Пояснюючи “необхідність” цієї дії, власники смартфонів наводять кілька аргументів.
По-перше, вимкнений гаджет не витрачає заряд батареї.
По-друге, вимкнення мобільника допомагає перезавантажити й оптимізувати систему.
По-третє, людину не розбудять дзвінки і звукові повідомлення.
По-четверте, попереднє вимкнення може захистити від “випромінювання” і “радіації”, джерелом яких нібито є смартфон, що працює.
Чи варто врахувати ці обставини
Здавалося б, варто. Але ж для вирішення деяких із цих проблем зовсім не обов’язково вимикати мобільник.
Так, для оптимізації системи та очищення кешу можна скористатися спеціальними функціями.
Відключити дзвінки можна шляхом активації режиму “Не турбувати”. Та й просто є можливість тимчасово вимкнути звук і вібрацію.
Що стосується зниження навантаження на акумулятор, то вимкнення мобільника допомагає заощадити не так вже й багато заряду.
А наявність небезпечного випромінювання від смартфона – момент спірний. У будь-якому разі пристрій можна просто залишити на великій відстані від ліжка.
То чи потрібно вимикати смартфон?
Зазвичай необхідності в цьому немає, особливо якщо користувач активував усі необхідні функції та виконав усі потрібні дії.
Утім, якщо у людини є бажання вимкнути мобільник на ніч, то так можна вчинити. Навряд чи це якось завадить, особливо якщо смартфон не планується використовувати як будильник.
Крім того, є одна ситуація, коли попереднє вимкнення гаджета тільки вітається. Це тимчасова відсутність можливості зарядити мобільник: зекономлені 1-2 відсотки заряду батареї зайвими точно не будуть.