Статті

Топ-5 порад недосвідченому користувачу смартфона на Android

Share
Час читання: 2 хв.

Нещодавно стали користуватися смартфоном або ж не хочете вникати в усі тонкощі? Спеціально для “чайників” ця стаття. У ній ми обговоримо ази використання смартфона на операційній системі Android. Якщо ви читаєте мене вперше, то рекомендую підписатися на канал, тут багато цікавого. Ну а якщо сподобається – з вас обов’язковий лайк.

Вивантажуйте непотрібне

Для того щоб смартфон не гальмував, потрібно не забувати вивантажувати непотрібні додатки, які були запущені раніше. Для цього перейдіть у список завантажених програм натиснувши на квадрат або зробивши відповідний жест. Далі змахніть те, що вам не знадобиться найближчим часом.

Така маніпуляція дає змогу звільнити оперативну пам’ять, і, як наслідок, смартфон працюватиме швидше. Багато версій операційної системи показують кількість загальної та зайнятої оперативної пам’яті в цьому розділі.

Слідкуйте за пам’яттю

Кожен додаток під час роботи створює безліч тимчасових файлів, які мають назву кеш. Періодично кеш потрібно чистити. Очищення потрібне не тільки для того, щоб було більше вільного місця, а й для більш швидкої роботи пристрою.

Очищення кеша можна зробити як у налаштуваннях кожного додатка, так і використовувати різні утиліти для оптимізації смартфона. У деяких моделях є вбудована утиліта “Очищення”. Кеш можна чистити кілька разів на місяць.

Також не забуваємо про месенджери – за замовчуванням WhatsApp і Telegram зберігають усі медіафайли в пам’яті. Але це можна обійти, задавши в налаштуваннях збереження медіаконтенту за натисканням.

Не встановлюйте додатки з невідомих місць

Для отримання застосунків використовуйте тільки офіційні магазини – Google Play, AppGallery або, в крайньому разі, RuStore. Річ у тім, що магазини додатків хоч якось перевіряють програму перед публікацією. А якщо ви завантажуєте застосунок зі стороннього сайту, то в ньому може бути все що завгодно.

У разі, якщо вам пропонують встановити .apk файл за посиланням зі стороннього сайту, то до цього потрібно поставитися з великою обережністю. Ну, а якщо потрібного додатка немає в кількох магазинах, то це вже сигнал про те, що щось тут не так. Краще утриматися від подібного встановлення (хоча, з банківськими додатками все складно сьогодні).

Перезавантажуйте смартфон раз на місяць

Крім класичного кеша, який потрібно періодично очищати, потрібно ще перезавантажувати смартфон. Річ у тім, що за час роботи операційна система також створює різні тимчасові файли, а на додачу до цього може збирати помилки.

Достатньо хоча б раз на місяць вимикати і вмикати смартфон або ж скористатися пунктом “Перезавантаження” в меню вимкнення пристрою. Також рестарт може допомогти в разі, якщо з пристроєм є якісь проблеми програмного характеру.

Не доводьте смартфон до повного розряду

Щойно індикатор стану акумулятора йде в червону зону (як правило, на 10-20%), краще поставити смартфон на зарядку. Не варто розряджати пристрій повністю, такий підхід шкодить акумулятору. У разі, якщо поблизу немає зарядного пристрою, то краще придбати найдешевший Power Bank, від якого можна зарядити гаджет у будь-якому місці.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Випущена офіційна ігрова клавіатура для Mac

    Я ніколи не думав, що побачу цей день. Apple розробляє ігрову клавіатуру для Mac. Хоча,…

    29.11.2024

    Названо смартфони з найкращим співвідношенням ціна/якість

    iPhone 14, за який у США просять $599, названо найбільш вдалим смартфоном за співвідношенням ціна/якість…

    29.11.2024

    Apple запатентувала смарт-браслет із безконтактним жестовим управлінням

    Патентне відомство США зареєструвало нову заявку Apple. Документ описує технології, над якою компанія працює з…

    29.11.2024

    Названо поради, як перевірити безпеку вашого Android-пристрою

    Останнім часом мій телефон почав поводитися якось дивно, і в мене з’явилися підозри, що він…

    29.11.2024

    Експерт попереджає про нову шахрайську схему в WhatsApp

    В Україні різко зросла кількість випадків шахрайства з використанням шкідливого додатка SpyMax, поширюваного через WhatsApp.…

    29.11.2024

    Поліція закрила нелегальний стрімінговий сервіс, який заробляв 250 млн євро щомісяця

    Під час масштабної міжнародної операції правоохоронні органи ліквідували піратську стрімінгову мережу, яка обслуговувала понад 22…

    29.11.2024