Статті

Як пуш-повідомлення надсилають вам віруси на телефон

Share
Час читання: 2 хв.

Який предмет може бути більш буденним, ніж повідомлення? Щодня мобільні телефони та планшети штурмують десятки, а то й сотні push-сповіщень, і всі вимагають різного роду реакції. Найчастіше можна обмежитися тільки читанням, а деякі слід видалити, щоб сторонні очі на них не потрапили.

Крім того, трапляються випадки, коли необхідно відкрити і прочитати детально кожну деталь, оскільки повідомлення важливе для нас. Так роблять лише з подібними повідомленнями від дуже важливих програм. Але якщо пуш-повідомлення приходить від незнайомої програми, то чи не можна просто проігнорувати його? Все-таки це стає причиною проблем із вашою безпекою, такими як віруси на телефоні.

Зловмисники нещодавно розробили новий метод зараження смартфонів Android через повідомлення. Таких додатків маса. SMSFactory – це шкідливе програмне забезпечення, яке атакує смартфони Android. Воно ховається за фальшивими додатками для дорослих, а також за сервісами, зламаними версіями популярних ігор. Щойно вірус проникає на пристрій, він починає надсилати пуш-повідомлення користувачам, пропонуючи відвідати сайти з різним контентом.

Якщо користувач перейде за посиланням, яке пропонує вірус, він потрапить на сторінку, де йому буде запропоновано завантажити певний файл. Таким чином, шкідливе ПЗ отримує додатковий компонент для свого поширення. Файл містить програму, яка автоматично оформляє платну підписку на послуги віддалених операторів. Таким чином, жертва втрачає гроші, а також ризикує підтвердженням особистої інформації, що знаходиться на пристрої.

В Android-систему проник новий вірус, який користувачів смартфонів вводить в оману, маскуючись під корисний додаток. Вірус називається Anubis і, один раз потрапивши на пристрій, отримує права адміністратора. Після цього він починає збирати дані про користувача і відправляти їх зловмисникам.

Наразі Anubis здатний вкрасти дані з кількох десятків банківських додатків, великих месенджерів і соціальних мереж. Крім того, вірус блокує доступ до деяких функцій телефону і виводить на екран фейкові вікна, які говорять про проблеми з пристроєм. Якщо користувач потрапляє на ці сторінки і вводить дані, то вони потрапляють до зловмисників.

Спеціально для конфіденційних даних розробники Android створили унікальні системи захисту, такі як Google Play Protect, але це не завжди захищає від вірусів. Тому важливо стежити за тим, які додатки ви встановлюєте і звідки їх завантажуєте. Якщо помітили щось підозріле, одразу видаляйте смартфон.

Як перевірити Андроїд на віруси

Смартфони на операційній системі Android переважно використовуються по всьому світу. Через цю популярність зловмисники стали випускати віруси, націлені на пристрої з такою ОС. Один із таких вірусів – SMSFactory. Він діє шляхом маскування під популярні додатки та ігри зламаних версій. Після завантаження на смартфон вірус починає виводити користувача на сайти з контентом для дорослих, де він пропонує завантажити файл, який містить вірус.

SMSFactory не краде гроші у власників телефону безпосередньо. Натомість вірус оформляє платні підписки, які і вбивають наші кишені. Він працює таким чином, що непомітно списує з рахунку невеликі суми, близько 300-400 рублів щотижня, але за масштабних випадків зараження, творці вірусу заробляють великі гроші.

Google Play Protect – антивірус на смартфонах з Android, успішно розпізнає SMSFactory і пропонує його блокування прямо під час завантаження. Як же захиститися від подібних вірусів? Один із найкращих варіантів – встановити антивірусні програми, наприклад, Avast.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Google запускає приховані електронні адреси для захисту від реклами та спаму

    Користувачі Gmail незабаром отримають можливість створювати тимчасові адреси електронної пошти, що значно спростить захист їхньої…

    17.11.2024

    Компанія Apple повертається до ідеї випуску власного телевізора

    Колись, десь між 2009 і 2011 роками, ходили чутки, що Apple ось-ось випустить свій телевізор.…

    17.11.2024

    Чому смартфони Samsung програють у мобільних іграх смартфонам Apple

    Смартфони Samsung Galaxy завжди викликали у мене захоплення своїми шикарними дисплеями та якісними камерами. Але…

    17.11.2024

    Samsung готує смартфон із 10-дюймовим екраном і тристулковим дизайном

    Компанія Samsung активно працює над створенням інноваційного смартфона з трьома складними секціями, вихід якого очікується…

    17.11.2024

    Samsung захопила більше половини ринку складних смартфонів

    Samsung повернула собі лідерство на світовому ринку складних смартфонів, значно збільшивши свою частку ринку з…

    17.11.2024

    Стартап Ілона Маска xAI отримає $6 млрд на навчання АІ-моделей

    Стартап Ілона Маска xAI, що спеціалізується на штучному інтелекті, близький до залучення інвестицій на суму…

    17.11.2024