Статті

Чи варто заряджати смартфон до 100%

Share
Час читання: 2 хв.

Згодом акумулятор телефону зношується і починає тримати все менше заряду. Фахівці, які працюють у сервісних центрах, не рекомендують заряджати телефон повністю. Замість цього вони знайшли чудові способи, які допомагають акумулятору жити довше, ніж зазвичай.

Правило 80/40

Це чудова порада, яка допоможе батареї жити довше. Вона полягає в тому, щоб заряджати телефон до 80 %. Як тільки заряд опускається до 40%, знову ставте пристрій на підзарядку. Якщо Ви витрачаєте дуже багато заряду за день, то використовуйте powerbank.

Не вірте ефекту пам’яті, що нібито якщо тримати заряд акумулятора тільки в цьому діапазоні, то він втратить ємність і залишиться в цих межах. Літій-іонні акумулятори завжди “пам’ятають” свою початкову ємність, проте повний заряд до 100% і повний розряд до 0% вкрай негативно впливає на їхній термін служби.

Не використовуйте телефон під час заряджання

Використання смартфона під час заряджання створює навантаження на акумулятор і “заплутує” батарею, створюючи міні-цикли, під час яких частини батареї постійно циклюються і зношуються. Також Ви, напевно, помічали, що під час одночасного використання та заряджання смартфона він починає нагріватися, а тепло – це один із головних ворогів батареї.

Контролюйте температуру смартфона

Не допускайте, щоб на телефон потрапляли прямі промені сонця. Це нагріває пристрій і деформує батарею.

До речі, холод теж не йде на користь. Тому взимку на вулиці краще не тримати смартфон у зовнішніх кишенях, а прибирати ближче до тіла. Заряджати телефон, що розрядився на холоді, варто після того, як він досяг кімнатної температури.

Використовуйте оригінальні зарядні пристрої

Ми прекрасно розуміємо, що оригінальні зарядки коштують сьогодні шалених грошей. Але хоча б не купуйте прям супер-дешеві! Дуже дешеві зарядні пристрої часто дають занадто високу, або занадто низьку напругу. Це безпосередньо впливає на батарею і її працездатність.

Висновок

Заміна батареї у смартфона – зайва трата часу і грошей. Не факт, що телефон після цього не стане працювати гірше. Вона є дуже цінною частиною телефону, яку варто берегти. Користуючись цими нехитрими правилами, ви збережете життя не тільки акумулятору, а й своєму смартфону.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024

    Вийшов другий сезон “Таємниця бункера” на Apple TV+

    Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…

    15.11.2024

    Google припиняє показ політичної реклами в країнах ЄС

    Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…

    15.11.2024

    Samsung Galaxy S25 отримає 12 ГБ оперативної пам’яті

    Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…

    15.11.2024

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024