Чи використовувати антивірус на ПК – справа кожного. Просунуті користувачі, які використовують Windows 10 і вище, вже давно відмовилися від такого програмного забезпечення. Оскільки вбудований захист у сучасній Windows іноді працює навіть краще, ніж стороннє ПЗ. Поговоримо про мінуси використання антивіруса на комп’ютері.
Нормальний, тобто повноцінний, антивірус працює постійно на тлі. Чи ви граєте в гру, дивіться фільм, серфіті в мережі – антивірус працює і аналізує абсолютно всі дії. Якщо комп’ютер потужний, то роботу захисного програмного забезпечення можна і не помітити, але у разі слабкого заліза втрата потужності буде відчутною навіть на простих завданнях. Подивитися інформацію про те, скільки таке ПЗ забирає ресурсів, можна через диспетчер завдань – потрібно знайти в процесах запущений антивірусний додаток.
Наприклад, при включеному захисному ПЗ навіть копіювання файлу з флешки проходитиме довше, адже програма в цей час аналізує дані, що копіюються.
Антивірусне ПЗ не завжди може об’єктивно розуміти, хто запустив ту чи іншу програму або виконав якусь дію. Тому дуже часто спливають різні повідомлення у стилі «дозволити/заборонити» ті чи інші дії. Такі повідомлення відволікають та дратують. Так, багато програм мають систему правил, можна один раз додати і більше повідомлення не вискочить, але на різних завданнях такі алерти просто відволікають користувача, тому що в більшості випадків є безглуздими.
Буває, трохи програмую в поїздках на ноутбуці дружини, яка має антивірус. Дуже часто бувають помилкові спрацьовування на код регулярних виразів або на запаковані рядки base64. Антивірус який завжди може відрізнити нормальний код від шкідливого, оскільки програма у роботі використовує ознаки (сигнатури) відомих вірусів. Якщо щось збігається – захисне програмне забезпечення може заблокувати, перемістити в карантин або навіть видалити те, що вам потрібно. Ну і, звичайно, антивірус не завжди дає нам поставити піратське програмне забезпечення, оскільки воно вже було видозмінене і програма це розуміє.
Хороший антивірус не може бути безкоштовним — для того, щоб підтримувати актуальний захист та оновлювати програму, працюють кілька десятків, а то й сотень фахівців. Усім їм потрібно платити зарплатню. Тому за хорошу захисну програму треба платити, що є ще однією статтею видатків до бюджету.
«А маю антивірус! Я можу будь-яку програму завантажити та встановити! Нічого не буде!” – саме так думають багато користувачів ПК з антивірусом. Насправді, це далеко не так. Така програма не дає жодних гарантій того, що вашій системі нічого не загрожує. Достатньо почитати користувальницьку угоду будь-якого антивірусу і знайти в ній пункт про відмову від відповідальності.
Причина проста: антивірус може знати про вірус за ознаками, які завантажили. Якщо цих ознак немає, то шкідливе програмне забезпечення може бути пропущене. Розробники захисного ПЗ захищаються від судових позовів, тому що суто технічно 100% захист вони гарантувати не можуть, адже спочатку має вийти вірус, а потім до нього вигадується захист.
Компанія GSC Game World анонсувала вихід патча 1.1 для S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl на…
Авторитетний інсайдер Еван Бласс опублікував на своїй сторінці в соцмережі X (раніше Twitter) рендери смартфонів…
Функція управління камерою в iPhone 16 спочатку отримала неоднозначні відгуки. Однак з виходом iOS 18.2…
Інсайдер під ніком smashx_60 опублікував у соцмережі X докладний звіт про неанонсований смартфон HMD під…
Незважаючи на високу ціну в 700 доларів, PlayStation 5 Pro демонструє успішний старт продажів. У…
Компанія Elevation Lab анонсувала запуск TimeCapsule, унікального і простого рішення для продовження часу роботи Apple…