Чому не можна довіряти відгукам в інтернет-магазинах

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Для багатьох з нас купівля смартфона – відповідальне заняття, яке змушує зважувати всі за і проти. Якщо ми хочемо придбати по-справжньому вартісний апарат, то уважно вивчаємо характеристики, а також порівнюємо його начинку з пропозиціями конкурентів. Зрозуміло, під час вибору нового пристрою ми крім іншого беремо до уваги відгуки на смартфони. Але в якийсь момент я перестав їм довіряти, і тепер хочу пояснити вам, чому не варто надавати серйозного значення думці інших людей.

Хто пише відгуки на смартфони

Що змушує людину в якийсь момент сісти за клавіатуру і написати відгук на смартфон? Як правило, це бажання бути почутим. І ось тут люди, які пишуть відгуки, зазвичай діляться на два табори:

Реклама
  • ті, кого щось розчарувало в покупці, а тепер вони хочуть виплеснути свій гнів;
  • люди, які хочуть поділитися радістю від обновки.

Найчастіше користувачі пишуть відгуки на телефони відразу після покупки, через що вони просто не встигають заглибитися в деталі. Перше враження за визначенням не може бути об’єктивним, яким би неупередженим не намагалася здатися людина.

Крім того, відкритість сайтів з відгуками на смартфони, що дає змогу поділитися думкою навіть людині, яка не тримала пристрій у руках, відкриває широкі можливості для публікації абсолютно неправдивих думок. На біржах копірайтингу вже не перший рік продаються і купуються відгуки.

Звісно, не можна з упевненістю сказати, що ті чи інші виробники смартфонів фальсифікують відгуки, не спіймавши їх за руку. Але одночасно з цим і стовідсоткової довіри бути не може.

Де читати відгуки про смартфон

Якщо у вас є бажання познайомитися з відгуками реальних покупців, а не з хвалебними одами пройдисвітів, які вирішили трохи заробити на біржі копірайтингу, то варто звернутися до ресурсів, де ділитися думкою можуть лише люди, які здійснили покупку (наприклад, сайти магазинів). Однак і тут є підступ. Якщо ми говоримо про офіційний магазин того чи іншого бренду, то він не зацікавлений у публікації негативу. Тому, наприклад, серед 300 відгуків на смартфон POCO C40, розміщених на сайті Xiaomi, ви не знайдете жодної думки з оцінкою менше 5 балів.

А як же магазини, що не мають стосунку до тих чи інших брендів? Наприклад, AliExpress? У випадку з цим майданчиком можна наштовхнутися на відгуки ботів, які зазвичай розміщують думку під товарами шахраїв. Утім, їх можна легко ідентифікувати за датою публікації та ім’ям користувача.

Як зрозуміти, чи чесний відгук

Якщо ви не сумуєте і все одно продовжуєте шукати відгуки покупців на смартфони, то візьміть до уваги кілька правил, комбінація яких допоможе знайти реальну думку:

  • відгук супроводжується фотографіями;
  • текст структурований, містить опис як плюсів, так і мінусів пристрою;
  • автор думки порівнює товар із пропозиціями конкурентів;
  • у відгуку на телефон Андроїд подано поради, як правильно користуватися функціями пристрою;
  • автор вступає в діалог з коментаторами, які запитують його про особливості смартфона.

При цьому ви маєте розуміти, що далеко не кожна людина готова витрачати час на детальне опрацювання тексту своєї думки, через що стовідсотковий збіг усіх правил хорошого відгуку є дуже рідкісним. Зрештою, подібні критерії нерідко пред’являються людьми, які замовляють хвалебні оди на біржах копірайтингу.

Чи варто довіряти відгукам на смартфон

Впевненість у реальності відгуку все одно не є свідченням його корисності для вас. Ще на самому початку я зазначив, що найчастіше люди пишуть відгуки відразу після покупки. Перша думка зазвичай буває або хвалебною (у більшості випадків), або різко негативною, а заглиблюватися в нюанси хочеться далеко не кожному.

Крім того, навіть зовні зважений відгук – це суб’єктивна думка автора. Адже те, що подобається йому, може бути неприйнятним для вас і навпаки. Об’єктивними в контексті розуміння того, поганий смартфон чи хороший, є тільки його характеристики у співвідношенні з ціною. Тому ми постійно розповідаємо вам про важливість технічних особливостей пристроїв.

Безумовно, відгуки мають право на життя, оскільки вони дають змогу дізнатися те, про що не пишуть у рекламних проспектах і в описі характеристик. Однак не варто приміряти захват або гнів їхніх авторів на себе, вважаючи, ніби від покупки ви відчуєте ті самі емоції.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ