Придбання нового комп’ютера або ноутбука завжди було відповідальним рішенням незалежно від того для яких цілей. На ринку зараз представлено велике розмаїття моделей цифрової техніки і заплутатися в їх параметрах і характеристиках дуже просто. Тому ми вирішили написати цю статтю і допомогти у виборі схиливши шальки терезів у бік придбання ПК, а не ноутбука, і для цього є низка причин.
Персональний комп’ютер має просторий корпус (міні і мікро в розрахунок не беремо), можливість встановлення цілої низки вентиляторів різного діаметру і кількості, а також систему ВДО, завдяки чому як процесор, так і відеокарту можна навантажити по максимуму, не побоюючись перегріву, тротлінгу або виходу заліза з ладу.
За замовчуванням ноутбуки так само можуть бути досить холодними, але тільки за певних умов. Якщо використовувати їх для роботи з офісними програмами, наприклад. Через щільне компонування комплектуючих усередині ноутбуків вивести зайве тепло в процесі експлуатації досить проблематичне завдання. Тому користувачі ноутбуків часто використовують додатково зовнішні системи охолодження, монітори, клавіатури та інші пристрої, щоб зменшити навантаження на ноутбук, щоб надалі не віддавати ноутбук у ремонт, а це все додаткові вкладення в техніку, яка і так не мало коштує.
Як на мене, власники ноутбуків повинні від народження мати міцний і гнучкий хребет, оскільки найпоширенішими позами для таких людей можна назвати: сидіння впівоберта, напівлежачи на дивані, лежачи в ліжку та інші малокорисні позиції для здоров’я. Як розумієте, мобільність ноутбука дала нам змогу знайти нові способи собі нашкодити.
Розробники ігор щороку випускають десятки нових проєктів і щоразу вимоги до заліза зростають. Ті ноутбуки, що ще кілька років тому вважалися топовими і були здатні запустити будь-яку гру на ультрависоких налаштуваннях графіки, вже не зможуть цього зробити, і збільшити їхню продуктивність практично немає можливості.
На деяких моделях як варіант можна встановити SSD диск з більшим об’ємом і додати оперативної пам’яті, але на цьому можливості модернізації ноутбука закінчуються (якщо не враховувати покупки зовнішньої відеокарти, яка може коштувати як сам ноутбук).
З настільними персональними комп’ютерами в цьому плані все набагато простіше і райдужніше. Модернізації в комп’ютері можна піддати будь-який компонент, наростити потужність або замінити той, що вийшов з ладу. Можна придбати недорогий ПК і з часом покращувати його до потрібного рівня продуктивності.
З цієї причини ПК може існувати фактично без обмежень за часом. Так, наприклад мій особистий комп’ютер, придбаний ще в 2002 році, пережив близько десятка модифікацій. Від нього не залишилося жодної частини, які були придбані спочатку, але завдяки тому, що він у мене з’явився і маючи можливість його модифікації, я отримав доволі хорошу машину, вартість якої ніколи не била по кишені.
Скільки б останніми роками не говорили про те, що комп’ютерний геймінг незабаром піде на другий план і його остаточно замінить ринок мобільних ігор, цього не відбувається. Комп’ютер для багатьох із нас це не просто пристрій для роботи, а й відпочинок за переглядом фільму, серіалу або проходження цікавої гри. До ПК можна під’єднати широкоформатний монітор і приємно проводити час, граючи разом із друзями в мультиплеєрні ігри на одному екрані. Підключити кілька джойстиків, клавіатур та інших периферійних пристроїв не буде проблемою.
З ноутбуками в цьому плані справи йдуть звичайно ж складніше. Мала діагональ екрана не дасть можливості насолодитися деталями в іграх і фільмах, а з під’єднанням кількох однотипних периферійних пристроїв можуть виникнути складнощі. Усе, звичайно, в цьому випадку суб’єктивно і залежить від користувача.
Найчастіше якщо порівнювати ціни однотипні за характеристиками моделі комп’ютерів і ноутбуків, то виявиться, що ПК дешевше в середньому на 20%. А якщо додати ці ж 20% до вартості комп’ютера, то можна придбати більш продуктивну відеокарту і монітор, тим самим перегнавши ноутбук за потужністю.
OpenAI відстає від плану щодо розробки нової версії свого флагманського штучного інтелекту GPT-5, який наразі…
Компанія Microsoft може дозволити стороннім виробникам створювати пристрої під брендом Xbox, включно з використанням власної…
Месенджер WhatsApp заявив про юридичну перемогу над розробником шпигунського програмного забезпечення Pegasus в особі ізраїльської…
Xiaomi випустила оновлення HyperOS 2 для кількох моделей своїх пристроїв. Оновлення вносить значні зміни в…
Інсайдер Debayan Roy опублікував на своїй сторінці в соцмережі X (раніше Twitter) характеристики підготовлюваного до…
Кожного разу, коли я оновлюю смартфон, завжди сподіваюся, що він стане швидшим і зручнішим у…
View Comments
В цілому все вірно, але... на приклад, мені не потрібні ігри і ефективне охолодження. Мені не потрібна додаткова відеокарта взагалі. Я купляю сучасний, легкий ноут з потужним процем і запасом оперативи, який тримає батарею хоча б 6 годин і працюю де завгодно, беру його в поїздки. Це зручно. Стаціонарний комп - це також окреме місце, шум, мінімум 650 ват блок живлення....