Статті

Чому смартфон витрачає трафік, навіть якщо ви ним не користуєтеся

Share
Час читання: 2 хв.

Користувачі, які підключені до інтернету через смартфон і не мають Wi-Fi підключення, часто помічають, що смартфон вони не чіпали, а наступного дня кудись поділося 500 мегабайт трафіку. Що відбувається зі смартфоном і як убезпечити себе?

Віджети

Різні віджети, які показують прогноз погоди, курси валют, акцій, новини працюють завжди. Вони запитують інформацію й отримують її, витрачаючи трафік. Якщо ваше підключення лімітоване і вам дорогий кожен мегабайт із пакета, то з віджетами потрібно бути обережним. У моїй практиці зустрічалися новинні віджети, які за одне підключення з’їдали 10-20 мегабайт трафіку.

Оновлення операційної системи

За ідеєю, операційну систему потрібно оновлювати тільки через Wi-Fi. У налаштуваннях є така опція. Якщо ж ваш смартфон оновлюється через мобільну мережу, то нічого тут дивного немає – трафік може пристойно витрачатися. Вихід тут тільки один, ставити в налаштуваннях оновлення системи через Wi-Fi і шукати точку доступу в міру потреби.

Оновлення додатків

Якщо у вас увімкнена опція автоматичного оновлення додатків, то трафік також може витрачатися. Тут ситуація така сама, що і в попередньому пункті: у налаштуваннях можна вказати, що застосунки потрібно оновлювати тільки через Wi-Fi.

Сама операційна система

ОС постійно приймає і відправляє якісь дані. Їхній обсяг не такий великий, але загалом може набігти пристойна кількість мегабайт.

Порада проста: переведіть смартфон у режим економії енергії. У цьому стані відключаються оновлення і пристрій не працює з деякими даними (приймає і отримує їх рідше). Також, з метою економії, можна відключити GPS, це налаштування може теж трохи забирати трафік.

Застосунки, які працюють у фоні

Наприклад, ви дивилися стрічку соціальної мережі та залишили її в пам’яті. Залежно від моделі пристрою, застосунок може споживати трафік, якщо він запущений у фоні, тобто продовжувати оновлювати стрічку, витрачаючи ваш трафік.

Месенджери

Якщо ви є користувачем WhatsApp або Viber і берете участь у групових чатах, то всі картинки, голосові повідомлення, які надсилають інші користувачі, приходять до вас у смартфон, витрачаючи пам’ять і дорогоцінні мегабайти. Вихід тут простий – прибрати в налаштуваннях месенджерів автоматичне завантаження медіафайлів.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Realme випустила смартфон із термочутливим корпусом, який змінює колір

    Компанія Realme спільно з відомою скандинавською студією промислового дизайну Valeur Designers розробила серію смартфонів Realme…

    20.12.2024

    Microsoft назвала ігрові функції Windows 11, недоступні в Windows 10

    Microsoft опублікувала список ексклюзивних ігрових функцій Windows 11, щоб переконати користувачів оновитися з Windows 10.…

    20.12.2024

    ШІ, що розмірковує вголос: Google анонсувала нову модель

    Компанія Google представила нову експериментальну модель штучного інтелекту Gemini 2.0 Flash Thinking, яка, ймовірно, стане…

    20.12.2024

    Флагман Galaxy S25 Ultra буде доступний у різних конфігураціях

    Покупцям Samsung Galaxy S25 Ultra буде запропоновано флагманський смартфон у кількох колірних варіантах, про що…

    20.12.2024

    5 корисних функцій Android для захисту акумулятора і збільшення часу роботи

    Автономність та довговічність смартфона — це дійсно важливі фактори. Але з часом будь-який телефон починає…

    20.12.2024

    Google висміює Apple у новій різдвяній рекламі Pixel

    За старою і недоброю традицією Google продовжує пасивно-агресивно знущатися над iPhone, але цього разу щось…

    20.12.2024