Статті

Названо звички які повільно “вбивають” смартфон

Share
Час читання: 2 хв.

Дуже часто користувачі навіть не підозрюють, що щодня вчиняють дії, які погіршують роботу їхніх пристроїв. Їх потрібно за можливості уникати.

Ми щодня користуємося мобільними пристроями, і іноді навіть не підозрюємо, що деякі, на перший погляд, нічим не примітні звички можуть негативно позначитися на роботі гаджета.

У цій статті розберемо, яких звичок варто позбутися вже сьогодні, щоб телефон прослужив якомога довше.

Часті цикли заряду-розряду

Багато користувачів звикли залишати свій смартфон на зарядці всю ніч, навіть якщо рівень заряду вже досяг більш ніж 50%. Звичайно, це не дуже корисно для батареї.

Під час кожного циклу заряджання-розряджання ємність батареї зменшується, тому часте використання гаджета до повного розрядження та подальше заряджання може прискорити процес старіння батареї. Щоб уникнути цього, рекомендується використовувати тактику “20-80”: тобто розряджати телефон слід не нижче 20%, а заряджати не більше 80%.

Раніше вважалося, що після купівлі смартфона потрібно 2-3 рази повністю розрядити і зарядити його. Але це було пов’язано з нікель-кадмієвими акумуляторами, які зараз уже не використовуються. Сучасні літій-іонні акумулятори не потребують повного розряду, щоб збільшити їхню ємність, тому немає сенсу розряджати смартфон до повного вимкнення.

Забивати пам’ять

Багато користувачів не приділяють належної уваги очищенню пам’яті своїх смартфонів, що є важливим фактором для їхньої оптимальної роботи. Щоб уникнути уповільнення роботи і пригальмовувань, рекомендується проводити очищення пам’яті щонайменше один раз на місяць.

Крім автоматичного очищення пам’яті, важливо також регулярно видаляти непотрібні фото і відео, чистити кеш додатків, особливо в месенджерах. Також можна перемістити всі важливі файли на карту пам’яті або в “хмару”, щоб не завантажувати внутрішнє сховище смартфона.

Тримати на сонці або на морозі

Небезпечно піддавати смартфон впливу критичних температур – це може вплинути на роботу акумулятора, екрана та самого пристрою. Деякі користувачі не звертають уваги на цей фактор і залишають свої смартфони на сонці або активно користуються ними в мороз, а потім одразу ж ставлять на заряджання, коли приходять додому.

Літій-іонні батареї самі по собі дуже бояться холоду. Наприклад, якщо залишити телефон на ніч у машині, його батарея ризикує втратити пристойну частку своєї ємності. А залишивши телефон надовго під відкритим сонцем, можна легко пошкодити екран.

Носити без чохла

Багато користувачів принципово не використовують захисні чохли і скла для своїх смартфонів, вважаючи за краще зберегти оригінальний вигляд пристрою. Незважаючи на заяви виробників дорогих моделей, що додатковий захист може пошкодити покриття, багато експертів вважають це питання спірним. У будь-якому разі, краще замінити скло, якщо воно пошкодилося, ніж купувати новий дисплей.

Хороший чохол може істотно знизити ризик пошкодження смартфона при падінні, до того ж зараз на ринку є чохли на будь-який смак. Якщо вам подобається оригінальний вигляд пристрою, можна придбати прозорий чохол.

Ремонтувати самостійно

Найчастіше користувачі, які стикаються з проблемами в роботі свого смартфона, намагаються самостійно їх усунути. Вони змінюють налаштування, скидають пристрій до заводських налаштувань, що призводить до втрати даних. Деякі, начитавшись порад на форумах, встановлюють неперевірені додатки, які можуть стати джерелом витоку особистої інформації до шахраїв.

Крім того, під час самостійного ремонту можна порушити гарантійні умови та позбутися можливості безкоштовного ремонту в разі поломки. Тому, щоб не позбутися гаджета зовсім, краще довірити роботу професіоналам.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple Watch попереджають про можливі хвороби ще до появи перших симптомів

    Видання Android Authority повідомляє про те, що користувачі Apple Watch виявили, що їх годинник почав…

    08.10.2024

    Аналітики стверджують, що iPhone 16 ще не готовий до інтеграції ШІ та потребує доопрацювань.

    Едісон Лі, фінансовий аналітик Jefferies, заявив, що очікування інвесторів щодо швидкої появи передових функцій штучного…

    08.10.2024

    Розробники розповіли про унікальні функції та особливості Unreal Engine 6

    За його словами, новинка поєднає в собі потужність традиційного Unreal Engine і простоту редактора Unreal…

    08.10.2024

    Microsoft: Помилка Word видаляє документи при використанні великих літер у розширеннях файлів

    Компанія Microsoft попередила користувачів про критичний баг у Word, який може призвести до видалення документів…

    08.10.2024

    ТОП-4 причини дочекатися новий iPhone SE і не купувати iPhone 15

    Дедалі більше інсайдерів говорять про повернення до ладу лінійки бюджетних смартфонів iPhone SE. Як правило,…

    08.10.2024

    Експерти рекомендують оновлювати смартфон для захисту від злому та підвищення його ефективності

    Технічний експерт розповів про важливість своєчасних оновлень операційних систем на смартфонах. Що ще відомо Багато…

    08.10.2024