Статті

Названо популярні міфи про зарядку смартфона, про які час забути

Share

Ви теж у перші дні після купівлі нового смартфона повністю розряджали його акумулятор, щоб збільшити його довговічність? Якщо так, то у нас погані новини – це абсолютно марне заняття.

У порадах, що стосуються правильного заряджання смартфона, дуже часто можна зустріти слово “не можна”. У реальності, суворі обмеження – це здебільшого міфи, які давно застаріли або й зовсім ніколи не були правдою.

Одним із таких міфів є необхідність у “розгойдуванні” акумулятора щойно купленого смартфона. Нібито повний розряд і заряд у перші дні допоможе збільшить його довговічність. Насправді, це абсолютно марне заняття. Про інші популярні міфи про зарядку смартфона – у нашому матеріалі.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Потрібно обов’язково розряджати смартфон до нуля

Цей міф був популярний у минулому, коли в мобільних пристроях використовували нікелеві акумулятори, для яких був важливий цикл заряджання і розряджання. У сучасних смартфонах використовуються літій-іонні батареї, які не потребують повного розряду перед зарядкою. Навпаки, рекомендується заряджати батарею по досягненню 20-30% і не допускати її повного розряду.

Заряджати смартфон треба тільки оригінальним зарядним пристроєм

Це не зовсім правда. Сучасні смартфони можна заряджати і від інших зарядних пристроїв, за умови, що вони відповідають стандартам USB і підходять за потужністю.

Не можна використовувати телефон під час заряджання

Якщо власники чимось і ризикують за такого сценарію, то тільки швидкістю заряджання. Але це відбувається, навіть якщо смартфон просто лежить на столі “без діла”: він однаково використовує Wi-Fi, оновлює додатки, отримує сповіщення тощо.

Швидка зарядка шкідлива для акумуляторів

Більшість виробників смартфонів уже використовують технології швидкого заряджання, що дають змогу поповнити близько 50% заряду за півгодини. Деякі користувачі, однак, ставляться до цієї інноваційної функції скептично. Мовляв, підвищена напруга і сила струму можуть зашкодити пристрою – однак це міф.

Суть полягає в тому, що вбудовані контролери регулюють подачу електричного струму, а також аналізують температуру акумулятора, рівень заряду та навантаження, щоб підібрати напругу індивідуально для кожного пристрою. Тому швидке заряджання не становить ризику пошкодження “нутрощів” смартфона.

Батарея смартфона в будь-якому разі проживе пару років

Насправді, термін “життя” батареї визначається числом циклів заряджання. Кожен раз, коли ви заряджаєте батарею до повних 100% – це вважається за один цикл. Але якщо ваш смартфон заряджений до 70%, ви розрядили його до 40%, а наступного дня знову зарядили до 70% і знову розрядили до 40% – це, як і раніше, один цикл заряду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Митник Михайло

За 33 роки встиг зібрати невелику колекцію гаджетів Apple, обзавестися кількома лімітованими консолями. На "iTechua" ділюся виключно найкращими пропозиціями на придатні девайси, якими користуюся сам.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Антимонопольна справа Google завершено: пошуковому гіганту загрожують санкції

    Історичний антимонопольний процес у справі Google завершено, і судді Аміт Мехте має вирішити долю домінування…

    04.05.2024

    Представлений доступний смарт-годинник Amazfit Bip 5 Unity з величезним екраном і сталевим корпусом

    Бренд-партнер Xiaomi, Huami, щойно представив новий розумний годинник - Amazfit Bip 5 Unity. Це прокачана…

    04.05.2024

    Прототип Xiaomi 15 із чіпом Snapdragon 8 Gen 4 показали на відео

    Днями у мережі з'явилася інформація, що Xiaomi отримала ексклюзивні права на випуск першого у світі…

    04.05.2024

    Вчені вигадали антибактеріальне скло для смартфонів

    Інженери з компанії Corning (виробник скла Gorilla Glass), іспанського Каталонського інституту досліджень (ICREA) та Інституту…

    04.05.2024

    MacBook Pro 16 проти MacBook Pro 14: важливі відмінності

    MacBook зазвичай вважаються одними з найкращих ноутбуків, які можна купити за гроші, завдяки поєднанню продуктивності…

    04.05.2024

    Кільця Сатурна зникають: скільки їм залишилось

    Зникнення внутрішніх кілець Сатурна обговорюють із 1980-х років. Відомо, що вони руйнуються у верхніх шарах…

    04.05.2024