Бюджетні смартфони можуть бути якісними, але й у них є нижній ціновий поріг, переступати який не рекомендується. Чому не варто купувати дуже дешеві смартфони, і чим це може обернутися?
Головна причина не купувати смартфони дешевше 3-5 тисяч гривень полягає в їхній низькій продуктивності. За швидкість роботи пристрою відповідає ціла низка чинників, які в занадто бюджетних моделях часто залишають бажати кращого:
Смартфони найнижчої цінової категорії не розраховані на багатозадачність, тому на них особливо складно переходити після відносно потужних пристроїв. Часто новий телефон працює нормально в перші тижні, але після встановлення кількох додаткових додатків, що працюють у фоні, починає сильно виснути.
Мінімальний ОЗП і слабкий процесор легко “забити” роботою всього кількох програм, але ж частина оперативної пам’яті йде ще й на роботу ОС. У результаті гальмувати будуть не тільки додатки, а й сам телефон – вихід у меню, перемикання між додатками, сенсор тощо.
Ще одна особливість, до якої можна звикнути на пристроях, дорожчих за 5 тисяч гривень, – наявність швидкої зарядки. Дешеві моделі хоч і можуть похвалитися непоганою автономністю, але заряджати такий апарат доведеться близько 1-2 годин. Крім того, тривалий час роботи цих смартфонів далеко не заслуга виробника, як вважають багато покупців. Причина лише в тому, що слабкі телефони і навантажуються менше, а значить і повільніше витрачають заряд – такого ж результату можна досягти на будь-якому смартфоні, якщо оптимізувати його роботу і відмовитися від непотрібних додатків.
Щоб зберегти низьку вартість пристрою, виробник економить на багатьох його аспектах. Так, дешеві моделі найчастіше оснащені застарілим роз’ємом для зарядки microUSB, зарядні пристрої під який зустрічаються все рідше. Бюджетники зазвичай не оснащені NFC-модулем, а якість їхніх камер вирізняється не тільки меншим числом об’єктивів (один, рідше два), а й гіршою роздільною здатністю, а також посереднім опрацюванням знімків.
Смартфони відомих брендів дешевше 3-5 тисяч гривень хоч і мають вкрай низьку продуктивність, але можуть згодитися як тимчасове рішення або, наприклад, телефон для дзвінків дитині. Однак під час пошуку надто дешевих моделей в інтернеті покупці можуть наштовхнутися на смартфони невідомих виробників із сумнівною репутацією.
Навіть якщо характеристики моделі здаються прийнятними, на ділі користувачі часто стикаються з неробочими смартфонами, які не мають нічого спільного з описаними на сайті продавця параметрами.
Таким чином, купувати надмірно дешеві смартфони для постійної роботи не рекомендується – їхня ОЗП швидко “забивається”, через що гальма і повільний відгук на натискання будуть помітні вже за кілька тижнів після купівлі. Якщо ж інших варіантів немає, то орієнтуватися варто на перевірені бренди, а також уважно вивчати відгуки перед покупкою.
Motorola колись була гордістю США, адже саме ця компанія випустила перший мобільний телефон, але тепер…
Компанія Apple планує впровадити технологію змінної апертури у свої флагманські смартфони iPhone 18 Pro і…
Авторитетний китайський інсайдер під ніком Digital Chat Station поділився точними термінами виходу Xiaomi 15 Ultra.…
WhatsApp припиняє роботу на 19 застарілих моделях смартфонів із 1 січня 2025 року. Що ще…
Выбирая телевизор для небольшой комнаты, кухни или дачи, важно учитывать его компактность и функциональность. Один…
Samsung, як повідомляє Gizmochina, випустить свій тонкий флагманський смартфон нового покоління 7 лютого 2025 року.…