Статті

Як увімкнути безпечне завантаження Windows

Share
Час читання: 4 хв.

Завантаження системи через безпечний режим (він же Safe Mode) запускає тільки потрібні для роботи комп’ютера програми, зайві утиліти залишаються відключеними. Сам робочий стіл буде чорний, а всі іконки додатків на ньому стануть набагато більшими. Буває й таке, що сам пристрій може працювати повільніше.

Але для чого потрібен цей режим? Використовується ця опція зазвичай для виявлення поломок і різних неполадок, що знижують працездатність пристрою. Ось приводи для запуску безпечного режиму:

  1. Після встановлення будь-якого програмного забезпечення комп’ютер перестав завантажувати систему або просто гальмує.
  2. Поява помилки з так званим “синім екраном смерті”.
  3. Необхідність у тотальній перевірці пристрою на віруси або ж установлення антивіруса. Більшість вірусів не активні в безпечному режимі.
  4. Будь-які інші неполадки, збої, помилки в роботі системи.

Комп’ютерні майстри зазвичай називають цей режим “діагностичний”. У ньому можна переконатися, що причина поломки не в операційній системі або її програмах.

Як запускається безпечний режим Windows

Усе залежить від версії ОС. Наприклад, для 10 і 11 версій є способи, мова про які піде далі.

Через меню “Налаштування”

Для початку натискаємо на значок “Пуск”, який розташований у лівому нижньому кутку екрана, далі “Параметри” – “Оновлення та безпека” або ж “Система” для 11 версії – “Відновлення” – “Особливі варіанти завантаження” або “Розширені параметри запуску” в 11 версії – “Перезапустити зараз”.

Далі “Вибір дії” – “Пошук і усунення несправностей” – “Додаткові параметри” – “Параметри завантаження”.

Вам відкриється список, з якого можна вибрати кілька варіантів:

  • Клавіша F4, яка запускає безпечний режим.
  • Завантаження мережевих драйверів через клавішу F5, але потрібне підключення до інтернету.
  • Для фахівців у галузі IT через клавішу F6 відкриється командний рядок.

Клавішами F4-6 здійснюємо вибір дії.

Через клавішу “Shift”

Утримуючи цю клавішу, натисніть на значок живлення і перезавантажте пристрій.

Вибираємо “Windows” – “Вибір дії” – “Пошук і усунення несправностей” і далі слідуємо за такими самими розділами, що й у минулому методі.

Через меню діагностики комп’ютера

Зазвичай це вікно відкривається в разі неправильного вимкнення пристрою, наприклад, у разі різкого вимкнення живлення. Тоді під час запуску системи та появи вікна діагностики натисніть на кнопку вимкнення ПК. З’явиться автоматичне відновлення системи (якщо також відкривається діагностика, то повторюйте вимкнення до появи вікна відновлення). Тепер переходимо в “Додаткові параметри” – “Поява та усунення несправностей” і також повторюємо шлях із методів вище.

Через завантажувальну флешку

Для цього методу потрібно спочатку зайти в BIOS, потім у розділі Boot поставити на перше місце (тобто 1st Device) флешку. Таким чином запуск системи почнеться зі знімного носія.

Після того, як ви виберете мову, натисніть “Далі” – “Відновлення системи” – “Пошук і усунення несправностей” – “Додаткові параметри” – “Командний рядок”.

Командний рядок викликається також через натискання комбінації клавіш Shift+F10.

У рядку пишемо:

bcdedit / set {default} safeboot minimal

Якщо потрібне підключення до інтернету, то замість minimal пишемо network. Натискаємо Enter і перезавантажуємо пристрій.

Далі, щоб завантажити звичайний режим Windows, підключаємо флешку, повторюємо всі дії до командного рядка і пишемо вже:

bcdedit / deletevalue {default} safeboot

Тиснемо Enter і перезавантажуємо ПК.

Спосіб для 8-ї версії Windows

Методи такі самі, як і на 10 або 11. “Параметри” – “Зміна параметрів комп’ютера” – “Оновлення та відновлення” – “Відновлення системи”, і пробуємо все те, що ми описали вище.

Спосіб для 7-ї версії Windows

Для цієї версії можна використовувати метод із Конфігурацією. Для цього натисніть на комбінацію клавіш Win+X, перед вкладкою “Завантаження” виберіть “Загальні” – “Діагностичний запуск”. Але буває, що в такому запуску пристрій “не бачить” підключені через USB порти пристрої (флешки, мишки, клавіатури).

На цій версії є ще більш зручний спосіб: перезапустіть пристрій і затисніть клавішу F8.

Версія 11 і безпечне завантаження

Як увімкнути? Для початку потрібно перевірити, чи є ця опція у Вашому ПК:

Заходимо в “Відомості про систему” – “пункт Режим BIOS” – “значення UEFI” – “Стан безпечного завантаження” і вмикаємо цей стан.

Активування Secure Boot

Для цього також заходимо в “Параметри” – “Оновлення та безпека – Відновлення” – “Особливі варіанти завантаження” і перезавантажуємо пристрій. Далі “Вибір дії” – “Пошук і усунення несправностей” – “Діагностика” – “Додаткові параметри” – “Параметри вбудованого програмного забезпечення UEFI” і також перезавантажуємо ПК. Знову заходимо в “UEFI” – “Secure Boot Control” – “Enable”.

Ось і всі методи для актуальних версій Windows. Сам безпечний режим є корисною функцією, яка присутня не тільки на ПК, а й на смартфонах, планшетах, лептопах.

У новій 11-й версії Secure Boot став необхідною умовою встановлення. Ця утиліта сама перевіряє операційну систему, що встановлюється, на наявність ліцензії, також перевіряє на віруси і контролює завантаження. Якщо у вас зламався ПК, але вдалося зайти в діагностичний режим, то значить його ще можна полагодити. Наступні дії можуть допомогти вам заощадити свої гроші на ремонті:

  • “Відкотіть” ОС до останньої збереженої точки.
  • Виконайте скан системи і виправлення неполадок через “Win+R” – “Виконати” і у вікні, що відкрилося, друкуйте: cmd. У самому командному рядку пишіть: “sfc / scannow”, натискаємо Enter.
  • Завантажуйте допоміжні програми Safe Mode Fixer або AVZ.

Якщо все це не допомагає, то залишається повне перевстановлення вашої операційної системи або звернення до сервісного центру.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Windows
  • Останні записи

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024