Ноутбуки з “нульових” і частково з “десятих” років нашого століття були цікавішими, ніж зараз. Сучасна техніка потужніша, має передові технології, але в чомусь поступається тим лептопам, які виробляли раніше. Давайте розглянемо 5 мінусів сучасного ноутбука порівняно з пристроями минулих років. Не будемо прив’язуватися саме до моделей, а поговоримо про це в загальних рисах.
Сучасний пластиковий ноутбук – з 99% ймовірністю матиме дуже кволий корпус. На практиці був випадок, коли я переносив відкритий лептоп однією рукою, взявшись за кут пристрою. Як наслідок – корпус тріснув. Ноутбуками ж минулих років можна було сміливо забивати цвяхи – пластик був дуже міцний і товстий.
Вихід є – найкраще вибирати ноутбук з металевим (алюмінієвим) корпусом. Такий лептоп буде набагато міцнішим за корпусом. Єдиний мінус полягає у вартості – ноутбук у металевому корпусі коштуватиме дорожче, ніж аналогічний у пластиковому. Сюди ж можна додати і досить кволу клавіатуру в бюджетних моделей – користуватися нею потрібно дуже акуратно.
Сама якість збірки теж може викликати питання, особливо, якщо пристрій невідомого бренду.
У ноутбуці минулих років можна було модернізувати все – процесор, пам’ять, накопичувач і навіть відеокарту (не у всіх моделях, але все ж). У сучасному ноутбуці практично завжди процесор буде припаяний до плати. Добре, якщо можна замінити накопичувач і оперативну пам’ять, але таку можливість має дуже невелика кількість моделей. А додати другий жорсткий диск і зовсім неможливо – немає місця. У старих лептопах часто залишали місце під другий накопичувач, та й можна було поставити диск замість DVD-приводу.
Причини тут дві – потоншення корпусу і, звісно ж, комерційний інтерес виробника. Адже ноутбук, який підлягає модернізації, служить набагато довше, ніж той, у якого цей процес неможливий.
Порадити тут можна тільки одне – не варто купувати слабкий лептоп, пристрій має добре пропрацювати протягом наступних 5 років. Не забуваємо, що програмне забезпечення розвивається, і навіть пристойний лептоп може працювати набагато повільніше через кілька років.
Ноутбуки минулих років мали просто величезну кількість інтерфейсів. У мого “ровербука” було 5 USB-портів. Зараз лептоп може і зовсім мати всього кілька роз’ємів USB і один HDMI. Ніякого VGA в сучасному ноутбуці не буде – до старого монітора такий лептоп уже не підключиш. Про COM-порт також можна забути.
У принципі, зараз, крім USB, сучасному ноутбуку нічого не потрібно, а проблему з успіхом вирішує USB-розгалужувач, за допомогою якого можна отримати необхідну кількість портів.
У більшості сучасних лептопів батарею неможливо витягти, і це погано. Якщо ноутбук постійно працює від мережі, то можна акумулятор вийняти – у цьому разі вдасться зберегти його ємність на тривалий термін, а в міру потреби користуватися.
Зараз же він вбудований, і щоб його замінити, потрібно розібрати пристрій. Це незручно також з тієї причини, що раніше можна було носити з собою запасну батарею. Зараз же можна придбати Power Bank для ноутбука, але тільки підходить він для тих пристроїв, які заряджаються по USB Type-C.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…