Xbox і PlayStation дуже гарні. Кожна з них має свого шанувальника. Визначити, що краще — означає написати упереджений огляд. Це не наша мета. Тому опишемо різницю PlayStation і Xbox, порівняємо їх переваги та недоліки. А вибір — за вами.
Розрізняються габарити, самі ігри, дизайн. Тобто буквально кожен із параметрів. Не можна сказати чітко, яка платформа краща. Лідери у кожної з них. Це як порівняти з ОС для смартфонів — кому яка до вподоби. Але більшість сходиться на думці, що Xbox для новачків. Консоль компактніша, але для неї розробляється, порівняно з ПС, менша кількість ексклюзивів.
У PlayStation насичена лінійка відеоігор найрізноманітніших жанрів. Xbox теж гарна, тішить геймерів відмінними сюжетами, шикарною графікою, цікавими спецефектами. Час за обома приставками минає непомітно, адже найвідоміші ігри доступні на них. Представлені практично всі можливі жанри. Загальна кількість ігор, в які можна грати на Xbox, сягає чотиризначної цифри. Важко уявити, що їх тисячі! Найпопулярніші вказані у таблиці:
PlayStation: які ігри підтримує
|
Xbox: які ігри підтримує |
Demon’s Souls | Guardians of the Galaxy (2021) |
Destruction All-Stars | Microsoft Flight Simulator (2020) |
Spider-Man: Miles Morales | Cyberpunk 2077 |
Sackboy: A Big Adventure | Halo Infinite |
Call of Duty: Black Ops | Forza Horizon 5 |
Marvel’s Avengers | Resident Evil Village |
Dirt 5 та інші | Battlefield 2042 |
Наскільки зручно грати на кожній із них, залежить від комплектації. Обидві ігрові приставки мають підставку. PlayStation 5 можна розмістити на неї горизонтально. Консоль Xbox Series X розташовується вертикально, а Xbox Series S може працювати ще й горизонтально. Це основна різниця PlayStation та Xbox Series X. Такі новаторства пов’язані з особливостями розміщення вентиляції.
Комплектація PS5 включає type-c кабель для заряджання геймпада. А ось консоль від Майкрософт заряджається від батарей АА. XBox може йти у комплекті з Kinect. До PS4 додають шолом віртуальної реальності, щоб грати було реалістичніше.
Плейстейшн управляють за допомогою джойстика або через мобільний додаток. Це дозволяє дистанційно вчиняти певні дії у грі через смартфон, який завчасно синхронізують із приставкою.
Іксбокс має бездротовий геймпад, за допомогою якого управління максимально просте і зручне. Гравець не прив’язаний до приставки, він може сісти чи лягти, починаючи ігрові баталії. Пристрій працює від батарейок, їх змінюють досить часто — це позначається на продуктивності. А так геймпад чудово лягає в руку, у нього оптимальне розташування кнопок керування.
У дослідженні, яке було проведено компанією Built for Mars, відображено цікаву статистику: виявляється, консоль Sony вимагає на 29,8% більше дій, ніж консоль Microsoft. З цього можна дійти невтішного висновку, що взаємодіяти з PlayStation дещо складніше. Саме тому як першу приставку варто розглянути Іксбокс. Принаймні, якщо цей параметр важливіший за інші.
Інтерфейс відіграє велике значення. Якщо все розміщено зручно та інтуїтивно зрозуміло, задоволення від гри можна отримати значно більше. В іншому випадку доводиться спочатку вивчати логіку консолі, розміщення кнопок та меню. Все це відвертає від ігор. Якщо порівняти інтерфейс приставок між собою, стає помітно, що Плейстейшен акуратніший, у нього мінімалістичний формат.
Гравці Xbox не можуть грати з гравцями на PlayStation в одній команді. Але є й хороша новина: у різних командах це цілком можливо, але лише в тому разі, якщо приставки одного покоління. Тож потрібно дивитися на версії.
У PS 5 мультимедіа представлені Youtube, Netflix, Plex. Хто з гравців знається на програмному коді, стверджує, що в приставці від Sony він міг бути кращим. А деякі взагалі називають кривим. Вони скаржаться на те, що неможливо купити гру після того, як гратимеш у її демоверсію. Зробити це нібито можна лише за допомогою технічної підтримки. Мабуть, такі збої поодинокі. Принаймні не повідомляється про таку помилку масово, як про системне явище.
Помічено, що у ПС5 іноді не все добре з видачею трофеїв. Однак ми знаємо, що немає жодної консолі, яка працювала б зовсім без багів. І Іксбокс це також стосується.
На Xbox все зберігається автоматично. Навіть якщо гру закинути на кілька років, буде можливість продовжити її з того ж місця, де зупинилися. Це дуже приємний бонус! Особливо якщо до цього було пройдено чимало, гравець досяг хороших ігрових результатів. Погодьтеся, прикро, якщо через якийсь час можуть бути втрачені всі отримані раніше віртуальні досягнення та нагороди.
Насамперед у цих консолей відрізняються умови передплати. PS пропонує тільки PlayStation Plus, де дармових всього кілька іграшок, а також доступ до мультиплеєра та вибіркові знижки. Бібліотека Іксбокс ширша, до того ж є не лише ігри на халяву та доступ до мультиплеєра, а й внутрішньоігрова валюта. Її можна отримати, обравши підписку EA Access.
Щодо ціни, ПС5 в Україні можна купити за ціною, що перевищує 20 000 грн. Консоль Іксбокс обійдеться в межах 11 000 грн у мінімальній комплектації.
Різниця в характеристиках цих приставок не така велика, щоб користувач міг її якось особливо відчути. Варто орієнтуватися на список ігор, що підтримуються. Саме в них відмінностей найбільше.
Звичайно, якщо якась характеристика, як наявність шолома віртуальної реальності, принципова, має сенс віддати перевагу тій приставці, яка їм забезпечена. Це для прикладу. До речі, щодо цього виробник прокоментував, що нібито немає запиту цільової аудиторії. Але часи змінюються, так чи інакше доведеться поквапитися, щоб гідно конкурувати. З’явиться запит на шолом, будьте впевнені, що Майкрософт, напевно, забезпечить ним свою консоль.
Обидві приставки підходять як для тих, хто грає нещодавно та рідко, так і для затятих геймерів. Але якщо є вибір, Іксбокс краще взяти, якщо ніколи раніше не грали. Якщо приставку доводиться часто носити в гості, переставляти з місця на місце, однозначно варто віддати перевагу Іксбокс. ПС масивна — майже як системний блок ПК.
На замітку: PS 4 Slim та Pro — відмінності 2 версій: що краще обрати?
Про ПС5 дизайнери говорять приємні речі. Йдеться про переосмислення форми, вона досить значна, треба було мати сміливість, щоб запропонувати її споживачеві.
Навпаки, приставці Іксбокс властива стриманість та елегантність. Колірні рішення відрізняються кардинально.
Що можна порадити? Орієнтуватися на особисті переваги та кількість вільного місця. Якщо потрібний безшумний варіант, підійде Іксбокс. Якщо це не дуже критично, можна розглянути Плейстейшн.
Як і в ПК, важливі процесор та обсяг пам’яті. Загалом, за техпараметрами начинки, Xbox Series X набагато респектабельніший. Тактова частота процесора не надто відрізняється у двох виробників. А ось прискорювач графіки набагато кращий в Іксбокс.
Але тут Sony виходить зі становища, радуючи своїх шанувальників тим, що у приставки вдвічі вища швидкість SSD-диска в порівнянні з консоллю від Майкрософт. Такий тип накопичувача може значно прискорити роботу приставки. Завдяки SSD вдається досягти розвантаження відеопам’яті.
Цінність ПС5 ще й у тому, що тільки в ній є ігровий контролер із тактильним зворотним зв’язком. Що стосується процесора, в обох приставок у ньому 8 ядер та 16 потоків. Тут відмінності мінімальні, попри різницю у виробниках заліза.
Рано чи пізно можуть виникнути питання роботи приставки. Не має значення, яка з них краща, але це факт. Чуйність супорта може і не найважливіша характеристика, але її не варто скидати з рахунків.
Сайт Плейстейшн влаштований так, що можна знайти практично всю необхідну інформацію. Також працює телефонна гаряча лінія 0-800-307-669. Туди можна звернутися, наприклад, якщо гравець був забанений і для розв’язання інших питань з акаунтом. Щодо Іксбоксу, технічної підтримки українською мовою немає.
Переваги Іксбокс:
Без недоробок не обходиться:
PlayStation — стара і добра класика.
Недоліки від Sony:
Що в результаті? У Xbox чудова зворотна сумісність, найкраща система передплати. У той час як у PS ексклюзивні ігри та зручний геймпад, нижчий рівень шуму. Напевно, спочатку варто визначитися щодо цікавих для себе ігор, а потім обрати консоль, для якої вони доступні. Якщо у пріоритеті комфорт, краще придбати PS5. Адже найчастіше проходять турніри саме на цьому пристрої.
Компанія Microsoft може дозволити стороннім виробникам створювати пристрої під брендом Xbox, включно з використанням власної…
Месенджер WhatsApp заявив про юридичну перемогу над розробником шпигунського програмного забезпечення Pegasus в особі ізраїльської…
Xiaomi випустила оновлення HyperOS 2 для кількох моделей своїх пристроїв. Оновлення вносить значні зміни в…
Інсайдер Debayan Roy опублікував на своїй сторінці в соцмережі X (раніше Twitter) характеристики підготовлюваного до…
Кожного разу, коли я оновлюю смартфон, завжди сподіваюся, що він стане швидшим і зручнішим у…
Розумні каблучки Samsung Galaxy Ring скоро будуть випущені у двох більших розмірах. Спочатку про це…
View Comments
Пані Софія, враховуючи вище написане, в мене склалось враження, що ви в принципі ці консолі в очі не бачили, а про ігрову індустрію дізнались за декілька хвилин до початку написання статті.
Я б міг розписати, що тут не так, але тут вся публікація одна велика проблема.
Полностью согласен
просто жах, після двох абзаців "пірнув в коменти".. ну хоч тут все ок.
людина котра написала це в житті джойстик не тримала