Статті

Чому небезпечно підбирати знайдені смартфони

Share
Час читання: 2 хв.

Якщо телефон знайдено в громадському місці – транспорті, кафе, магазині – безпрограшним варіантом стане віддати смартфон адміністратору. Часто незрозуміло, що робити, якщо гаджет виявлено на вулиці, навколо – нікого, водночас сім-карти немає, а екран блокування наполегливо вимагає пароль. У цьому випадку найкращим рішенням буде звернутися в поліцію – правоохоронці не мають права вилучати техніку, але зобов’язані прийняти вашу заяву про знайдену цінність. Якщо через 6 місяців власник не з’явиться, телефон стане вашим на законних підставах.

При цьому господар смартфона може звернутися в поліцію раніше за вас – із заявою про крадіжку. Тоді доведеться доводити, що телефон був саме знайдений. Щоб застрахувати себе від подібних звинувачень, перед візитом до поліції можна розмістити оголошення про знахідку. Однак зберігати невідомий смартфон у себе протягом довгого часу може бути небезпечно з кількох причин.

Чимало телефонів мають функцію, яка дає змогу визначити координати зниклого пристрою та заблокувати його. Не варто забувати, що смартфон – це розумний пристрій і багато всього вміє. Особливо, якщо колишній власник його заздалегідь підготував (можливо спеціально для вас).

Обережно! За вами стежать

Наприклад, попередній господар може дочекатися пронесення телефону в захищену мережу підприємства і “злити” паролі від Wi-Fi, отримавши доступ до робочих систем та інформації вашої компанії. Він може періодично вмикати камеру-мікрофон і спостерігати, чим займається жертва. Маючи віддалений доступ до телефону, можна перехоплювати масу інформації, зокрема особисті фотографії (вони відправлятимуться в якесь хмарне сховище). Можна відстежувати переміщення людини зі знайденим телефоном, наприклад, дочекатися від’їзду за місто і навідатися в її квартиру.

Важливо пам’ятати, що власна цікавість також може призвести до небажаних наслідків. Якщо поритися в знайденому телефоні, знайти чиюсь дорогу або важливу інформацію і, всупереч здоровому глузду, скористатися нею, то можуть настати серйозні юридичні наслідки.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024