Які додатки можуть нашкодити вашому смартфону та його власнику – краще їх видалити

UPG

Для смартфонів написано сотні тисяч додатків, але не всі вони безпечні. Навіть якщо ви завантажуєте програму з офіційного магазину, це не є 100% гарантією безпеки.

Умільці вміють обходити модерацію і викладати софт, який може нашкодити смартфону або його власнику. А вони з цієї хитрої справи, природно, заробляють. У цій статті я розповім про ознаки додатків, які краще не ставити або видалити, якщо вже встановили.

Завантаження за посиланням

Будь-який софт для смартфона бажано встановлювати з офіційних магазинів додатків, які рекомендовані розробниками. Хоч і модерацію умільці можуть обійти, але, принаймні, в магазині є оцінка та відгуки. До того ж шкідливий об’єкт буде швидко видалено за скаргою. А ось завантаживши і запустивши .apk файл, можна очікувати чого завгодно від такої програми.

Клінери

У будь-якому сучасному смартфоні є вбудовані інструменти очищення, які працюють нітрохи не гірше, ніж сторонні. Річ у тім, що програми-клінери вимагають дуже багато дозволів і можуть використовувати ваш гаджет для своїх цілей. Пам’ятаю, поставив на свій смартфон такий додаток, так він став навпаки працювати повільніше

Заробіток

“Встановіть додаток і заробляйте пасивно 100500$ на день” – напевно ви бачили подібну рекламу. У 99% ви нічого не заробите, або, припустімо, заробите 10$ за те, що програма буде у вас працювати на фоні півроку. А за цей час такий софт може наробити темних справ із використанням вашої IP-адреси, погубити батарею і спожити трафік. Як то кажуть, безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. І то, тільки для другої миші.

Різні прискорювачі смартфона

Вкрай шкідливі додатки. Як мінімум, вони можуть не працювати взагалі, а, як максимум, здатні угробити ваш пристрій, наприклад, якщо він піддавався раніше рутуванню. Як показує практика, такий софт не тільки не приносить користі, але ще й займається своїми справами, витрачаючи дорогоцінні ресурси вашого пристрою. Неможливо додати пару гігабайт оперативної пам’яті за допомогою програми – вона буде в тій кількості, в якій була закладена виробником.

Віджети

Не сперечаюся, дивитися стрічку новин, погоду, курс валют та іншу інформацію, нікуди не заходячи, дуже зручно. Але такий софт сильно витрачає заряд батареї і забирає ресурси смартфона. До того ж частота оновлення таких віджетів залишає бажати кращого й іноді, щоб подивитися погоду, доводиться чекати кілька секунд, поки дані оновляться. Користуйтеся ними лише в тому разі, якщо це вкрай необхідно.

Те, що пов’язано з медициною

Наприклад, різні вимірювачі пульсу і тиску. Досі з іронією згадую ситуацію, коли розумний годинник показував пульс 60 на манекені, хоча в годиннику використовується інша технологія. Ці можливості в смартфоні далеко не точні і працюють, аналізуючи пульсацію за допомогою звичайної камери.

Маловідомі браузери та антивіруси

Можуть збирати абсолютно будь-яку інформацію і робити свої справи на вашому смартфоні, оскільки потребують велику кількість дозволів. Сюди ж і відносимо маловідомі антивіруси – практичної користі від них немає, а створюють їх якраз із метою використання вашого телефона для своїх цілей.

Сумнівні можливості

Наприклад, пов’язані з езотерикою або детекцією брехні. Якщо прочитати угоду в таких програмах, то в них чорним по білому написано, що інформація надається винятково з розважально-дозвіллєвою метою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я