Час читання: 2 хв.Так, питання безпеки і збереження даних хвилюють багатьох. Тут я не буду прив’язуватися до операційних систем і моделей смартфонів, а лише наведу загальні, але дуже корисні поради про те, як захиститися від компрометації своїх даних зі смартфона. Йтиметься переважно про пристрої на операційній системі Android, оскільки в iPhone є свої нюанси.
- Не встановлюйте додатки, які отримані не в офіційних магазинах додатків. Якщо потрібний вам застосунок відсутній у магазині, але є у вигляді .apk-файлу на будь-якому сайті, то з імовірністю в 99% ця програма може бути шкідливою.
Але й на 100% не можна довіряти магазинам застосунків – встановлюйте тільки ті програми, які мають високий рейтинг і велику кількість позитивних відгуків.
Це врятує ваш смартфон у глобальному плані від компрометації даних. У принципі, на цьому вже можна й закінчити статтю, адже всі віруси проникають у пристрій якраз через застосунки – неможливо зловити вірус, просто перейшовши на сайт або прийнявши дзвінок від незнайомої людини.
- За можливості встановлюйте двофакторну авторизацію: після введення пароля буде приходити смс або дзвінок із секретним кодом. Двоетапна авторизація ускладнить життя зловмиснику, якщо він дізнається пароль, але не матиме доступу безпосередньо до вашого смартфона.
- Графічний ключ, відбиток пальця, зображення обличчя – в принципі, всі ці способи досить надійно блокують ваш смартфон. Тут варто розуміти, що якщо фізично немає доступу до смартфона у зловмисника, то не знаючи графічного ключа і маючи зліпок відбитка пальця, зробити він нічого не зможе.
- Остерігайтеся підроблених сайтів. Часто зловмисники використовують технологію фішингу, заманюючи жертву на сайт, який лише тільки зовні схожий на справжній. Користувач вводить свої дані облікового запису, і вони тут же стають відомі зловмисникам.
- З обережністю підключайтеся до публічних Wi-Fi-мереж. Точно не варто підключатися до відкритого Wi-Fi, адже, згідно із законами, заклади зобов’язані вимагати авторизацію у користувача. Якщо всі зірки зійдуться, то через Wi-Fi можна отримати доступ до смартфона (такі випадки були: все залежить від моделі смартфона, версії операційної системи та налаштувань).
- Не користуйтеся публічними USB-розетками та незнайомими зарядними пристроями. Бували випадки, що такі розетки могли використовуватися як спосіб отримання доступу до пристрою. Знову ж таки, якщо зірки зійдуться, але це не означає, що такого не може бути. Бажано мати з собою Power Bank і заряджати смартфон від нього. Також і з підключенням до чужого ПК потрібно бути обережним.
Лужна СофіяГлибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.