. Звичайно, жоден ноутбук, і навіть стаціонарний комп’ютер не витримає, якщо його вмикати / вимикати сотню раз в день або робити це за допомогою кнопки включення або, ще гірше, просто висмикувати шнур з розетки живлення. Щоб уникнути поломок, вимикання комп’ютера повинно здійснюватися через «Пуск» за допомогою команди «Завершити роботу» Ставтеся до вашого комп’ютера дбайливо, давайте йому відпочити, уникайте перегрівання комплектуючих, і він буде служити вам значно довше.