Вартість комп’ютерної техніки ось уже третій рік б’є всі рекорди. Більш-менш “середній” ноутбук продається за ціною понад 30 тисяч гривень. А що, якщо потрібен лептоп для навчання, і грошей немає? Давайте розглянемо те, на що звертати увагу під час вибору такого пристрою.
Будь-який відомий на слуху. У принципі, тут особливої різниці немає – іноді ноутбук відомої фірми і безіменний пристрій можуть випускати на одному заводі. А постачальники комплектуючих, як правило, серйозні світові бренди. Пов’язано це зі складністю виготовлення. Просто так, як то кажуть “у гаражі” неможливо створити процесор або жорсткий диск. У моїй практиці були ситуації, коли пристрій відомого бренду виходив з ладу рівно через рік після гарантії, а безіменний ноутбук, куплений на Алі, досі служить.
Недорогий пристрій у більшості випадків матиме матрицю низької якості TN. Тут важливі 2 параметри: роздільна здатність і кути огляду. Що більша роздільна здатність, то якісніша картинка. Кут огляду не менше 160 градусів. Запас яскравості теж має значення – не менше 200 кд/м2. На жаль, ці параметри не завжди вказані в характеристиках пристрою.
Ідеально для бюджетного ноутбука – Intel Core i3 або AMD Ryzen 3. У крайньому разі звернути увагу на 4-х ядерні Pentium’и від Intel – N5000 або N5030. Чим більше ядер і частота, тим краще. Однак, у бюджетних пристроях ці параметри не можуть бути занадто високими.
Бажано, щоб ноутбук був укомплектований SSD накопичувачем. Нехай буде мало гігабайт, але SSD дає значний приріст до швидкості.
Важливий момент: якщо в характеристиках вказано параметр eMMC, то не варто брати такий пристрій. Річ у тім, що тип пам’яті eMMC, за фактом, є звичайною флешкою, яка розпаяна на материнській платі. Краще нехай буде повноцінний SSD накопичувач.
Просте правило – чим більше, тим краще. При виборі бюджетного апарату важливий тільки один параметр – кількість гігабайт. Не варто розглядати варіанти з 2-ма або 3-ма гігабайтами пам’яті. Тільки від 4-х. Якщо пристрій підтримує розширення пам’яті (має вільний слот), то можна взяти на два гігабайти і наростити до 4-х або на максимум, який підтримується.
Тут варіантів немає – у 99% вона буде вбудована.
Все інше, як правило, вторинне і не має особливої важливості, тому що кращим або гіршим просто не може бути. Камера, мікрофон, динамік, картрідер – все це вже буде вбудовано. Обов’язково вивчайте відгуки до конкретної моделі на різних сайтах.
Не варто брати занадто дешевий апарат: він буде дуже повільним і доведеться обирати між відкритим браузером і текстовим редактором. Якщо ноутбук йде з Windows, то на ньому зазвичай встановлена 10 версія. Можна заощадити, купивши пристрій без операційної системи і встановити на нього самостійно Windows 7 – швидкість роботи буде вищою.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…