Статті

Які смартфони називаються ігровими

Share
Час читання: 3 хв.

Сьогодні індустрія відеоігор розвивається настільки стрімко, що спеціалізовані продукти для геймерів трапляються практично в будь-якій товарній категорії: є ігрові крісла, ігрові столи, ігрові навушники, ігрові комп’ютерні миші та килимки, ігрові ноутбуки – звісно ж, тонни спеціалізованої їжі, напоїв, мерчу… І без геймерських смартфонів теж не обійшлося. Ось їх ми і розглянемо докладніше.

Які характеристики повинен мати смартфон, щоб вважатися ігровим? Давайте розбиратися.

Продуктивність

Почнемо з того, що ви, найімовірніше, зможете запустити навіть найпотужнішу мобільну гру на найпростішому бюджетному смартфоні зі слабким процесором. Інше питання – скільки часу займе запуск, і чи просунетеся ви далі стартової заставки.
Сучасні ігри дуже ресурсомісткі, вони вкрай вимогливі до “заліза”. Причому не тільки до процесора, а й до графічного чіпа, а ще до пам’яті. Тому перераховані характеристики у геймерського смартфона мають бути топовими: флагманський чипсет (наприклад, Snapdragon 8 Gen 1, а краще навіть Gen 2), сучасний графічний процесор для оброблення зображення (Adreno 730 або Adreno 740), щонайменше 8 Гб швидкої оперативної пам’яті (LPDDR5) і шустрий накопичувач об’ємом від 256 Гб (UFS 3.1, 3.2, 4.0). Апарат з такими специфікаціями вивезе і ігри зі складною графікою, і інше вимогливе ПЗ.

Охолодження

Не секрет, що під час ігрового процесу смартфони гріються. Від цього тактова частота процесора знижується, продуктивність телефону падає, ігри зависають або взагалі вилітають. Тому в геймерських моделях реалізовано систему рідинного охолодження, яка відводить тепло від чипів і дає змогу “залізу” залишатися працездатним навіть за максимальних навантажень. Для деяких ігрових смартфонів випускають зовнішні кулери, які кріпляться до корпусу і не дають внутрішнім електронним компонентам пристрою перегріватися.

Характеристики дисплея

Екран у геймерському смартфоні – це і елемент управління, і ігрове поле. Тому, перш за все, дисплей не повинен бути маленьким. Інакше ви нічого на ньому не розгледите, та й простору для маневру не вистачить. Оптимальна діагональ – 6,6-6,8 дюйма, а роздільна здатність має бути не нижчою за FullHD+, інакше картинка буде “шумною”.
Ще для дисплея ігрового смартфона важливі такі характеристики, як частота зміни кадрів і швидкість відгуку на дотик. Перша відповідає за те, наскільки плавним і природним буде зображення, мінімальна кадрова частота для сучасного ігрового смартфона – 120 Гц. А від швидкості відгуку залежить те, наскільки плавним буде геймплей, тут мінімальний показник – 240 Гц, але краще – 480 Гц або вище. Керування в іграх буде більш комфортним і природним.

Автономність

З автономністю все більш-менш зрозуміло: чим більше ігровий смартфон може працювати на одному заряді, тим краще. Тому й акумулятори в геймерські моделі встановлюють більш ємні, ніж у базові. Часто зустрічаються АКБ на 6000 мАг, тоді як стандартний показник для звичайного смартфона – 4500 або 5000 мАг. Як правило, батареї ігрових моделей підтримують швидку зарядку високої потужності, щоб користувач міг швидко відновити запас живлення і повернутися до улюблених тайтлів.

Спеціальне ПЗ і додаткові елементи управління

Геймерські смартфони нерідко мають додаткові елементи управління, найчастіше це пара фізичних кнопок на бічній стороні корпусу. Такі тригери дають більше контролю над ігровим процесом, більше можливостей для маневру, та й загалом натискати на фізичні кнопки зручніше, ніж тапати по дисплею.
Також у геймерських смартфонах часто зустрічаються спеціальні режими, які дають змогу налаштувати смартфон під ігровий процес, а також задати або перепризначити функції для додаткових кнопок.

Дизайн

Це не найважливіший пункт, але все ж ігрові смартфони видно здалеку. По-перше, через великі акумулятори і вбудовану систему охолодження геймерські моделі товстіші і важчі за звичайні. По-друге, геймерські девайси часто мають дещо агресивний футуристичний дизайн з геометричними елементами і RGB-підсвічуванням на корпусі, так що ігровий смартфон від базового відрізняється навіть на вигляд.

Підсумок

Отже, якщо резюмувати все, що ми зараз перерахували, ігровий смартфон – це апарат з топовими обчислювальними характеристиками, додатковими елементами управління, потужною системою охолодження, великим і ємним акумулятором, яскравим футуристичним дизайном, дисплеєм з підвищеною частотою зміни кадрів і швидкістю дискретизації.

На відміну від базових і флагманських моделей, більшість функцій геймерських смартфонів орієнтовано саме на ігри. Тому “неігрові” опції можуть поступатися тим, які задіяні в геймінгу. Наприклад, в ігрових смартфонів часто буває дуже простий набір камер.

Геймерський смартфон стане в пригоді тим, хто проводить справді багато часу за мобільними іграми і хоче отримати від мобільного геймінгу максимум вражень.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    Google використовує штучний інтелект для боротьби з шахраями

    Телефонні шахраї стають набагато досвідченішими, використовуючи дедалі витонченіші методи для виманювання грошових коштів у довірливих…

    16.11.2024

    Samsung випустить легкий і тонкий Galaxy S25 у відповідь на чутки про iPhone 17 Air

    Samsung представить "слім" версію у своїй майбутній серії Galaxy S25, щоб конкурувати з ультратонким iPhone…

    16.11.2024

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024