Якщо ви думаєте, що ви користуєтесь телефоном повністю анонімно, ви помиляєтеся. Виявляється, інформація, яку ви збираєте на ньому, текстові повідомлення, які ви надсилаєте, та розмови, які ви ведете, доступні не лише вам.
Основним джерелом інформації про вашу активність є операційна система, встановлена на телефоні, наприклад, iOS або Android. Виробник системи вирішує, які дані вона збиратиме і як. Найчастіші проблеми – автоматичне оновлення та створення резервних копій у хмарі.
Резервне копіювання фотографій, записів та контактів у хмарі на практиці означає передачу ваших даних компанії, що пропонує цю послугу. Такі дані, своєю чергою, зазвичай використовуються для профілювання реклами. Якщо ви хочете цього уникнути, уважно перевірте налаштування та перейдіть на збереження резервних копій у пам’яті телефону.
Сучасні телефони – це не лише мікрофони та динаміки. В останніх смартфонах є зчитувачі відбитків пальців, гіроскопи, камери та датчики світла. Кількість функцій, що пропонуються, постійно зростає. Зібрані таким чином дані можуть бути надіслані виробнику обладнання.
У такій ситуації найкраще уважно вивчити свій телефон та вимкнути незручні опції. Також бажано зашифрувати диск або убезпечити доступ до програми та камери.
Кожен сучасний телефон дозволяє використовувати доступ до мережі. Однак саме тут ми залишаємо найбільшу інформацію про нашу діяльність. Якщо ви не зашифрували своє з’єднання , оператор знатиме, де ви увійшли до мережі та що ви робили на цьому веб-сайті. Щоб розібратися з цим, слід подбати про налаштування браузера на вашому смартфоні. Також варто використовувати програми, які шифрують текстові повідомлення та розмови.
Багато програм завжди присутні на вашому смартфоні, але ви можете змінювати їх налаштування. У разі добровільно завантажених програм робіть ставки на ті, які не вимагають доступу до надто великої кількості інформації про вас. Крім того, якщо ви не використовуєте програму, просто видаліть її, а не залишайте на диску.
Якщо вам завжди було цікаво, що телефон знає про вас, тепер ви ясно розумієте це питання. На щастя, при багатьох із цих витоків інформації ви можете вжити ефективних заходів для захисту своїх даних. Достатньо витратити на цей час і сили. Це напевно варто зробити.
Телефонні шахраї стають набагато досвідченішими, використовуючи дедалі витонченіші методи для виманювання грошових коштів у довірливих…
Samsung представить "слім" версію у своїй майбутній серії Galaxy S25, щоб конкурувати з ультратонким iPhone…
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…