Статті

Чому не можна давати сусідам пароль від домашнього Wi-Fi і спільно оплачувати інтернет

Share

Та й не тільки сусідам, а взагалі всім стороннім особам. Буває, що виставляєш свої речі для продажу на Авіто і до тебе приїжджає покупець. І ось настає момент оплати, а найімовірніше це буде переказ на карту, і в покупця не завантажується мобільний банк. А що залишається зробити? Адже можна сказати свій пароль, але цього краще не робити!

Ситуації різні бувають і сусіди можуть звернутися до вас із таким проханням. Я колись купував частину будинку (так звану частинку), то зі мною одразу зв’язався сусід. Він спробував домовитися про спільний доступ до Wi-Fi, начебто запропонував оплачувати навпіл. За такою схемою він діяв із попереднім власником. Інтернет був підключений на одній квартирі, а сусід просто підключався. Тоді було проблемно зробити окреме підключення. Але я відразу відмовився і взагалі відключив інтернет, оскільки житло призначалося під здачу.

Незважаючи на те, що зараз підключення до інтернету стало доступним – є місця, де підключення дороге. Особливо це стосується приватних будинків. У таких і подібних ситуаціях, буває використовується спільна оплата інтернету. Хтось уже підключився, а сусід пропонує спільну оплату. Але такий варіант, хоч і може бути вигідний, в частині щомісячної оплати, але загрожує іншими проблемами. Основна з них – це сама оплата. Хтось буде затримувати і через це будуть суперечки і лайка. А інші причини нижче.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Спробуємо розібратися – чому не можна паролі від Wi-Fi роздавати?

1. Обмеження швидкості

Напевно неважко здогадатися, що буде загальне обмеження швидкості, коли всі разом почнуть користуватися. Сусід буде фільми онлайн дивитися в хорошій якості, а ви завантажувати щось. Решта членів сім’ї ще щось робитимуть в інтернеті. За підсумком у всіх буде обмеження за швидкістю через загальне навантаження на мережу. І навіщо потрібні ці проблеми?

2. Порушення законодавства

Якщо твій сусід або особа, у якої буде доступ до вашого пароля, вестиме протиправну діяльність в інтернеті (зараз ця тема дуже актуальна), то у вас можуть виникнути проблеми. Силовики прийдуть спочатку до вас, а потім розбиратимуться. Ви ж не знаєте, чим промишляє сусід або взагалі вас можуть спробувати підставити. Вам потрібні ці проблеми?

3. Безпека

До вашої мережі Wi-Fi можуть бути підключені різні пристрої та гаджети. Якщо у когось стороннього є пароль від вашого Wi-Fi, то зростає ризик, що техніку буде зламано або відбудеться витік ваших персональних та інших даних.

Якщо щось значуще забув, то додайте в коментарях.

Краще намагатися нікому сторонньому не давати свій пароль від Wi-Fi. Ясна річ, що це не 100% захист і гарантія безпеки, але все ж. Це базові правила. Плюс необхідно періодично змінювати пароль від домашнього Wi-Fi, навіть якщо ви його нікому не передавали. Або проводьте періодичний моніторинг усіх підключень до вашого Wi-Fi.

А з покупцями з “Авіто”, у яких “не завантажується мобільний банк” можна чинити інакше. Написати їм на листочку номер вашого телефону, до якого прив’язана карта, і вказати місце, де інтернет ловить. Ви ж нікуди не поспішаєте, можна почекати. Або нехай готівку йдуть знімають або заздалегідь їх попереджайте, що тільки готівка.

Як ви думаєте – чи буде безпечним у такій ситуації створювати роздачу Wi-Fi зі свого смартфона? Наприклад, зробити тимчасову точку доступу. Покупець зможе приєднатися і переказати вам гроші. Потім доступ закрити/видалити або змінити пароль. Напишіть у коментарях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Wi-Fi
  • Останні записи

    Експерти назвали речі, які не можна тримати поряд зі смартфоном

    Є кілька речей, які в жодному разі не можна тримати поряд із мобільником. І все…

    19.05.2024

    Новий iPhone 16 отримає ​​два нових кольори

    Аналітик Apple Мінг-Чі Куо сьогодні розповів про свої очікування щодо колірних рішень лінійки iPhone 16.…

    19.05.2024

    Чому варто купити iPhone 13 у 2024 році

    У світі технологій щороку приносить нові пристрої та інновації, проте не всі користувачі прагнуть придбати…

    19.05.2024

    Новий iPhone SE представлять у 2025 році

    Журналіст The Information Уейн Ма розкрив терміни випуску нового бюджетного iPhone. За словами інсайдера, Apple…

    19.05.2024

    Небезпечний вірус заражає Windows XP і Windows 2000 відразу після увімкнення

    Недавній експеримент продемонстрував, наскільки вразлива стара класична операційна система Windows при підключенні до Інтернету. Буквально…

    19.05.2024

    Ще дві людини готові протестувати чіп від Neuralink 

    Як повідомляє ABC News, У найближчі місяці Neural Link готується пересадити свій інтерфейс мозок-комп'ютер (BCI)…

    19.05.2024