Статті

Топ-3 причини взагалі не вимикати свій комп’ютер

Share
Час читання: 2 хв.

А чи знаєте ви, що в 99% офісів комп’ютери ніхто ніколи не вимикає? Комп’ютери працюють роками, а відключають їх хіба що для профілактичних робіт або модернізації. Але ми звикли вимикати свій ПК перед сном, але можна цього і не робити. Розглянемо 3 причини взагалі не вимикати свій ПК ніколи. Коротко і простими словами.

Не потрібно чекати, щоб почати роботу

Під час увімкнення ПК відбуваються складні процеси завантаження операційної системи, служб і програм. Залежно від кількості софту, а також від швидкості ПК процес увімкнення може тривати від кількох секунд до кількох хвилин. Багатьох томить таке очікування, якщо потрібно терміново щось зробити. Комп’ютер, який перебуває в сплячому режимі, набагато швидше “приходить до тями” для роботи – досить поворухнути маніпулятор або натиснути будь-яку клавішу на клавіатурі.

Тут є нюанс – якщо ваш ПК має слабке залізо, а ви любитель запускати велику кількість програм, то вихід зі сплячого режиму також може зайняти час, а іноді й призвести до зависання комп’ютера. Але у випадку з сучасним і потужним залізом таких проблем не спостерігається навіть під час навантаження.

Для комп’ютера це безпечно

Практика показує, що комп’ютерні комплектуючі часто виходять з ладу в момент увімкнення. Припустимо, у приміщенні змінилася вологість і мікрочастинки вологи осіли на деталях комп’ютера. Ви вмикаєте ПК, відбувається коротке замикання або порушення опору в ланцюгах, і щось виходить з ладу. Також буває, що під час увімкнення може бути стрибок напруги, який призведе до виходу з ладу будь-якого елемента комп’ютера.

Але тут є теж нюанс – якщо тримати ПК постійно увімкненим, то потрібно це робити через джерело безперебійного живлення або хороший мережевий фільтр. Обидва пристрої здатні згладжувати пульсації і не допускати стрибків напруги.

Комп’ютер можна озадачити в години простою

Можна перетворити свій ПК на сервер для зберігання файлів. За певних налаштувань ви можете завжди отримати потрібне через інтернет, де б ви не знаходилися, і з будь-якого пристрою. Також такий ПК можна поставити для завантаження файлів – ставите на ніч ваші улюблені фільми на закачування, а вранці вже все завантажено. Користь є – не потрібно забивати канал завантаженнями вдень, коли багато домочадців користуються інтернетом.

А що з енергоспоживанням?

У разі, якщо ПК переведений у сплячий режим, то енергоспоживання буде дуже низьким. Споживання електрики можна порівняти з телевізором, який перебуває завжди в режимі “standby”, чекаючи на інфрачервоний сигнал з пульта. У моменти завантаження файлів або використання ПК у ролі сервера споживання енергії теж буде низьким, якщо вимкнути монітор.

Що ще важливо знати

Перед тим, як залишати ПК увімкненим на тривалий період часу (неважливо, чи працює сплячий режим), обов’язково збережіть копії всіх даних. Також потрібно подбати про те, щоб на ПК не було вірусів, інакше ваша система може перетворитися на помічника для зловмисника, який використовуватиме ваш комп’ютер для своїх цілей у моменти простою.

Також бажано раз на тиждень все-таки перезавантажувати комп’ютер, щоб система не накопичувала помилки і працювала швидко.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    Qualcomm готує новий флагманський процесор Snapdragon 8 Extreme Edition

    Замість очікуваного Snapdragon 8 Gen 4, компанія Qualcomm готується представити новий флагманський процесор під назвою…

    09.10.2024

    Apple додала останні iPod nano і iPod shuffle до списку застарілих пристроїв

    Компанія Apple офіційно додала останні моделі iPod nano та iPod shuffle до списку застарілих пристроїв,…

    09.10.2024

    Як авіарежим у телефоні може полегшити життя: 5 прихованих можливостей відомої функції

    Режим польоту необхідний на борту літака, щоб унеможливити перешкоди бортової апаратури. Поки він увімкнений, неактивно…

    09.10.2024

    Samsung випустить бета-версії One UI 7 і Android 15 для користувачів до кінця 2024 року

    Модератор офіційного форуму користувачів мобільних пристроїв Samsung повідомив, що процес бета-тестування нового інтерфейсу One UI…

    09.10.2024

    Павло Дуров назвав нововведення, які скоро з’являться у Telegram

    Засновник Telegram Павло Дуров анонсував наступну хвилю нововведень, які з'являться у месенджера найближчими днями. Що…

    09.10.2024

    Apple показала вражаючі можливості камери iPhone 16 Pro

    Компанія Apple випустила новий рекламний ролик, присвячений одній з недооцінених функцій iPhone 16 Pro і…

    08.10.2024