Статті

Найпопулярніші запитання про розумні годинники

Share
Час читання: 2 хв.

Розумний годинник — гаджет, яким користуються як діти, так і люди похилого віку. Але багато хто досі вагається, а чи варто купувати такий гаджет? Адже таке задоволення явно не з дешевих, а бюджетний варіант може розчарувати користувача. Зібрав для вас найпопулярніші питання про наручний розумний годинник, думаю, буде цікаво.

Це комп’ютер?

Так, розумний годинник є невеликим комп’ютером, в якому все за класикою – процесор, постійна і оперативна пам’ять і модулі зв’язку (Bluetooth і (або) мобільна мережа). Принцип роботи заснований на роботі смартфона – архітектурно цей пристрій мало чим відрізняється.

Чи швидко сідають такі аксесуари?

Смарт-годинник першого покоління тримав заряд дуже невеликий час. Іноді навіть на цілий день не вистачало. Сучасний годинник може тримати заряд дуже довго, але все залежить від експлуатації. У випадку, якщо годинник використовується для дзвінків або навігації, енергія витрачається дуже швидко. При середньому використанні смарт-годинник від одного заряду пропрацює до тижня, а в режимі очікування (коли потрібно дивитися час) — до місяця. Але все, звичайно ж, залежить від самого годинника.

Чи можна здійснювати аудіо та відеодзвінки?

Не у всіх моделях. Якщо пристрій призначений для цього, то можна. У більшості моделей є динамік та мікрофон. Девайси з камерою також є. У випадку, якщо пристрій має модуль мобільного зв’язку (SIM або eSIM), смартфон зовсім не потрібен. Більшість моделей підтримують таку опцію в рамках сполучення зі смартфоном через Bluetooth.

Чи правда, що вони вміють виміряти пульс, тиск, сатурацію?

Багато розумних годинників стежать за станом здоров’я користувача. На тильній стороні розташований інфрачервоний датчик, який аналізує кров’яний потік. На основі цього датчика можна виміряти пульс, тиск та сатурацію. Тільки ось на 100% довіряти даним параметрам не варто — в інструкції до будь-якого годинника написано, що ці функції мають виключно інформаційний характер, а годинник не є медичним приладом. Але для інформації піде.

У чому головна фішка такого девайсу?

Комплексно пристрій збирає дані про здоров’я користувача та його фізичну активність. Деякі моделі є ще й повноцінним фітнес-трекером, який допомагає аналізувати фізичну активність. Пристрій не тільки вважає пройдену відстань, а й допомагає порахувати витрачені калорії. Майже всі моделі мають закладені програми тренувань та здатні контролювати весь процес.

Чи складний годинник в експлуатації?

Якщо ви освоїли смартфон, то смарт-годинник буде освоїти ще простіше, адже кількість функцій у них менша. Нічого складного в освоєнні такого гаджета немає — все зроблено інтуїтивно, зрозуміло, без складних термінів.

А що із зовнішнім виглядом, якщо набридне?

Переважна більшість моделей є можливість зміни ремінця. Практично у всіх розумних годинників є можливість зміни циферблату. Можна вибирати циферблат під свій стиль – міняти його можна хоч по 10 разів на день.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Apple обирає гроші: Google приносить компанії щорічно 20 мільярдів доларів

    Apple почала виступати в суді з приводу антимонопольної справи Міністерства юстиції США проти Google, прагнучи…

    27.12.2024

    Чому iPad перевершують Android-планшети: 5 ключових причин від експертів

    Планшети iPad давно стали символом якості, продуктивності та зручності, залишаючи позаду багато конкурентів на базі…

    27.12.2024

    Meta планує заповнити свої соцмережі ШІ-користувачами

    У найближчі два роки компанія має намір наповнити Instagram і Facebook згенерованими ШІ персонажами. У…

    27.12.2024

    Найочікуваніші смартфони: ТОП-5 моделей, які представлять у 2025 році

    Коли один рік змінюється на інший, завжди хочеться трохи оглянутися назад і помріяти про те,…

    27.12.2024

    Бездротова зарядка Qi 2 для Galaxy S25 може стати платною опцією

    Скарбничку інсайдів про смартфони серії Samsung Galaxy S25 поповнив цікавий звіт. З чуток, новинки підтримуватимуть…

    27.12.2024

    Xiaomi працює над створенням власного суперкомп’ютера

    Китайська компанія активно застосовує технології штучного інтелекту у своїх продуктах, але в перспективі їх буде…

    27.12.2024