Статті

Чому не варто вибирати телевізор прямо в магазині

Share
Час читання: 4 хв.

Відділ з телевізорами в магазинах побутової техніки займає більшу частину площі. Воно й не дивно – це другий з найбільш купованих пристроїв в Україні, після смартфонів. Заходячи в секцію ТВ-техніки, спостерігаєш одну й ту саму картину: рівні ряди екранів, що крутять одне й те саме. І виглядає це завжди пристойно – спокусившись на картинку, телевізор можна і купити.

Однак, принісши покупку додому, людина виявляє, що ефірне телебачення на новому “ящику” показує зовсім не так якісно, як у магазині, фільми зі стримінгових сервісів гальмують, а картинка вже не здається такою соковитою і яскравою. Сьогодні пояснимо, чому не можна обирати телевізор просто в магазині за однією лише картинкою.

Як магазин демонструє телевізори

Коли телевізори надходять у магазин, мерчендайзери розпаковують їх і розставляють на полицях. Покупці, які зіткнулися з невдалою покупкою, часто звинувачують саме їх: нібито вони “підкручують” налаштування телевізорів, щоб картинка була кращою, ніж є.

Насправді, продавці ні до чого. Коли телевізор виставляють на вітрину, єдине, що роблять співробітники магазину, – проводять його автоналаштування, тому що багато пристроїв вимагають зробити це під час першого запуску. Усі інші налаштування – заводські. Інше питання в тому, як розставляються такі товари.

Освітлення в торговому залі далеко нерівномірне. Тому досвідчений мерчендайзер віддасть перевагу поставити телевізор у менш освітлене місце, через що картинка, яку він демонструватиме, здаватиметься яскравішою і контрастнішою. Ну а прийшовши додому зі своєю покупкою, ви можете виявити, що в яскраво освітленій кімнаті зображення вже не здається таким чарівним.

Який контент демонструється в магазині

Можливо, ви вже помітили, що в останні роки під час демонстрації телевізора “крутять” зовсім не ефірні канали, а спеціальні демо-ролики. Здебільшого вони записані в пам’ять ТВ із заводу, а головна мета таких роликів – показати телевізор у вигідному світлі.

Наприклад, на телевізорі зі слабким “залізом”, нехай і формально здатним працювати з 4К-відео, ви навряд чи знайдете повноцінні 4К-ролики. Замість цього він буде “крутити” відео в Full HD або навіть HD-роздільній здатності, ну а у потенційних покупців складеться враження, що пристрій відмінно справляється з 4К.

Якщо телевізор використовує QLED або OLED-матриці, він показуватиме відео, яке максимально добре обігрується саме таким типом панелей. Це ж стосується і флагманських моделей Ultra HD телевізорів, для демонстрації можливостей яких використовується відео в максимально високій якості. Коли ж ви увімкнете на ньому фільм у Full HD, результат може вас неприємно здивувати. Тож якщо ви твердо вирішили, що вам потрібен телевізор з підтримкою Ultra HD, переконайтеся, що ви і ваші домашні дивитиметеся на ньому саме відео в 4K.

Може бути й ситуація, коли телевізор демонструє чудову якість зображення під час відтворення спокійних роликів, але динамічна картинка на ньому здаватиметься розмитою, а багато деталей просто загубляться. Причина цього в слабкому процесорі і не найкращому часі відгуку матриці телевізора. Здогадайтеся, яке демо крутитиметься на такому ТВ?

Можливості Смарт-ТВ складно перевірити

Більшість сучасних телевізорів належать до смарт-ТБ, але перевірити цю функцію в магазині вкрай проблематично. Пристрій з легкістю може впоратися з демо-роликом, демонструючи завидну плавність картинки, але коли ви підключите його до мережі, зображення може стати смиканим, а його якість різко впаде.

У цьому може бути винен як слабкий процесор телевізора, так і недостатня ширина каналу із зовнішнім світом, просто нездатного забезпечити доступ до мережі з потрібною для високоякісного зображення швидкістю. Це ж, до речі, стосується і швидкості роботи ТВ. Погодьтеся, враження від його використання буде сильно зіпсовано, якщо простенький додаток онлайн-кінотеатру запускатиметься цілу вічність.

Що ми рекомендуємо

Вище ми описали більшість проблем, з якими ви зіткнетеся під час вибору телевізора в магазині. Звідси і наші рекомендації, як їх уникнути і купити той телевізор, який влаштує вас у всьому.

  • Вибирайте телевізор в інтернеті. Більшість агрегаторів на кшталт Розетка мають широку систему фільтрів і дають змогу підібрати телевізори саме з тими характеристиками, які вам потрібні. Вам залишиться почитати відгуки реальних користувачів обраних моделей і подивитися, які з них є в асортименті потрібного вам магазину.
  • Вибирайте телевізор для себе. Ідеального телевізора за розумні гроші просто не існує. Ви віддаєте перевагу 4К або Full HD відео? Полюбляєте дивитися спокійні фільми або екшн і динамічні види спорту? Чи достатньо розміру кімнати для телевізора з великою діагоналлю, чи вам комфортніші більш компактні моделі ТВ? Дайте відповідь на ці запитання і підберіть ті моделі, які відповідають саме вашим вимогам.
  • Перевірте вподобаний телевізор у магазині. Ми багато говорили про демо-ролики, які покликані показати телевізор з вигідного боку. Якщо ж ви хочете оцінити вподобану модель неупереджено, прийдіть до магазину з флешкою, на яку записані підібрані саме на ваш смак ролики, і попросіть продавця увімкнути їх.
  • Оцініть швидкість роботи інтерфейсу телевізора. Це не дасть вам гарантії його безпроблемної роботи, але допоможе відсіяти відверто слабкі моделі.
  • Перевірте ТВ на биті пікселі. Як це робити, ми вже писали. Якщо ж ви не хочете розбиратися у всіх тонкощах процедури, більшість ритейлерів надають платну послугу з перевірки телевізорів і моніторів на биті пікселі.
Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Новий AirTag буде оснащений чіпом від iPhone 15

    Компанія Apple готується випустити нові пошукові трекери AirTag, оскільки актуальна модель за 3,5 роки свого…

    17.11.2024

    Samsung знову насміхається з власників смартфонів Apple

    У цьому світі можна нескінченно дивитися на три речі... І всі вони пов'язані з Apple.…

    17.11.2024

    Google запускає приховані електронні адреси для захисту від реклами та спаму

    Користувачі Gmail незабаром отримають можливість створювати тимчасові адреси електронної пошти, що значно спростить захист їхньої…

    17.11.2024

    Компанія Apple повертається до ідеї випуску власного телевізора

    Колись, десь між 2009 і 2011 роками, ходили чутки, що Apple ось-ось випустить свій телевізор.…

    17.11.2024

    Чому смартфони Samsung програють у мобільних іграх смартфонам Apple

    Смартфони Samsung Galaxy завжди викликали у мене захоплення своїми шикарними дисплеями та якісними камерами. Але…

    17.11.2024

    Samsung готує смартфон із 10-дюймовим екраном і тристулковим дизайном

    Компанія Samsung активно працює над створенням інноваційного смартфона з трьома складними секціями, вихід якого очікується…

    17.11.2024