Мало хто знає, що Wi-Fi-роутер створений не тільки для того, щоб роздати доступ у мережу споживачам. Усередині сучасного пристрою є десятки найрізноманітніших функцій, про які забуває пересічний користувач. Не будемо прив’язуватися до конкретних брендів і моделей – їх занадто багато, а поговоримо про опції загальними словами.
У багатьох сучасних маршрутизаторах є USB-порт. У нього можуть бути найрізноманітніші можливості: від підключення зовнішнього 4G-модему для створення резервного каналу до запису контенту на флешку або навіть на зовнішній диск.
За наявності модему в разі відключення основного провайдера роутер переключиться сам на мобільну мережу. Якщо ж USB-порт роутера може використовуватися під накопичувач, то, швидше за все, за допомогою маршрутизатора у вас вийде завантажувати торренти без ПК. Або ж зробити зі зв’язки роутер + зовнішній диск своє міні мережеве сховище для файлів (NAS).
Будь-який Wi-Fi-роутер містить опцію показу пристроїв, які до нього під’єднані в цей момент. Просунуті моделі також ведуть історію підключень. Навіщо це потрібно? Все просто – дізнатися, хто ще користується вашим інтернетом. А раптом сусід підібрав пароль? Зайшовши в адміністраторський розділ, можна подивитися підключення, а в разі потреби вимкнути або навіть заблокувати клієнта за MAC-адресою.
Пристрої середнього цінового діапазону можуть підтримувати режим DLNA, за допомогою якого до роутера можна підключати медіапристрої – телевізор і звуковідтворювальну апаратуру. Наявність функції IPTV дає змогу дивитися через роутер телевізор – якщо, звісно, провайдер дає таку можливість.
За допомогою функцій контролю трафіку можна заблокувати той чи інший ресурс через адміністраторський розділ роутера. Це зручно, наприклад, якщо ваш некерований домочадець полюбляє проводити занадто багато часу на якомусь сайті. Приклад: дитина захоплена онлайн-грою, а чоловік не може відірватися від танків. Деякі моделі дають змогу налаштувати тимчасовий ліміт блокування ресурсів. Сюди ж додамо і батьківський контроль – безліч сучасних роутерів мають таку функцію.
Багато маршрутизаторів підтримують VPN. Працювати він буде в разі, якщо у вас “біла” (особиста) IP-адреса. Свій VPN за правильних налаштувань буде безпечнішим, ніж підключення до публічних точок Wi-Fi. Варто розуміти, що такий VPN не приховує вашу IP-адресу, ба більше – усі відвідувані ресурси йтимуть із вашого домашнього IP.
Припустимо, на вашому комп’ютері зберігаються потрібні вам файли. Можна налаштувати роутер і ПК так, що ви зможете заходити у свою локальну мережу, перебуваючи в будь-якій точці земної кулі. Працює, якщо у вас “білий” IP.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…