Статті

Постійно не вистачає пам’яті на телефоні – чому і що робити

Share
Час читання: 2 хв.

Куди постійно пропадає вільна пам’ять на телефоні? Розглянемо не найочевидніші причини забитої пам’яті в смартфоні.

Фотографії та відеоролики

Хоча окремо збережені на телефон фотографії та відео важать небагато, їхня велика кількість може швидко забити пам’ять. Особливо це актуально для файлів у високій роздільній здатності. Дізнатися, скільки місця займають фото і відео можна різними способами:

  • У розділі налаштувань під назвою “Пам’ять” або “Сховище”. Тут можна знайти список усіх типів файлів на телефоні (аудіо, документи, системні тощо), серед яких потрібно звернути увагу на розділи “Відео” та “Зображення”. Там же відображатиметься їхня сукупна вага.
  • У галереї телефону. Для цього необхідно довгим натисканням вибрати файл, що цікавить, і в меню, що відкрилося, тапнути на пункт “Інформація” або “Відомості”. У вікні з’являться дані про роздільну здатність файлу і його розмір.

Кеш додатків

У кожному додатку зберігаються тимчасові файли – кеш. Він необхідний, щоб швидше відкривати сторінки, вкладки, інформацію, а також інші дані, які часто використовуються. Згодом кеш накопичується, а в деяких додатках, (наприклад, соціальних мережах), його розмір може доходити до кількох гігабайт.

Перевірити і за необхідності очистити кеш можна різними способами, але простіше і швидше зробити це вручну. Для цього необхідно зайти в розділ “Додатки” в налаштуваннях, вибрати часто використовуваний додаток і в пункті “Використання пам’яті” вибрати дію “Очистити кеш”.

Важливо. Під час очищення кешу жодна важлива інформація або дані про користувача не видаляться.

Файли месенджерів

У налаштуваннях більшості месенджерів за замовчуванням увімкнено автозавантаження файлів. Наприклад, WhatsApp часто забиває пам’ять надісланими в чатах листівками, картинками і особливо відеороликами, а Telegram зберігає файли, переглянуті користувачем на інших каналах. Видалити ці дані та очистити пам’ять можна:

  • У налаштуваннях месенджера. Для цього необхідно знайти відповідний розділ, який зазвичай називається “Дані та сховище” або “Дані та пам’ять”.
  • В однойменній папці месенджера, яку можна знайти за допомогою вбудованого менеджера файлів.

Можна заборонити месенджерам автоматично зберігати файли у внутрішній пам’яті телефону. Але якщо відкрити їх вручну, вони все одно збережуться на пристрій. У Telegram є функція, яка автоматично видалятиме збережені файли (у розділі “Використання пам’яті”).

Важкі додатки

Не варто недооцінювати і деякі додатки, особливо, якщо їхній контент постійно оновлюється. Найчастіше багато місця займають мобільні ігри, а також програми для обробки фотографій або файлів. Розмір деяких із них може перевищувати кілька гігабайт, тому в разі нестачі пам’яті рекомендується по черзі перевірити обсяг кожного додатка.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    У мережі з’явилися фотографії нового дешевого смартфона Samsung

    Компанія Samsung готується до випуску Galaxy M16 5G, наступника моделі M15 5G. Ексклюзивні рендери, опубліковані…

    26.12.2024

    У роботі ChatGPT масштабний збій

    На проблеми з доступом до сервісу компанії OpenAI поскаржилися користувачі зі США, а також з…

    26.12.2024

    Дизайнер показав, як може виглядати Google Pixel 10 Pro у майбутньому

    Дизайнер і автор YouTube-каналу 4RMD пофантазував на тему того, яким може бути наступний флагманський смартфон…

    26.12.2024

    НАТО планує перенаправити інтернет-трафік через космос: новий амбітний проект

    На початку 2024 року хусити з Ємену випустили ракету по вантажному судну Rubymar у Червоному…

    26.12.2024

    Apple затримує перехід на 2-нм чипи через низьку виробничу спроможність

    Apple, схоже, прийняла рішення відкласти використання 2-нм технології TSMC для нових моделей iPhone, зокрема, для…

    26.12.2024

    Заборонені компоненти в смартфоні Huawei: новий скандал для компанії

    Аналітики TechInsights виявили в смартфонах Huawei Mate 70 Pro і Mate 70 Pro+ мікросхеми пам'яті…

    26.12.2024