Статті

Сучасні жорсткі диски дуже ненадійні – деталі

Share
Час читання: < 1 хв.

Компанія Backblaze, що надає послуги з бекапу даних у хмарних сховищах, склала статистику експлуатації жорстких дисків. Фахівці проаналізували 237 278 накопичувачів, який використовувалися в минулому кварталі.

Результати невтішні: магнітні жорсткі диски за цілодобового використання працюють у середньому 2,5 року, після чого виходять з ладу. Найчастіше ламаються накопичувачі виробництва Seagate, причому лідером антирейтингу стала модель ST12000NM0007 з 12 ТБ, він у середньому служить лише півтора року. Найнадійнішими виявилися накопичувачі об’ємом 16 ТБ, а найненадійнішими на 10 ТБ. Це парадоксально, адже у перших більш щільне компонування, а отже, набагато вище навантаження на механічну начинку, яка здебільшого і не витримує інтенсивної експлуатації.

У Backblaze вивчали жорсткі диски корпоративного рівня, які зазвичай набагато надійніші за споживчі, оскільки розраховані на цілодобове використання в дата-центрах і серверах. У випадку з накопичувачами для звичайних користувачів ситуація може виявитися іншою, адже термін їхньої служби залежить від навантаження. Якщо такий диск функціонує безупинно, постійно записуючи і віддаючи дані, він найімовірніше пропрацює навіть менше, ніж аналогічна модель, створена для корпоративного сегмента. А якщо навантаження невелике, і диск використовується лише періодично, його може вистачити надовго.

Жорсткі диски мають звичку виходити з ладу в найнесподіваніший і найбільш невідповідний момент, тому так важливо зберігати бекап цінних даних (наприклад, у хмару, а краще одразу в кілька) – так можна буде не хвилюватися за їхнє збереження, і вдасться без проблем відновити файли, коли це буде потрібно.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024