З моменту реєстрації в соціальних мережах чи месенджерах далеко не кожен українець хоч раз отримував підозрілі повідомлення та дзвінки від банків, невідомих організацій чи установ про шалені бонуси, премії, кредити тощо. Такі повідомлення є поширеною технікою, яку використовують кібершахраї. Проблема цифрових атак була і залишається: до 2022 року кіберзлочинці завдали українцям збитків на понад 1 мільярд гривень, повідомляє асоціація EMA.
З початком повномасштабного вторгнення до арсеналу шахраїв додалася ще одна схема: крім звичних прийомів, вони, зокрема, наживаються на фейкових благодійних та волонтерських зборах. Як не потрапити на гачок шахраїв, якою інформацією ніколи не можна ділитись та як розпізнати злочинця — нагадує команда Rakuten Viber.
Якщо ви перевірили інформацію і такий збір / фонд / програма дійсно існують — повторно уважно перегляньте усі деталі в повідомленні та на сайті, куди веде посилання. Похибка в написанні назви вже може свідчити про те, що перед вами шахрайська пастка.
По-перше, зверніть увагу на позначку профілю — організації, офіційно зареєстровані у Viber, мають “блакитну пташку” біля назви та містять активне посилання на сайт в описі.
По-друге, перевірте інформацію про організацію в інтернеті. Кожна чинна компанія або фонд, найімовірніше, матиме сайт і зʼявиться на першій же сторінці результатів пошуку. Також на порталах зазвичай вказані посилання на соціальні мережі та месенджери компаній, тож легко перевірити, хто саме вам пише — фейк чи офіційний представник.
У цілому, якщо ви прагнете безпечно переказати гроші на допомогу, краще користуватись реквізитами на офіційних сайтах або ж долучитися до зборів від людей, яких ви знаєте особисто. Не перераховуйте кошти за посиланням від невідомих контактів.
Цього року Apple готує до випуску одразу п’ять нових моделей iPhone, і є всі шанси,…
Європейський союз посилює тиск на Apple Inc. у зв'язку з новими зборами для розробників додатків.…
Таких висновків дійшов інсайдер під ніком SpillSomeBeans, який розкрив ціни на смартфони лінійки Galaxy S25…
Цього року Apple планує оновити низку пристроїв, відродити призабуті лінійки та продовжити інтеграцію штучного інтелекту.…
Дослідник безпеки Томас Рот знайшов спосіб зламати пропрієтарний контролер USB-C від Apple, що відкриває двері…
Південнокорейський гігант Samsung запустив програму Galaxy Easy Compensation, спрямовану на зменшення кількості електронних відходів і…