На практиці, термін “життя” телефону залежить від наших звичок і переконань. Про те, як доглядати за смартфоном, щоб він прослужив якомога довше – дізнайтеся в нашому матеріалі.
Смартфони з кожним роком дорожчають у ціні, тому кожен користувач хоче, щоб їхній девайс прослужив якомога довше. Однак багато хто, навіть не підозрюючи, щодня здійснює або повторює дії, які погіршують роботу їхніх пристроїв.
Щоб смартфон та інші гаджети прослужили якомога довше ми зібрали найпопулярніші шкідливі звички, від яких потрібно відмовитися вже сьогодні.
Що шкідливо для телефона – 5 звичок
№1. Носити без чохла
Дослідження показало, що найчастіше смартфони виходять з ладу після падіння і фізичного впливу, а найпроблемнішим місцем є якраз таки екран.
Не завжди можливо передбачити падіння телефону, а його наслідки можуть бути найсерйознішими: пом’ятий корпус, розбитий екран і навіть пошкодження внутрішніх модулів, що може призвести до дорогого ремонту або навіть незапланованого апгрейду.
З метою звести можливі наслідки неуважного поводження з гаджетом до мінімуму, і були створені спеціальні чохли та захисні плівки. Рекомендується придбати ці аксесуари одночасно з купівлею смартфона, щоб одразу ж наклеїти захисне скло на екран і надіти протиударний чохол. Так, від падіння вони не вбережуть, але візьмуть на себе частину удару, пом’якшивши його наслідки.
№2. Часто заряджати
Часті цикли заряду-розряду майже напевно негативно позначаться на батареї смартфона і призведуть до її швидкого зносу.
Цикл заряду – це період часу, протягом якого батарея розряджається повністю і потім заряджається до 100%. Якщо так робити мало не щодня, то це швидко посадить акумулятор. Наприклад, якщо протягом року часто заряджати телефон, то пристрій може втратити до 10% ємності акумулятора.
Щоб акумулятора вистачило на 3-4 роки, рекомендується заряджати смартфон частково, в міру необхідності, і не допускати глибокої розрядки батареї. Наприклад, якщо смартфон ставити на зарядку більше одного разу на день і заряджати постійно до повних 100%, це може зменшити термін служби батареї до 2 років максимум.
№3. Тримати на сонці або на мяорозі
Тривале перебування смартфона на сонці або в морозі може негативно позначитися на його роботі і навіть призвести до поломки пристрою. Висока температура може спричинити перегрівання пристрою та пошкодити його компоненти (тому в багатьох випадках краще знімати чохол з телефона під час заряджання), а низькі температури – призвести до зниження продуктивності батареї та інших компонентів, а також до можливої втрати даних.
Рекомендується зберігати смартфон у прохолодному та сухому місці, захищеному від прямих сонячних променів та екстремальних температур, щоб уникнути негативного впливу на пристрій.
№4. Забивати пам’ять
Рідкісний перфекціоніст вчасно сортує фото-відео контент і видаляє непотрібний софт. Інші схоплюються, коли система буквально “кричить” про брак місця для зберігання даних. Найкраще очищати телефон від усього непотрібного десь раз на місяць.
Перш ніж переходити до видалення, подумайте про розширення пам’яті. Якщо ваш телефон підтримує використання SD-карти (а це скоріше так, ніж ні), ви можете перенести дані, такі як фотографії та відео, на картку пам’яті, щоб звільнити місце в пам’яті телефону. Як альтернатива – хмарні сервіси.
№5. Користуватися неоригінальною зарядкою
Використання неоригінальної зарядки може негативно позначитися на роботі смартфона і в кінцевому підсумку призвести до його поломки. При цьому можна зустріти масу випадків, коли від неякісної зарядки страждає не тільки акумулятор, а й контролер живлення.
Дуже часто, коли телефон перестає тримати заряд, користувачі впевнені, що справа в застарілому акумуляторі, міняють його, але проблема нікуди не йде. Таким чином, оригінальний зарядний пристрій навіть за вищої ціни може заощадити вам ще більше грошей.