Статті

Відомо, чому в сучасних смартфонах так багато камер

Share
Час читання: 2 хв.

Яку кількість камер ви спостерігали в сучасних смартфонах – чотири, п’ять, може шість штук? Напевно в голові виникало питання: а навіщо так багато? Сьогодні розповімо, навіщо така кількість камер і для чого вони потрібні користувачеві.

Як усе починалося

Перший мобільний телефон із камерою вийшов у 1999 році. І це був не Nokia або Motorola. Першопрохідцем у мобільній зйомці була компанія Kyocera з їхньою моделлю VP-210. Апарат мав камеру з роздільною здатністю 0.1 Мп. Звичайно, тоді це був чистої води маркетинг. Але час минав, технології розвивалися. Сьогодні смартфони з камерами витіснили звичні мильниці з ринку, а топові камерофони можуть позмагатися з якістю зйомки з дзеркальними апаратами початкового рівня.

Чому так багато об’єктивів?

Дійсно, навіщо на задній кришці розташували 2, а то й усі 4 віконця для зйомки? Хіба не практичніше зробити одну камеру для всіх завдань? Тим більше, що на звичайному фотоапараті всього одна оптика, а не чотири. Чому ж так виходить? Пояснюємо.

Ви коли-небудь бачили сумку весільного фотографа? У ній ви знайдете: сам фотоапарат, спалах, зарядний пристрій і 2-4 додаткових об’єктива. Ось і відповідь на ваше запитання. Професійний фотограф змінює об’єктиви, щоб працювати на різних відстанях. Для зйомки з дальньої дистанції використовують телевік, для портретів ставлять однойменний об’єктив.

Існує безліч варіацій оптики для виконання різних завдань. На телефоні знімні об’єктиви реалізувати технічно неможливо. Тому виробник ставить по кілька камер. Щоб користувач міг робити різні кадри, без втрати якості.

Які камери бувають

Тепер розповімо, які об’єктиви найімовірніше стоять у вашому телефоні, і за що вони відповідають. Не будемо заглиблюватися в технічні характеристики, а тільки вкажемо загальні відомості і ті завдання, які здатна вирішувати оптика.

Основний об’єктив

Найчастіше, це матриця з однією лінзою, яка здатна фокусуватися на недалеких об’єктах. Саме з неї отримують більшу кількість знімків. У неї хороша чутливість до світла. Основний об’єктив часто працює в парі з іншими камерами, щоб знімок вийшов більш детальним або отримав особливу обробку. Наприклад, ефект замиленого фону.

Телеоб’єктив

Складніше рішення, де використовують набір лінз. Найпростіше порівняння з підзорною трубою. Коли ви наближаєте об’єкт, висуваючи лінзи об’єктива. Головна фішка телеоб’єктива – оптичне збільшення. Ви не втрачаєте в якості та деталізації фото, як це буває при цифровому зумі. Прості телеоб’єктиви в смартфоні збільшують картинку в 2 рази. Але є і більш просунуті версії. Наприклад, телевік-перископ у моделі Huawei P30 Pro може видати збільшення в 5 разів. Телеоб’єктив використовують для зйомки віддалених об’єктів. Він підходить для репортажних фото, коли потрібно працювати з рук на далекій відстані.

Макро-об’єктив

Ця лінза має особливу форму. Говорячи простіше – це лупа, тільки в телефоні. З її допомогою можна робити деталізовані та чіткі знімки дрібних предметів. Наприклад, фотографії квітів або комах. Часто люди роблять фото на макро-об’єктив, а потім розтягують його в редакторі, щоб оцінити всі дрібні деталі.

Ширококутний об’єктив

Дозволяє захоплювати більшу частину простору, ніж стандартна оптика. Ви можете захопити всю сцену. Ширококутний об’єктив ще називають “риб’яче око” за рахунок його опуклої будови. Оптика добре справляється зі зйомками пейзажних фото. З її допомогою роблять красиві знімки простору, неба або природи. Ширококутний об’єктив використовують для створення ефекту боке (розмиття заднього фону).

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024