Портативний жорсткий диск – простий, зручний і дуже корисний пристрій, але через різноманітність доступних пристроїв вибір може бути складним. Ми розповімо, як знайти зовнішній жорсткий диск, який підійде саме вам.
Тут усе залежить від ваших завдань і вподобань. Найпоширеніший обсяг в 1 Тб можна придбати за 1-2 тисяч гривень. 5 Тб обійдуться в 5 тисяч.
Як бачите, економити і купувати диск об’ємом 128 Гб за 1,5-2 тисячі сенсу немає.
Дорожчі варіанти можуть виділятися оригінальним корпусом або розширеною гарантією.
У класичному жорсткому диску для запису інформації використовуються магнітні диски. Вони обертаються, коли дані необхідно записати або отримати. Конструкція досить тендітна, повільна й іноді гучна. Технологія обмежує і фізичний розмір носія, найменші жорсткі диски мають діаметр 2,5 дюйма.
Низькі ціни дещо компенсують ці незручності: HDD мають максимальну ємність за свої гроші.
Твердотільні накопичувачі не містять рухомих частин, замість них використовуються flash-мікросхеми. Це робить їх надійнішими, вони безшумні та компактніші, ніж зовнішні накопичувачі з жорстким диском. Однак коштують вони дорожче.
Проста відповідь, звісно, “стільки, скільки потрібно”. Проте може бути складно визначити необхідну ємність диска.
Необхідний мінімум – 1 терабайт.
Більший обсяг може знадобитися для зберігання колекції фільмів у 4K, тисяч фотографій, векторної графіки, робочих 3D моделей. Якщо ви працюєте з такими файлами, найімовірніше, знаєте, скільки місця вони займають.
Більшість зовнішніх накопичувачів підключаються через один зі стандартів USB. Старі моделі підключаються через USB Type-A і USB Type-B, нові використовують USB Type-C. Усі зовнішні накопичувачі постачаються з кабелем, тому єдине, що варто перевірити, це наявність відповідного порту в комп’ютера.
USB Type-C – забезпечує високу швидкість передавання даних і живлення по одному кабелю. Роз’єм USB Type-C фізично відрізняється від старішого з’єднання USB-A. За необхідності можна купити адаптер USB-C на USB-A, якщо на вашому комп’ютері немає USB-C.
Більшості сучасних зовнішніх жорстких дисків не потрібне зовнішнє живлення. Вони використовують напругу порту USB
Але є моделі, які потребують зовнішнього живлення. Такі диски не рекомендується використовувати в поїздках і взагалі регулярно носити з собою. Цей момент теж треба враховувати.
Якщо підійти до вибору жорсткого диска з урахуванням наших рекомендацій, пристрій стане вашим надійним помічником і хранителем важливої інформації.
Сьогодні у мережі з'явилося цікаве зображення загадкового нового Android-смартфону, опубліковане відомим інсайдером Digital Chat Station.…
Експерти виявили у Google Play 2,16 мільйона завантажень додатків, заражених шкідливою програмою FakeApp. Що ще…
Багато шанувальників китайських флагманів з нетерпінням чекають на вихід моделей у версії Ultra. Інсайдер Digital…
Після релізу нових тестових збірок iOS 18.2, macOS 15.2 і watchOS 11.2 власники смарт-годинників почали…
У мережі з'явився рейтинг найкращих кнопкових телефонів на кінець 2024 для тих, хто хоче відпочити…
Схоже, за два місяці Apple отримала достатню кількість скарг від власників пристроїв серії iPhone 16…