Є кілька ситуацій, за яких не варто вимикати або перезавантажувати комп’ютер, оскільки це може призвести до помилок і втрати даних. Особливо небезпечним є швидке вимкнення живлення або жорстке перезавантаження (за допомогою кнопки Reset).
Якщо комп’ютер вимкнеться в цей момент, то можливо будуть помилки у файловій системі. А ось команда “Вирізати” тут зовсім небезпечна – вирізавши файл з одного місця і вставивши в інше в момент перезавантаження можна втратити файл.
Звичайно, файл можна буде відновити, але з використанням додаткового програмного забезпечення. Сюди ж віднесемо і завантаження файлів з інтернету: файлова система може накопичувати помилки, якщо так часто робити.
Було кілька ситуацій, коли комп’ютер вимикався (вимикалася електрика) в момент встановлення програм. Після увімкнення з’явилися помилки – програма, за фактом, встановлена, але не працює. Видалення також не проходить. Довелося йти в реєстр і видаляти дані, які створив софт. Не з усіма програмами так може бути, але все ж потрібно взяти на замітку.
Під’єднуючи веб-камеру до USB у системному блоці, під час переміщення системного блока назад під стіл зачепив дріт живлення, який вискочив із гнізда. Під час повторного ввімкнення ПК не хотів розпізнавати веб-камеру, хоча раніше з цим проблем не спостерігалося. У цьому випадку врятувало видалення і ручне додавання пристрою.
І антивірусами. Уявімо, що ви запустили програму, яка чистить сміття і реєстр на ПК. І тут комп’ютер вирішили рестартувати – софт не встигне закінчити розпочате, що може призвести також до різних збоїв і помилок у системі.
Навіть якщо ви натиснули заповітну комбінацію Ctrl + S (зберегти), раптове для програми перезавантаження або вимкнення живлення може вийти боком. Перед перезавантаженням бажано закрити всі програми, з якими працюєте.
Була ситуація, коли збереження з якихось причин затягнулося, але користувач вирішив, що вимкнути комп’ютер уже можна. Вимкнув. Під час наступного увімкнення він виявив, що дані, з якими він працював, безповоротно втрачено. Так, переважна більшість додатків не дадуть вимкнути або перезавантажити систему – вийде спеціальне вікно.
Але бувають ситуації, коли ми машинально тиснемо на примусове завершення роботи, що може призвести до втрати даних. Притому відновити дані, які не були збережені на накопичувач, буде неможливо.
Перед тим як вимкнути або зробити рестарт збережіть потрібні дані і закрийте всі програми. У цьому і є запорука успіху правильного вимкнення або перезавантаження.
У разі, якщо комп’ютер часто вимикається через стрибки або падіння напруги, то на допомогу прийде джерело безперебійного живлення, яке підстрахує систему в подібних ситуаціях. Вам буде дано час, щоб зберегти дані і правильно вимкнути ПК.
Вірите чи ні, але до анонсу iOS 19 залишилося всього п'ять місяців. Напередодні цього запуску…
Lenovo представила портативну консоль Legion Go S, яка працює під управлінням операційної системи SteamOS. Що…
У листопаді 2024 року компанія Redmi презентувала смартфони Redmi K80 і K80 Pro для ринку…
MacBook Pro від Apple нещодавно отримав оновлення з чіпом M4, а в кінці 2025 року…
Минулого року компанія Huawei приголомшила світ смартфоном Mate XT, який складається втричі (до речі, він…
Дженсен Хуанг, генеральний директор компанії Nvidia, нещодавно заявив, що розвиток їхніх ШІ-чіпів йде набагато швидше,…