Згадаймо старі добрі ноутбуки. Зовні від сучасних вони відрізняються прямокутною формою і дуже товстим корпусом. Поговоримо про той функціонал, який був у старих лептопах і якого немає або рідко буває в сучасних – технічний прогрес рухається вперед семимильними кроками. Підписуйтесь на мій блог, ставте лайк, а я починаю.
На сьогоднішній день моделей лептопів, які містять оптичний привід, дуже мало. Зустрічається DVD-привід у недорогих офісних моделях, а також у невеликій кількості ігрових ноутбуків.
Пройде ще трохи часу, і від оптичного приводу відмовляться – зросли швидкості інтернету, весь контент можна отримувати звідти. Але завжди залишиться можливість купити зовнішній привід, який підключається до ПК через USB. Але ж у лептопах початку століття можна було зустріти привід для гнучких дисків (FDD).
У ноутбуках “нульових” інфрачервоний порт був заміною Bluetooth. За допомогою нього можна було передавати файли між двома ноутбуками (або ПК з відповідним портом) або на телефон. Так, у ті роки у багатьох кнопкових телефонів ІЧ-порт використовували для передавання рингтонів, музики і зображень.
Зараз такий порт не популярний. Хіба тільки в тих сферах, де не можна використовувати радіосигнал і незручне дротове підключення. Інфрачервоний порт можна придбати у вигляді окремого пристрою, який підключається через USB.
Ранні ноутбуки початку століття містили слот розширення PCMCIA, у який можна було додати карту розширення так, як у звичайний ПК. Пристрої були різноманітні: ТВ-тюнер, Wi-Fi-модуль, dial-up модем і багато інших. У ті часи USB-порту не було, і PCMCIA був часом єдиним варіантом додати щось у комп’ютер. До речі, існує PCMCIA карта, яка містила USB-порти – можна було працювати з дуже старим ноутбуком з USB.
Виробники відмовляються від порту SVGA для підключення зовнішнього монітора на користь HDMI, Thunderbolt і USB. Плюс останніх у тому, що вони, крім зображення, передають і звук. Після популяризації USB 3.0+ потреба в порті HDMI, мабуть, також відпаде. Буде один стандартний порт на все – USB.
Сюди ж можна додати, що роз’єм PS/2 для підключення клавіатури і миші також у лептопах більше не зустрічається. COM-порт – так само. А роз’єму LPT уже практично не було в ноутбуках середини нульових.
Зараз у моді звичайний тачпад без кнопок, але в ранніх ноутбуках не було сенсорної панелі, а був трекбол – користувачеві потрібно було фізично крутити пальцем колесо, а кнопки розташувалися з боків. Зараз ноутбуки з трекболом пішли в минуле.
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…
Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…
Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…