Статті

Які SMS не можна зберігати в телефоні

Share
Час читання: 2 хв.

Які SMS небезпечно зберігати на телефоні і потрібно відразу видаляти? Чи можуть шахраї вкрасти гроші з рахунку за допомогою повідомлень від банку?

У повідомленнях на телефоні зберігається персональна інформація, яка в той чи інший спосіб може зашкодити своєму власникові. Розберемося, які SMS потрібно видаляти, а які можна залишити.

“Особисті” повідомлення

Якщо в SMS зберігаються листування, особисті дані власника, фотографії та інша інформація, яку він не хоче афішувати, такі повідомлення безпечніше видаляти. Звісно, якщо телефон має пароль і завжди перебуває поруч, хвилюватися нема про що. Але в разі крадіжки або втрати телефону до цих особистих даних можуть отримати доступ зловмисники, а потім скористатися ними в корисливих цілях.

Паролі та логіни

Деякі сервіси та сайти під час реєстрації на них надсилають користувачеві логін і пароль у вигляді SMS. Це зручно, оскільки їх завжди можна подивитися. Але це вкрай небезпечно – будь-хто, хто отримає доступ до такого повідомлення, зможе безперешкодно увійти в особистий кабінет користувача, використовуючи ці дані.

Перехід в особисті кабінети/акаунти

Деякі сервіси для входу в особистий кабінет надсилають SMS з посиланням. Найчастіше вони одноразові й перестають діяти після переходу за ними. Але бувають і багаторазові, які залишаються активними завжди. За допомогою такого посилання зловмисники також зможуть отримати доступ до акаунту користувача.

SMS із підозрілими посиланнями

Самі по собі такі SMS не можуть нашкодити – за посиланням спочатку потрібно перейти, а потім схвалити будь-яку дію (наприклад, скачування програми). Однак деякі користувачі намагаються видаляти такі повідомлення з іншої причини. Якщо телефоном користуються діти або літні родичі, вони можуть випадково відкрити SMS і натиснути на посилання. Щоб виключити цю ймовірність, подібних повідомлень простіше позбутися відразу.

Чи потрібно видаляти SMS від банку?

Усі SMS від банку можна умовно розділити на два типи: інформаційні та секретні коди. Багато людей вважають, що другий тип повідомлень обов’язково потрібно видаляти після використання, щоб у разі крадіжки або злому телефону паролями банку не змогли скористатися шахраї.

Насправді, зберігати одноразові секретні коди від банку можна, і вони жодним чином не зможуть зашкодити власнику телефону або допомогти зловмисникам вкрасти гроші з картки. Усі SMS з кодами підтвердження діють лише кілька хвилин після відправлення, після чого стають марними.

Інформаційні повідомлення з банку теж можуть зберігати в собі дані користувача: 4 останні цифри картки та залишок коштів на рахунку. Видаляти такі SMS варто, якщо власник не хоче, щоб при втраті або крадіжці телефону хтось зміг прочитати повідомлення і дізнатися, скільки грошей залишилося на його балансі.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: SMS
  • Останні записи

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024