Статті

Wi-Fi 6 або Wi-Fi 6E: який стандарт буде кращим

Share

Колись абсолютною новинкою був Wi-Fi 5 (ac), який завдяки діапазону 5 ГГц міцно утвердився в наших будинках, замінивши тим самим архаїчний Wi-Fi 4 (n), заснований на найбільш часто використовуваному, найбільш переповненому діапазоні 2,4 ГГц. Однак нові стандарти – це не тільки вища пропускна здатність під час бездротового з’єднання, а й набагато ширший спектр, у якому може поміститися набагато більше каналів Wi-Fi, і останній, або Wi-Fi 6E, є яскравим прикладом цього.

Що таке Wi-Fi 6E

Wi-Fi 6E є не прямим наступником Wi-Fi 6, а його розширенням. Розширення для назви нового стандарту, тому що Wi-Fi 6E може використовувати те, що звичайна версія Wi-Fi 6 не може зробити. Так що ж змінює Wi-Fi 6E?

Wi Fi 6E пропонує – як і Wi Fi 6 – пропускну здатність 600-9608 Мбіт/с і, отже, ідеально підходить для сучасних оптоволоконних з’єднань із мережею Інтернет. Відмінності слід враховувати в ефективності, тому що Wi-Fi 6 може використовувати тільки переповнені сьогодні смуги 2,4 ГГц і 5 ГГц, а Wi-Fi 6E може працювати додатково на набагато ширшій смузі 6 ГГц (5,925-7,125 ГГц).

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Отже, коротко Wi-Fi 6E – це Wi-Fi 6, розширений додатковою смугою 6 ГГц, в якій ми отримуємо загалом до 1200 МГц ширини на семи каналах, недоступних ні для звичайного Wi-Fi 6, ні для Wi-Fi 5/Wi-Fi 4.

Wi-Fi 6E може використовувати сім додаткових каналів шириною 160 МГц, які не зайняті попереднім стандартом, а Wi-Fi 6 не тільки повинен ділитися смугою з попередниками (Wi-Fi 4 і 5), але він може використовувати тільки три канали шириною 160 МГц. Таким чином, переваги Wi-Fi 6E очевидні з першого погляду, і це набагато менші перешкоди і можливість досягнення набагато вищої пропускної здатності.

Wi-Fi 6E чудово підходить для найскладніших завдань. Відповідне обладнання разом із приймачем із підтримкою Wi-Fi 6e (смартфон, ноутбук, мережева карта) зможуть одночасно отримувати максимальну пропускну здатність мережевого з’єднання, надаючи всім під’єднаним пристроям можливість дивитися відео високої чіткості, завантажувати файли на максимальній швидкості та грати в мережеві ігри з мінімальною затримкою.

Таким чином, Wi-Fi 6E не схильний до перевантажень діапазонів, що використовуються досі, що особливо актуально сьогодні в епоху постійно зростаючого числа пристроїв, що пропонують бездротове з’єднання Wi-Fi.

Для чого потрібен Wi-Fi 6E

У зв’язку з тим, що мережевим пристроям, які використовують Wi-Fi 6E, не потрібно турбуватися про переповнені діапазони 5 ГГц, а тим паче 6 ГГц, цей стандарт можна використовувати в найвимогливіших завданнях. Він чудово підходить для потокового передавання мережею на кількох пристроях одночасно. Ніщо не заважає вам на одному пристрої вдома дивитися OKKO, ІВІ або Кінозал з роздільною здатністю 4K UHD з HDR, на іншому слухати подкасти з кращою якістю звуку, на третьому грати в мережеві ігри, орієнтовані на конкуренцію, де низька затримка, що випливає з цього стандарту, стане в нагоді найбільше, а на останньому-транслювати ігровий процес із такими сервісами, як Xbox Game Pass або GeForce Now, у максимально можливій якості.

Щось подібне, природно, зробити в домашніх умовах на старому обладнанні, не здатному використовувати потенціал Wi-Fi 6E, не вийде. Не через низьку якість пристроїв, а через обмеження, пов’язані з переповненим діапазоном 5 ГГц і 2,4 ГГц. Таким чином, Wi-Fi 6E підійде там, де нам потрібна абсолютно безкомпромісна продуктивність.

Wi-Fi 6E – це відповідь на постійно зростаючі вимоги користувачів. Діапазон 6 ГГц забезпечує раніше невідому продуктивність і надійність. Незалежно від того, чи шукаєте ви маршрутизатор для невеликої квартири або величезного будинку на одну сім’ю, де найкраще підійде пориста система, під час планування варто зробити ставку на новітній стандарт. Не тільки через якість з’єднання і продуктивність, а й, насправді, насамперед через безпеку, пов’язану зі стандартом WPA3.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: Wi-Fi
  • Останні записи

    Чому шахраї телефонують на WhatsApp і Telegram

    Небажані дзвінки від шахраїв отримали новий різновид — тепер зловмисники дзвонять не лише за номером,…

    14.05.2024

    ChatGPT з’явиться на Mac як десктопний додаток

    Сьогодні на презентації весняного оновлення OpenAI компанія оголосила, що ChatGPT скоро стане доступнішим завдяки випуску…

    13.05.2024

    ПриватБанк здивував клієнтів: у банку спростили обмін валют

    Державна фінустанова "ПриватБанк" полегшила процедуру обміну валют для бізнес-клієнтів. Для цього запустили валютну торговельну платформу.…

    13.05.2024

    Чому на флешці не варто довго зберігати важливі файли

    Багато людей роками зберігають файли на USB-флеш-накопичувачах. На перший погляд, цей підхід є абсолютно правильним.…

    13.05.2024

    Sony Xperia 1 VI отримає більший оптичний зум, ніж Samsung Galaxy S24 Ultra

    Поточний флагманський смартфон Sony Xperia 1 V, має телефотокамеру з оптичним зумом від 3,5-кратного до…

    13.05.2024

    Представлений vivo X100 Ultra – флагман з найкращими на ринку камерами

    Компанія vivo провела у Китаї презентацію нової лінійки смартфонів, до якої увійшли моделі X100s, X100s…

    13.05.2024