Користуючись смартфонами, переважна більшість їхніх власників регулярно оновлює додатки, роблячи це вручну або автоматично через спеціальну опцію в налаштуваннях апстора. Водночас є й ті, хто відмовляється від встановлення апдейтів. Чи правильно вони це роблять? Моя однозначна відповідь – ні. Зараз я постараюся пояснити, навіщо потрібно оновлювати додатки на телефоні, і що станеться, якщо ви відмовитеся від встановлення апдейта.
Почнемо з банальних речей. Думаю, ви розумієте, що кожен апдейт додає в будь-який додаток нові функції. Які – залежить від типу програми та її розробників. У гру можуть додати режими і події, а в додаток банку – нові способи оплати. Тож подумайте, чого ви втрачаєте, відмовляючись від апдейту.
Якщо ви не хочете оновлювати застосунок на телефоні, вважаючи, ніби якось обійдетеся і без свіжих функцій – будь ласка. Але врахуйте, що розробник все одно буде змушувати вас встановити апдейт. Як? Наприклад, обмежуючи роботу деяких з уже доступних функцій. Подібне відбувається часто-густо. Якщо зараз ви все ще можете користуватися всіма необхідними можливостями, це не означає, що в майбутньому їх не заблокують.
Кожне оновлення програми на Андроїд – це не тільки додавання функцій, а й усунення виявлених помилок. Майже всі розробники пропонують користувачам форму зворотного зв’язку в апсторі за допомогою коментарів, на офіційному сайті, в соціальних мережах і через електронну пошту. Ви даремно думаєте, що до думки звичайних людей ніхто не прислухається. Розробники зацікавлені у випуску якісного продукту, тому завжди намагаються відповідати на всі зауваження користувачів.
Відмовившись від оновлення, ви потрапите в число тих, хто постійно скаржитиметься на погано працюючий застосунок. Таке вас все одно не бентежить? А як щодо нових вірусів на телефоні та інших загроз безпеки, які можуть стати причиною крадіжки особистих даних? Такі вразливості усувають тільки в апдейтах. А ті, хто їх ігнорує, ризикують у кращому разі стати об’єктом фішингової атаки спамерів, а в гіршому – втратити гроші, якщо йдеться про застосунок банку.
Ви досі скептично дивитеся на розширення набору функцій, усунення помилок і вразливостей? Розробники прекрасно знають про існування таких користувачів, а тому роблять усе можливе, щоб змусити людину встановити апдейт. Далеко не завжди вони вдаються до обмеження доступу до вже наявних функцій. Часом їм буває достатньо просто заколебати вас постійними повідомленнями з проханням оновити застосунок.
Якщо ви встановлювали програму через Google Play, то під час використання її старої версії бачитимете вікно, що пропонує оновитися. Звісно, можна натиснути кнопку “Ні, спасибі” або зовсім обмежити роботу Play Маркета, щоб він не нагадував про себе, однак є одне “але”. Подібні повідомлення показує як магазин додатків, так і сама програма, якщо того бажає її розробник. Тому бачити пропозицію встановити оновлення ви будете завжди і ніяк не зможете відкрутитися.
Наведених вище фактів уже має бути достатньо, щоб будь-яка людина усвідомила, навіщо оновлювати застосунки. Для особливо нетямущих розробники тримають козир у рукаві. У якийсь момент ви помітите: додаток не відкривається. А замість головного меню побачите спливаюче вікно, що пропонує встановити апдейт. І ось тут, на відміну від добровільного оновлення, про яке я сказав раніше, не буде кнопки “Ні, дякую”.
З такою проблемою вже стикаються фанати мобільних ігор, у яких не запускається Бравл Старс. Але нічого не заважає розробникам інших додатків вчинити аналогічним чином. Зроблять так само чи ні – сказати зі стовідсотковою впевненістю не можна. Але щоразу, відмовляючись від оновлень, вам доведеться гадати: відключить розробник застосунок чи все-таки пошкодує недовірливого користувача. Так навіщо зайвий раз нервувати? Просто оновіть додаток на Андроїд і користуйтеся повним набором функцій, не турбуючись про безпеку та потенційне блокування доступу.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…