Статті

Що робити, якщо загубив смартфон

Share
Час читання: 3 хв.

Таке трапляється і ніхто від цього не застрахований. Головне в такій ситуації не опускати руки і провести низку заходів щодо його пошуку. У статті я розповім, що можна зробити. Смартфон міг бути загублений або вкрадений. Багато що в бажанні пошуку залежить від цінності самого пристрою і його вмісту.

Перед рекомендаціями щодо пошуку свого смартфона я пораджу всім, хто ще нічого не загубив, провести деякі дії, які потім можуть допомогти в пошуках. Вони хоч і банальні, але можливо допоможуть.

  • Знайдіть документи і коробку на ваш пристрій і покладіть у надійне місце.
  • Якщо немає коробки і документів, то перепишіть собі куди-небудь дані IMEI вашого смартфона. Наберіть команду * # 06 # (без пробілів).
  • В ідеалі ще зробити фотографії вашого пристрою з усіх боків, може є якісь особливі позначки (подряпина, скол тощо). Цю інформацію зберегти на який-небудь носій, відповідно не на цей же смартфон.
  • Якщо у вас смартфон з ОС Android, то необхідно завантажити сторонній додаток, функціонал якого розрахований на пошук зниклих пристроїв. Типові додатки для пошуку телефону, “антизлодій” і подібні, тільки читайте відгуки користувачів, хто вже завантажував, щоб не завантажити непотрібне або таке, що містить віруси. Рекламувати нічого не буду. У iPhone ця функція ввімкнена автоматично.
  • Усі важливі застосунки та облікові записи в смартфоні мають бути під паролями. Також встановлено паролі на розблокування екрана смартфона. На сім-карті також встановлено пін-код. Іншими словами, де можна, ставимо по максимуму захист. Головне самим не загубитися у всіх цих захисних механізмах, збережіть де-небудь у надійному місці всі ці паролі.

Ясна річ, що вправних спеців увесь цей захист не зупинить, а ось дрібним злодюжкам і нечесним людям помітно ускладнить життя. Плюс ви зможете виграти час на пошуки вашого пристрою.

Що робити, якщо смартфон загубився?

  • Зателефонувати на нього. Можливо, він знаходиться десь поруч або хороша людина, яка знайшла його, відповість вам.
  • Згадати, де ви були і могли загубити телефон, відвідати цю локацію. Може десь “добре” погуляли, наприклад на природі або в саду.
  • Використовувати акаунт, встановленого стороннього застосунку для дистанційного блокування пристрою та отримання інформації про можливе його місцезнаходження.
  • Заблокувати банківські картки, які прив’язані до номера загубленого смартфона.
  • Заблокувати або перевипустити сім-карту в офісі мобільного оператора. Дистанційно змінити паролі важливих акаунтів або заблокувати, які прив’язані до смартфона. Це крайні заходи, але вони допоможуть захистити ваші дані та грошові кошти.
  • Звернутися в поліцію із заявою, можливо, ваш смартфон був вкрадений. Можливо, ваш смартфон десь “спливе”. Спеціально шукати ваш смартфон навряд чи будуть, але в базі “загублених” він буде значитися. А там справа випадку. “Накриють” товариші поліцейські який-небудь притон, а там ваш телефончик виявиться.
  • Самостійно зайти на “OLX” і барахолки соціальних мереж. Пошукати в оголошеннях, можливо, ваш смартфон уже хтось намагається продати, а може якийсь доброзичливець шукає того, хто загубив.
  • Проїхати ломбардами вашого населеного пункту і магазинами, які займаються скупкою вживаних смартфонів. Як варіант об’їхати і майстерні, може хтось міг звертатися з проханням розблокування пристрою. Ясна річ, що місто може бути великим і все відвідати не представляється можливим, але хоча б об’їхати район, передбачуваної втрати.

Якщо маєте пораду, чим доповнити перелік заходів щодо пошуку смартфона – пишіть у коментарях. Можливо у вас був позитивний досвід пошуку. Пишіть, щось може допомогти іншим.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Samsung виявила значну кількість помилок в оболонці One UI 7

    Авторитетний "Samsung-інсайдер" Ice Universe повідомив, що під час внутрішнього тестування розробники оболонки One UI 7…

    17.11.2024

    Що представить Apple навесні: iPhone SE 4, MacBook Air M4 і не тільки

    Буквально нещодавно компанія Apple випустила першу партію комп'ютерів на чипах M4. Найімовірніше, цього року більше…

    17.11.2024

    Генеральний директор Huawei назвав дату дебюту Mate 70

    Глава компанії Huawei Річард Ю офіційно заявив, що презентація нової флагманської серії HUAWEI Mate 70…

    17.11.2024

    Восени 2025 року Samsung представить власні AR-окуляри

    За даними китайської дослідницької компанії, Samsung планує випустити свої перші окуляри доповненої реальності в третьому…

    17.11.2024

    WhatsApp впроваджує кольорові значки для зручнішої навігації в чатах

    Скоро користувачі WhatsApp отримають оновлення, яке помітно поліпшить візуальне сприйняття інтерфейсу. Згідно з інформацією з…

    17.11.2024

    Найкорисніша функція на iPhone досі залишається безкоштовною

    Два роки тому Apple представила функцію Emergency SOS через супутник для iPhone 14. У той…

    17.11.2024