Статті

Чому смартфони на Android так швидко морально застарівають

Share
Час читання: 3 хв.

Колись кілька років тому йшов купувати новий смартфон. Мій апарат, який я вибрав та купив, був недешевим — сучасними словами можна сказати, що це був флагман. І ось йду я задоволений ще з тогочасної «Ельдорадо», налаштовую покупку і тут натикаюся на новину, що в продаж якраз у цьому магазині вже надійшла новинка, яка вийшла буквально днями. Виходить, що мій поточний апарат морально застарів до того, як я його доніс до дому.

Наразі нові смартфони виходять буквально раз на місяць, особливо від китайських виробників. Великі гравці як Apple і Samsung все-таки флагмани випускають приблизно раз на рік, а ось китайський конвеєр працює на повну.

Основні причини тут дві – висока конкуренція та технічний прогрес. До речі, ті флагмани, які вийдуть лише наступного року, вже створені у вигляді прототипу — зразок відставання виходу новинки від винаходу дорівнює 1 році. За цей час проходять тести та покращення і лише потім гаджет потрапляє у продаж.

Висока конкуренція

Чим вище конкуренція, тим бренд намагатиметься зробити свій продукт кращим. У СРСР конкуренції практично не було, тому всі мали приблизно однакові телевізори, магнітофони та програвачі, як і весь побут. Тут все інакше — щоб виробництво смартфонів не зупинялося, потрібно постійно вигадувати і винаходити щось нове. Інакше просто ніхто не купуватиме однакові гаджети і в результаті бренд просто розориться.

Іноді бренди йдуть на хитрощі, випускаючи нову модель, яка лише зовні відрізняється від попередньої. Таким часто «балується» Apple, наприклад iPhone 14 мало чим відрізняється за можливостями від iPhone 13, тільки задня панель смартфона різна (але не завжди). Це розраховано на тих користувачів, яким важливо підкреслити свій статус у соціальному суспільстві, мовляв, не варто ходити з торішнім смартфоном.

Але тут є один великий плюс — висока конкуренція потужним локомотивом тягне поїзд технічного прогресу. Без конкуренції не було б нових винаходів та покращень характеристик мобільних пристроїв.

Технічний прогрес

Тут все набагато цікавіше – за останні кілька років прогрес розвивається практично у всьому. Ось лише кілька прикладів, що сталося за останні кілька років:

  • Поліпшилися екрани у смартфонах, з’явилися дисплеї з великою частотою. Плавність зображення набагато краща у такому режимі;
  • Постійно вдосконалюються процесори – вони стають потужнішими і потужнішими. Розумні процесори мають ядра, які споживають мало енергії, коли смартфон перебуває у спокої;
  • З’явилася бездротова зарядка та NFC. Тут незрозуміло, чому ці технології не стали популярними задовго, адже нічого надприродного в них немає. Поки писав цей шматок тексту зрозумів — річ у компактності пристрою, зараз уже навчилися «впихати» всю начинку в ультратонкий корпус;
  • Поліпшилися технології акумуляторів. Разом з батарей зазнала зміна та енергоспоживання самого гаджета. Розумні контролери самі розуміють, скільки енергії їм потрібно взяти на те чи інше завдання;
  • Нарешті камери в смартфонах за деякими параметрами не поступаються навіть камерам, на які знімають фільми. Більше того, деякі режисери використовують флагманські смартфони для підйомок якихось моментів у касових фільмах.

Можна говорити про це довго – змінюється все. Виходять нові стандарти Wi-Fi та Bluetooth, з’явився 5G – все прискорюється.

Не сплять і програмісти – роблять софт з урахуванням нового заліза. Операційна система та додатки з кожним разом удосконалюються і доводяться до ідеалу. Практика показує, що так званий колективний розум працює. Навіть якщо вам не подобається нова операційна система або оновлена ​​програма, то через якийсь час ви вже звикнете до новинки.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

View Comments

  • Яблучні раби приплатили продажному журналісту!)))

  • На андроїді флагмани теж раз на рік виходять.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: Android
  • Останні записи

    Apple змусила Intel відступити: чому компанія не змогла зберегти лідерство в процесорах

    Intel ненароком посприяла успіху М-чіпів Apple, - розповів колишній співробітник останньої Майк Мортон. За його…

    25.12.2024

    Грудневе оновлення для Google Pixel викликає скидання мережі на смартфонах

    На Reddit про проблему заявили власники Google Pixel 7, 8 і 9. Смартфон періодично скидає…

    25.12.2024

    Смартфони 2025 року отримають екрани з революційним антивідблисковим покриттям

    Останнім часом активно обговорюють нову технологію, що покращує якість зображення на смартфонах — наднизьке антивідблискове…

    25.12.2024

    Apple оновить AirTag вперше за 4 роки: запуск у 2025 році

    За повідомленнями зарубіжних ЗМІ, Apple готується до випуску нового смарт-трекера AirTag 2 у середині 2025…

    25.12.2024

    Примусовий продаж Chrome та Android: як Google протистоїть регуляторам

    Юридична битва між Google і Міністерством юстиції США досягла переломного моменту після того, як суд…

    25.12.2024

    Nothing розширює лінійку смартфонів Phone (3a) і Phone (3a) Plus

    Ключовим технічним нововведенням стане поява телеоб'єктивів. Якщо Phone (3a) отримає стандартний телеоб'єктив, то старша модель…

    25.12.2024