Статті

Чи допоможе очищення кешу DNS прискорити інтернет

Share
Час читання: 2 хв.

Прискорити мобільний інтернет можна у різний спосіб, багато з яких не зовсім очевидні для простого користувача. Що таке очищення кешу DNS і чи допоможе воно, якщо гальмує інтернет на телефоні?

Що таке DNS кеш та навіщо його очищати?

За час своєї роботи телефон збирає численні часові файли, які необхідні для швидкого завантаження різних функцій. Один із видів таких файлів – кеш DNS. Він складається з тимчасової бази даних, що містить запис всіх відвідуваних користувачем сайтів. Тут же зберігається інформація про спроби відвідування різних сторінок та IP-адрес.

Спочатку кеш DNS необхідний саме для того, щоб прискорювати завантаження раніше відвіданих сторінок – воно починається ще до того, як веб-сайт відкриється, оскільки частина інформації про нього вже є в базі. Однак згодом дані про сторінки стають застарілими, неактуальними, їхня кількість зростає і лише уповільнює роботу мобільного браузера.

У цьому випадку допомогти підвищити швидкість завантаження сторінок може очищення тимчасових файлів або кешу DNS, який відображає старий вміст сторінок. Крім цього рекомендується очистити загальний кеш браузера, в якому також може міститися кеш DNS.

Як очистити кеш DNS на телефоні?

Очистити кеш DNS можна безпосередньо в мобільному браузері Google Chrome, а також у деяких інших браузерах, що базуються на Chromium. Для цього користувачеві необхідно:

  1. Відкрити браузер.
  2. У пошуковий рядок ввести chrome://net-internals/#dns
  3. На сторінці у вкладці DNS вибрати дію Clear host cache.
  4. У вкладці Proxy натиснути на дію Clear bad proxies.

Сам браузер не відреагує на вибрані дії, тому не покаже жодних повідомлень про успішне очищення кешу DNS. Однак тимчасові файли дійсно видаляться, про що найчастіше можна зрозуміти по збільшеній швидкості завантаження веб-сторінок.

Важливо! У багатьох випадках видалення тимчасових файлів DNS відбувається не відразу – через постійну роботу браузера у фоновому режимі старий контент і застарілі дані очищаються поступово, а процес може тривати до трьох днів.

Крім того, в будь-якому мобільному браузері не зайве очистити весь кеш, куди входить і історія відвідувань. Для цього необхідно:

  1. Відкрийте налаштування браузера.
  2. Знайти розділ Конфіденційність – Очистити історію .
  3. Встановити галочки навпроти пунктів Файли Cookie, Історія браузера, Зображення та Налаштування сайтів та натиснути Видалити дані .

Видалити кеш браузера, щоб він менше гальмував, можна і через налаштування телефону. Для цього у розділі Програми потрібно знайти свій браузер, а потім вибрати дію Очистити кеш. Після очищення всіх тимчасових файлів та окремо кешу DNS необхідно перезавантажити телефон.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Новий дизайн камери iPhone 17 розчарує всіх

    Інсайдери вже неодноразово ділилися інформацією про можливий редизайн камерного блоку в майбутніх моделях iPhone 17…

    18.02.2025

    DJI презентувала нові стабілізатори Osmo Mobile 7

    Китайський виробник DJI анонсував нову серію стабілізаторів, яка включає дві моделі: базову OM 7 та…

    18.02.2025

    Злиті рендери Samsung Galaxy A36 розкрили нові кольори

    Очікується, що незабаром Samsung представить Galaxy A36, і з’явились витоки рендерів нової моделі. Нещодавно в…

    18.02.2025

    Рендери розкрили дизайн Apple iPhone 17 Air та 17 Pro

    Пам’ятаєте недавні чутки про iPhone 17 Pro з камерою у вигляді козирка? Виявилося, що це…

    18.02.2025

    Дослідження показало, наскільки люди готові довіряти штучному інтелекту

    Штучний інтелект став частиною повсякденного життя, допомагаючи у виборі фільмів чи музики. Проте чи можна…

    18.02.2025

    ЄС посилить контроль над WhatsApp через його надмірну популярність

    WhatsApp, що належить Meta, перетнув важливий користувацький поріг, який зобов’язує його дотримуватися жорсткіших правил згідно…

    18.02.2025