Чому пам’ять телефону швидко забивається? Як перевірити, чим зайнята пам’ять смартфона?
Раптове повідомлення про брак пам’яті на телефоні може поставити в глухий кут багатьох користувачів. Не завжди зрозуміло, чим саме забита пам’ять, і що потрібно видалити.
Більшість месенджерів об’єднує одна функція, увімкнена за замовчуванням. Вони автоматично завантажують на телефон усі файли (фотографії, листівки, відеоролики, GIF-зображення), які користувач отримує і переглядає в чатах. А оскільки багато користувачів не замислюються, скільки важать, наприклад, надіслані відеоролики від родичів або друзів, то і пам’ять такі файли забивають несподівано.
На відміну від інших додатків, Telegram зберігає не тільки надіслані файли, а й ті зображення та відео, які користувач переглядає в Telegram-каналах. Усі вони зберігаються у внутрішній пам’яті телефону в однойменній папці.
Любителі зняти відео за допомогою камери мобільного телефону найшвидше стикаються з нестачею вільного місця на смартфоні. Оскільки відеофайли високої якості можуть важити сотні мегабайт, то кілька таких роликів сильно забивають пам’ять телефону. Перевірити це легко. Досить знайти будь-який тривалий відеоролик у галереї, відкрити інформацію про нього і звернути увагу на його розмір.
Те саме стосується завантажених відеороликів, наприклад, з YouTube. Що вища якість відеофайлу, то більший розмір він має.
Якісна камера на телефоні може не тільки спонукати робити знімки, а й побічно стати причиною забитої пам’яті. Фотографії у високій роздільній здатності хоч окремо і важать кілька мегабайт, але їхня велика кількість може забити гігабайти вільного місця на телефоні. Для зберігання фотографій краще використовувати Google Фото або Яндекс.Диск.
Будь-які переглянуті зображення, відеоролики, прослухана музика та інші файли залишаються в кеші програми. Це не означає, що самі файли завантажуються на телефон. Вони залишаються у вигляді тимчасових файлів, які потрібні для швидкого доступу до вже переглянутої інформації.
Наприклад, фотографія, переглянута в соціальній мережі, наступного разу завантажиться швидше, оскільки інформація про неї залишилася в кеші. Саме тому додатки, де користувач переглядає багато контенту (наприклад, ВКонтакте, Instagram) мають великий кеш.
До числа великих додатків (що мають великий розмір) можна віднести кілька типів програм:
Щоб дізнатися, чим саме забита пам’ять мобільного телефону, можна скористатися кількома способами:
З 1 січня 2025 року смартфони під управлінням Android KitKat і більш ранніх версій платформи…
У 2024 році зі спеціалізованої виробничої лінії випустили перші зразки важких авіаційних бомб B61, які…
Apple готується здивувати фанатів у 2025 році з виходом iPhone 17 Pro, який отримає кілька…
Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…
Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…
Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…