Статті

Українцям розповіли чому старі смартфони можуть бути небезпечними

Share
Час читання: 2 хв.

Користувачі перебувають у нескінченній гонитві за технологіями, тому змінюють телефони майже щороку. Що відбувається зі старими пристроями? Іноді їх продають, але зазвичай такі девайси відправляються на вічне зберігання до інших непотрібних речей.

Не всі знають, що вживані девайси становлять серйозну небезпеку. У чому вона полягає? Про це розповімо далі.

Чому необхідна правильна утилізація телефонів

Старі моделі телефонів мають відверто застаріле ПЗ. Крім повільної роботи і неможливості оновити софт, вони несуть загрозу у вигляді потенційних хакерських атак. Зламати такі смартфони дуже просто, що в підсумку може призвести до втрати особистих даних і грошових коштів.

ВАЖЛИВО: Саме з цієї причини компанія Google в недавньому минулому закрила доступ до додатків з OS Android до 2.3.7 включно.

Низька зламостійкість характерна і для відносно старих iPhone. Так, пристрої з уразливими процесорами А5-А11 випускалися з 2011 по 2017 роки. До них легко отримати доступ ззовні, щоб викрасти будь-які дані, що зберігаються в пам’яті.

Ще одна причина відмовитися від застарілих пристроїв – їхня нестабільна робота. Через відсутність свіжих версій програмного забезпечення телефони гальмують, у них виникають баги і мимовільні закриття додатків.

Навіть якщо старий девайс показує стабільну роботу, то його акумулятор неминуче деградує. Батарея може відмовити в будь-який момент, зокрема під час використання пристрою. А якщо вона незнімна (що майже напевно), то для доступу до даних, що зберігаються, доведеться робити дорогу заміну акумулятора.

Якщо попередні причини стосуються зручності використання смартфонів, то наступна пов’язана з безпекою. Головний негативний момент б/в-смартфонів криється в можливості їхнього загоряння. Точніше, спалахнути може батарея, яка нерідко перегрівається. Якщо подібне відбувається в руках, користувачам загрожують опіки рук і обличчя. Коли смартфон загориться де-небудь на полиці або в шухляді столу, то неминуча пожежа.

Загоряння телефонів – це не абстрактні припущення, а приклади з реального життя. Наприклад, у США девайс несподівано спалахнув у руках дівчинки-підлітка, яка лежала на ліжку. Дитина залишилася неушкодженою, але обстановка кімнати зазнала шкоди. Страшніший випадок стався в Індії. Там гаджет вибухнув у руках у 8-річної дитини, внаслідок чого та загинула. В Україні нещодавно також траплялися схожі інциденти.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    Новий AirTag буде оснащений чіпом від iPhone 15

    Компанія Apple готується випустити нові пошукові трекери AirTag, оскільки актуальна модель за 3,5 роки свого…

    17.11.2024

    Samsung знову насміхається з власників смартфонів Apple

    У цьому світі можна нескінченно дивитися на три речі... І всі вони пов'язані з Apple.…

    17.11.2024

    Google запускає приховані електронні адреси для захисту від реклами та спаму

    Користувачі Gmail незабаром отримають можливість створювати тимчасові адреси електронної пошти, що значно спростить захист їхньої…

    17.11.2024

    Компанія Apple повертається до ідеї випуску власного телевізора

    Колись, десь між 2009 і 2011 роками, ходили чутки, що Apple ось-ось випустить свій телевізор.…

    17.11.2024

    Чому смартфони Samsung програють у мобільних іграх смартфонам Apple

    Смартфони Samsung Galaxy завжди викликали у мене захоплення своїми шикарними дисплеями та якісними камерами. Але…

    17.11.2024

    Samsung готує смартфон із 10-дюймовим екраном і тристулковим дизайном

    Компанія Samsung активно працює над створенням інноваційного смартфона з трьома складними секціями, вихід якого очікується…

    17.11.2024