Статті

Названо 5 мінусів дуже дешевого смартфона

Share
Час читання: 2 хв.

Китайські партнери радують нас, за скромні 3 – 5 тисяч гривень можна придбати… я не побоюся цього слова – “відмінний” смартфон. З великим екраном, ємним акумулятором і практично всіма функціями апарату подорожче. Але все-таки я б рекомендував добавити умовні 5000 гривень, хоча б у 2 рази, і розглядати апарати вартістю від 7 – 10 тисяч гривень. Причин кілька:

Погана камера

Пам’ятаєте, в 90-х були китайські магнітофони з одним динаміком і наклейкою 1000 Вт? Китайці зрозуміли, що можна сміливо писати про те, що камера смартфона має сенсор у 50 Mpx. На ділі ж камера в ультрабюджетнику буде до 10 Mpx, а то й менше.

Підходить така камера хіба що для фотографії документів або того, що потрібно зберегти, щоб не записувати вручну. Якість дуже посередня, а під час запису відео камера може “троттлити” – пропускати кадри, створюючи уповільнення дій у відеоролику. Хороші фотографії на такий смартфон можна отримати тільки при природному освітленні в яскравий сонячний день.

Смартфон підвисає

Навіть якщо написано, що всередині 8-ядерний процесор і 4 гігабайти пам’яті, то це не означає, що пристрій не буде не гальмувати. Коли дійсно стоїть 8-ядерний чип, це нічого не означає. Зазвичай у таких гаджетах використовують найдешевші низькочастотні чипи або ж морально застарілі процесори минулих років.

Не дивуйтеся, якщо смартфон пригальмовуватиме навіть за відсутності запущених додатків. А якщо вже запустили кілька додатків, то перемикання між ними супроводжуватиметься істотною затримкою. Притому підвисати такий гаджет може на найпростіших завданнях.

Кастомна надбудова під ОС

Багато ультрабюджетників використовують кастомну надбудову операційної системи, яка базується на Android. Ця, назвемо її “прошивка”, не завжди далеко ідеальна. А від цього можуть виникнути різні проблеми. Бували випадки, коли під час дзвінка на такий апарат нічого не відбувалося – користувач може пропустити як дзвінок, так і SMS-повідомлення. Нерідко виробник вбудовує рекламу всередину операційної системи та браузера – щоб заробляти гроші навіть після продажу пристрою.

У разі, якщо у вас немає вибору, і потрібен дуже недорогий смартфон, то краще, щоб він працював на чистому Android без жодних прошивок. Бували випадки, коли пристрій просто не міг завантажитися і тільки в сервіс-центрі могли його оживити.

Проблеми з Wi-Fi і Bluetooth

Зустрічалися моделі, які погано “тримали” Wi-Fi-мережу. З’єднання часто губилося без видимих причин, відбувалися дисконекти. Додавши сюди слабке залізо, ми не зможемо розвинути високу швидкість доступу в мережу на такому девайсі.

Дуже часто під час під’єднання Bluetooth навушників буде відставати звук від відео – притому неважливо, який кодек ми виставляємо. Ця проблема може спричинити дискомфорт користувачеві і змусити користуватися виключно дротовими навушниками.

Проблеми з ремонтом

Вихід нового бюджетного смартфона від маловідомого китайського бренду – головний біль для сервіс-центрів. Добре, якщо бренд має договір із сервіс-центрами і може постачати запчастини. Погано, якщо смартфон куплений на Алі без будь-якого натяку на гарантію. Відсутність запчастин, посередня збірка – траплялися випадки, коли такий пристрій перетворювався на цеглину, хоча був куплений буквально вчора.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Оновлення для смартфонів Motorola викликало серйозні проблеми

    Motorola нарешті випустила стабільне оновлення Android 15 для Edge 50 Pro. Прошивка важить майже 1,8…

    28.12.2024

    Нові тарифи від “Київстар”: знайдено найвигідніший варіант

    «Київстар» презентував оновлену тарифну лінійку, запропонувавши нові варіанти для користувачів пакетів «Все разом» та абонентів…

    28.12.2024

    Битва за майбутнє ШІ: Ілона Маска підтримали у протистоянні з творцями ChatGPT

    Некомерційна організація Encode запросила дозвіл подати заяву на підтримку позову Ілона Маска про зупинення комерціалізації…

    28.12.2024

    Що нового у Samsung Galaxy Z Flip 7: розкрито характеристики

    Samsung Galaxy Z Flip7 стане першим складним пристроєм компанії, який отримає фірмовий чипсет Exynos. Про…

    28.12.2024

    Південна Корея створює суперника TSMC: що це означає для ринку чіпів

    Південнокорейська промисловість має намір створити Корейську компанію з виробництва напівпровідників (KSMC), аналогічну тайванській TSMC, для…

    28.12.2024

    “Запусти що-небудь”: нова функція YouTube для Android

    YouTube тестує нову функцію на Android: "плаваючу кнопку дії" (FAB) з написом "Відтворити що-небудь". Ця…

    28.12.2024