Статті

Топ-5 причин, через які швидко забивається пам’ять телефону

Share
Час читання: 2 хв.

Чому пам’ять телефону швидко забивається? Як перевірити, чим зайнята пам’ять смартфона?

Раптове повідомлення про брак пам’яті на телефоні може поставити в глухий кут багатьох користувачів. Не завжди зрозуміло, чим саме забита пам’ять, і що потрібно видалити.

WhatsApp, Viber, Telegram та інші месенджери

Більшість месенджерів об’єднує одна функція, увімкнена за замовчуванням. Вони автоматично завантажують на телефон усі файли (фотографії, листівки, відеоролики, GIF-зображення), які користувач отримує і переглядає в чатах. А оскільки багато користувачів не замислюються, скільки важать, наприклад, надіслані відеоролики від родичів або друзів, то і пам’ять такі файли забивають несподівано.

На відміну від інших додатків, Telegram зберігає не тільки надіслані файли, а й ті зображення та відео, які користувач переглядає в Telegram-каналах. Усі вони зберігаються у внутрішній пам’яті телефону в однойменній папці.

Відеоролики

Любителі зняти відео за допомогою камери мобільного телефону найшвидше стикаються з нестачею вільного місця на смартфоні. Оскільки відеофайли високої якості можуть важити сотні мегабайт, то кілька таких роликів сильно забивають пам’ять телефону. Перевірити це легко. Досить знайти будь-який тривалий відеоролик у галереї, відкрити інформацію про нього і звернути увагу на його розмір.

Те саме стосується завантажених відеороликів, наприклад, з YouTube. Що вища якість відеофайлу, то більший розмір він має.

Фотографії

Якісна камера на телефоні може не тільки спонукати робити знімки, а й побічно стати причиною забитої пам’яті. Фотографії у високій роздільній здатності хоч окремо і важать кілька мегабайт, але їхня велика кількість може забити гігабайти вільного місця на телефоні. Для зберігання фотографій краще використовувати Google Фото або Яндекс.Диск.

Кеш у додатках

Будь-які переглянуті зображення, відеоролики, прослухана музика та інші файли залишаються в кеші програми. Це не означає, що самі файли завантажуються на телефон. Вони залишаються у вигляді тимчасових файлів, які потрібні для швидкого доступу до вже переглянутої інформації.

Наприклад, фотографія, переглянута в соціальній мережі, наступного разу завантажиться швидше, оскільки інформація про неї залишилася в кеші. Саме тому додатки, де користувач переглядає багато контенту (наприклад, ВКонтакте, Instagram) мають великий кеш.

Великі додатки

До числа великих додатків (що мають великий розмір) можна віднести кілька типів програм:

  • Мобільні ігри з вимогливою графікою або онлайн-ігри.
  • Соціальні мережі з накопиченим кешем.
  • Музичні сервіси зі скачаною музикою.
  • Додатки з частими оновленнями.
  • Великі програми для ПК у вигляді мобільної версії (редактори документів, зображень тощо).

Як перевірити, чим забита пам’ять телефону?

Щоб дізнатися, чим саме забита пам’ять мобільного телефону, можна скористатися кількома способами:

  • Перевірити за допомогою файлового менеджера. Це вбудований додаток, який показує всі папки на телефоні. Папки можна відсортувати за розміром. Потім необхідно вибрати пункт “Інформація” і в списку звернути увагу на пункт “Розмір”.
  • Перевірити через налаштування телефону. У них потрібно вибрати пункт “Пам’ять”. Далі система покаже, скільки важить кожна група файлів (зображення, відео, додатки, аудіо тощо).
  • Завантажити спеціальний додаток. Наприклад, додаток “Аналізатор дисків” виводить інформацію про всі файли, папки та додатки на телефоні у вигляді діаграми. Так користувач одразу розуміє, що саме забиває пам’ять.
Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    З 1 січня WhatsApp більше не підтримуватиме старі Android-пристрої

    З 1 січня 2025 року смартфони під управлінням Android KitKat і більш ранніх версій платформи…

    23.12.2024

    Нова ера ядерної зброї: США розпочали випуск вдосконалених В61

    У 2024 році зі спеціалізованої виробничої лінії випустили перші зразки важких авіаційних бомб B61, які…

    23.12.2024

    iPhone 17 Pro здивує камерою на 24 Мп для селфі, але без титанових акцентів

    Apple готується здивувати фанатів у 2025 році з виходом iPhone 17 Pro, який отримає кілька…

    23.12.2024

    Швидкість роботи смартфона: чому ОЗП так важлива для його продуктивності

    Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…

    22.12.2024

    AirPort більше не повернеться: Apple не планує випускати нові роутери

    Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…

    22.12.2024

    AirPods Pro 3 отримають нову функцію: вбудований пульсометр

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…

    22.12.2024