Статті

У яких випадках варто збирати комп’ютер самому

Share
Час читання: 2 хв.

Системний блок придбати зараз можна двома способами – купити готову збірку або зібрати самому. У яких ситуаціях готова збірка може не підійти, і доведеться самому думати про неї або доручати цю дію комусь іншому. Розберемося.

У разі, якщо потрібен комп’ютер для офісних завдань, то можна не морочитися, а купити готову збірку. Краще навіть подивитися конфігурацію з натяком на модернізацію, щоб через кілька років поліпшити процесор і додати пам’ять. Але тут криється нюанс. При купівлі готової збірки практично завжди йде переплата саме за неї. Якщо прорахувати комплектуючі окремо, то завжди вийде дешевше, ніж купувати ПК цілком. До чого я це?

Зібрати простенький офісний ПК може будь-який користувач, який хоч раз користувався викруткою і в якого є смартфон з інтернетом, щоб подивитися відеоуроки в разі слабкого розуміння процесу. Практика показує, що немає нічого складного в складанні ПК, адже комп’ютер складається з декількох частин, які “живуть” всередині корпусу і з’єднані між собою.

Висновок: простий ПК можна зібрати самому з метою здобуття відповідного досвіду та економії коштів.

Але які є ще причини на те, щоб зібрати ПК самому?

  • Можливість створити абсолютно будь-яку конфігурацію, на яку тільки вистачить грошей і фантазії. Додавайте хоч 4 жорсткі диски через RAID контролер і парочку відеокарт! Можна вибрати ті комплектуючі, які вам здадуться найкращими, адже нерідко в готових збірках якийсь компонент буде занадто дешевим і не дуже якісним порівняно з іншими;
  • Відсутність гарантії на системний блок. Багато виробників, а точніше збирачі, ставлять свої пломби на реалізований системний блок. А це означає, що ви навіть накопичувач не зможете встановити – потрібно буде йти до сервіс-центру і платити умовні 300 гривень за встановлення жорсткого диска і повторне пломбування корпусу.

У своїй збірці ви сам собі господар – робіть що хочете, до того ж гарантія на комплектуючі окремо зберігається. Деякі комплектуючі мають гарантію кілька років, тоді як готові збірки – рік, максимум два;

  • Створити систему під майбутню модернізацію. Можна придбати сучасний корпус із блоком живлення, що добре продувається, і материнську плату “на виріст”. Решту компонентів можна використовувати дешевше, а за наявності грошей у майбутньому модернізувати свою систему вже на готовій і продуманій платформі;
  • Можна отримати досвід і почати розбиратися в залізі. У складанні ПК є нюанси не тільки в підборі комплектуючих, а й у кабель-менеджменті та системі охолодження. Тільки не варто тренуватися на занадто дорогому залізі – буде прикро, якщо ви зламаєте дорогі комплектуючі.
Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

View Comments

  • Маю великий досвід. Тому не згоден з висновками статті. Все навпаки. Компанії-збірники системних блоків купують комплектуючі за оптовими цінами, а ви купуєте комплектуючі за рознічними. Тому нічого не виграєте в ціні. Компанії підбирають оптимальні конфігурації. Якщо потрібно більш потужний комп, то зразу купуйте потрібний. Якщо буде потрібна модернізація потім, то можна звернутись до компанії щоб поставили наприклад більш потужний блок живлення. Компанії дають гарантію, а ви накупите комплектуючих, які можуть виявитися несумісними або навпаки зайва функція, яка не може реалізуватися, а ціна вища. В системному блоці все враховано. Краща модернізація- новий блок. Вони дуже швидко старіють морально. Нові процесори, нові шини, нові кабелі, тому краще новий системний блок. Це як похила людина, які б нові органи ти йому не міняв, все одно краще нова молода. Але людина -це рідня і грошей не жаліють. А системний блок вам не рідня, тому краще новий з новими сучасними технологіями.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024

    Новий iPad з iPadOS 18.3 з’явиться навесні 2025 року

    Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…

    23.12.2024

    Трамп вирішив врятувати TikTok від блокування у США

    Новообраний президент США Дональд Трамп висловив намір дозволити TikTok продовжити свою діяльність у країні. За…

    23.12.2024

    Старі iPhone отримають урізану версію ШІ в iOS 19

    Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…

    23.12.2024

    Павло Дуров заявив, що Telegram вперше став прибутковим

    Месенджер Telegram уперше за три роки з моменту появи Premium підписки став прибутковим. Про це…

    23.12.2024

    Ілон Маск спрогнозував, коли ШІ обійде людський інтелект

    Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск вважає, що штучний інтелект (ШІ) перевершить інтелект усіх людей…

    23.12.2024