Нещодавно був у гостях у приятеля і мені випала нагода попрацювати на комп’ютері з Windows 7. Пристрій доволі потужний – процесор Core i5 10-річної давності та 8 гігабайт оперативної пам’яті DDR3. Класичний HDD був замінений на SSD. Працювати можна, але є низка нюансів. Розповім про свої спостереження, а також доповню вже відомими фактами про використання застарілої системи.
Хоч комп’ютер у приятеля досить потужний навіть за сьогоднішніми мірками для офісних завдань, але є відчуття, що працює він не так із сучасним софтом у плані багатозадачності. Перемикання відбувається з некомфортною затримкою, а іноді система показує замість курсору миші значок пісочного годинника – відбуваються якісь невідомі процеси, які блокують на якусь частку секунди роботу ПК.
Так, якщо підібрати софт тих років, то всі проблеми зникнуть, але не всі програми будуть коректно працювати з сучасними даними. Наприклад, браузер – відтоді web-технології зробили великий крок уперед, і багато що змінилося.
Причиною тут є сучасний софт, який можна встановити на Windows 7. Помилки різного роду – як від самої Windows 7, так і від програм. Особливо це помітно, коли працюєш із дуже великими обсягами даних.
Також іноді браузер показував помилку дати і часу, хоча кореневий сертифікат було оновлено. Лікувалося це вивантаженням оглядача з пам’яті і повторним запуском. Годинник при цьому не відставав ні на секунду.
Операційна система досить довго завантажується навіть із SSD-накопичувачем. Експериментальним шляхом з’ясувалося, що на швидкість впливає кількість встановлених програм, оскільки в безпечному режимі система завантажується дуже швидко. На Windows 10 такої проблеми не було помічено.
У принципі, тут все зрозуміло – Windows 7 вийшла в той час, коли SSD-накопичувачі перебували ще в лабораторіях, тому заміна HDD на SSD для Windows 7 не дає відчутного приросту до швидкості. Хіба що зручно для більш швидкого копіювання даних.
Операційна система вже давно не отримує оновлення. А це означає, що, якщо зловмисники знайдуть уразливість, вони можуть отримати доступ до даних на ПК або навіть керувати ним. Саме з цієї причини використання Windows 7 є небезпечним.
Розробники сучасних антивірусів навряд чи приділятимуть особливу увагу морально застарілій ОС – навіть наявність платного антивірусу не гарантує повного захисту системи.
І з периферійними пристроями. Причина тут проста – кількість користувачів Windows 7 тане з кожним роком, і розробники не прагнуть створювати драйвери і підтримку застарілої системи. Купивши сучасний пристрій, не варто дивуватися тому, що він може некоректно (або ж зовсім не працювати) з Windows 7.
Ну а так, працювати можна. Особливо, якщо підібрати програми тих років. Windows 7 хороша система для слабких сучасних ПК – працює вона, в принципі, гідно з поправкою на старість.
Портал MacRumors повідомляє, що нова ТВ-приставка Apple TV, реліз якої заплановано на 2025 рік, коштуватиме…
Ще до свого анонсу новий "бюджетник" бренду Nubia під назвою Focus 2 пройшов реєстрацію в…
Black Shark анонсувала смарт-годинник Watch X Pro з підтримкою SIM-карти і прихованою камерою. Що ще…
Згідно зі звітом інсайдера з ніком Leopeva64, компанія Google готує велике оновлення для свого браузера.…
Старший віце-президент Apple із сервісів, Едді Кью, пояснив, чому компанія не збирається розробляти власну пошукову…
Motorola колись була гордістю США, адже саме ця компанія випустила перший мобільний телефон, але тепер…