Статті

Чи справді ШІ найбільший технологічний прорив в історії

Share
Час читання: 4 хв.

Останнім часом я відчуваю, що перебуваю в якомусь дивному стані, який схожий на сум’яття. Одна частина мене підштовхує слідувати за всіма останніми досягненнями в галузі ШІ та великих мовних моделей, на кшталт ChatGPT, тоді як інша частина наполегливо стоїть на місці й відмовляється рухатися. Я думаю, що так само відчували мої батьки, коли комп’ютери та смартфони почали захоплювати світ – вони побоювалися майбутнього, в якому вони стануть застарілими чи що. Якщо я не почну слідувати тенденціям, то буде надто пізно, щоб надолужити згаяне, тому що ШІ швидко і невблаганно захоплює світ, а я не готовий до цього.

Чи може ШІ замінити людину

Нині, коли читаєш щось в Інтернеті, вже складно сказати, написала це людина чи бот. Прикладом може слугувати наша стаття, повністю написана ШІ 1 квітня, яку мало хто визначив, як дивну. Пізніше ми виступили з викриттям, але більшість все одно повірили, що це звичайна стаття, просто порожня і малоінформативна.

Де є нейромережі

Нині навіть символ повільності – компанія Adobe – впроваджує новий генеративний ШІ Firefly, а Google прискорює темп із Bard. І всі продовжують говорити про Microsoft, яка практично щотижня анонсує новий ШІ-сервіс. Якщо ви тільки недавно почули про Bing Chat і ChatGPT, то ви вже відстаєте. Зараз ми перейшли до створення зображень Bing, Microsoft Copilot і Loop.

І так, можливо, я бурчу як старий, але чи можу я просто визнати, що мені потрібна перерва? Насправді це мало спільного має з досвідом моїх батьків, які зіткнулися з комп’ютерами та смартфонами. Це навіть не схоже на те, коли молодші, ніж я, користувачі масово захопилися TikTok і тому подібними сервісами. У той час я продовжував бути вірним YouTube і Twitter. Це нічого спільного не має з технологічними інноваціями минулого, бо тоді просто з’являлися трохи інші сервіси. Зараз ми маємо справжній прорив і перехід на новий рівень.

Чи готові ми до штучного інтелекту

Раніше технологічні інновації займали роки, щоб розвинутися і стати масовими. У нас же був час звикнути до них, якось поступово вкочуючись у цей ритм. Зі штучним інтелектом здається, що в мене немає такої розкоші. І, кажучи “Я”, я маю на увазі всіх нас. Повністю присвятити себе цьому явищу, вивченню, освоєнню і розумінню на рівні глибше за кілька запитань досить складно. На це потрібен час і багато сил. Але моя робота пов’язана з технологіями і мені це близько. Інші, найімовірніше, думатимуть, що це чергове масове захоплення блокчейн, NFT, метавсесвітом та іншим.

Але ШІ з обробкою природної мови – це інша справа. Очевидно, ми стикаємося з тектонічною революцією в обчисленнях, набагато кардинальнішою, ніж були графічні інтерфейси, сенсорні екрани, смартфони, додатки та сервіси в останні кілька десятиліть. Я виріс у світі, де GameBoy вважався приголомшливим технологічним досягненням, і мені довелося самому навчитися всього, що стосується комп’ютерів. Я користувався ICQ і міг зламати перший iPhone, який купив майже на старті продажів. Але навіть незважаючи на це, мені не здається, що я можу освоїти технології, що насуваються, так само легко і просто. Не варто думати, що все це поверхнево і просто можна насолоджуватися результатом. Поява чат-ботів це і благо, і труднощі, а отже, в цьому треба розбиратися. Особливо, коли згенерований контент буде всюди.

Небезпеки нейромереж

Я не думаю, що ми готові до того, щоб відрізнити всі AI-зображення і відео, що поліпшуються, від звичайних. А найогидніше, що у нас немає належних інструментів для перевірки джерела. Спам і фішинг можуть скоро стати такими, що їх неможливо буде відрізнити від справжніх повідомлень настільки, що навіть найкращі з нас можуть на них попастися. Немає жодних політик, що гарантують збереження робочих місць для мільйонів людей, які скоро можуть стати непотрібними. І це я ще не кажу про апокаліптичні сценарії, на кшталт того, що нам показали в Термінаторі чи Матриці.

Можливо, я перебільшую, але мої більш вікові родичі досі пересилають мені дивні повідомлення з проханням сказати, чи можна цьому вірити. Ба більше, я знаю далеко не одну людину мого віку і навіть молодшу, які попадалися на це і втрачали гроші. А тепер уявіть собі, що це все вийде на якісно новий рівень. Якщо раніше вам писали “скинь 100 гривень на цей номер”, то скоро навчаться дзвонити за допомогою бота, який згенерує голос вашого друга. Можливо, я перебільшую, але ж кілька років тому ми не могли повірити, що ШІ напише непогану статтю для сайту.

Я впевнений, що з часом мої сумніви розкриються більш повно і буде більше аргументів за і проти, але поки що все якось складно і неоднозначно. Чи повинен я стрибнути на поїзд AI і присвятити час освоєнню його інструментів і прийомів, щоб витягти максимум із нього? Або я дивитимуся на екран, поки дедалі більше людей приймають цю технологію, тоді як я стою на місці, думаючи про непередбачувані наслідки? Я і занадто старий, щоб робити перше, і занадто молодий, щоб вибрати друге. У цьому теж є складність сучасного світу з ШІ. А ви що думаєте?

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: ШІ
  • Останні записи

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024

    Вийшов другий сезон “Таємниця бункера” на Apple TV+

    Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…

    15.11.2024

    Google припиняє показ політичної реклами в країнах ЄС

    Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…

    15.11.2024