Статті

Названо популярні міфи про зарядку смартфона, про які час забути

Share
Час читання: 2 хв.

Ви теж у перші дні після купівлі нового смартфона повністю розряджали його акумулятор, щоб збільшити його довговічність? Якщо так, то у нас погані новини – це абсолютно марне заняття.

У порадах, що стосуються правильного заряджання смартфона, дуже часто можна зустріти слово “не можна”. У реальності, суворі обмеження – це здебільшого міфи, які давно застаріли або й зовсім ніколи не були правдою.

Одним із таких міфів є необхідність у “розгойдуванні” акумулятора щойно купленого смартфона. Нібито повний розряд і заряд у перші дні допоможе збільшить його довговічність. Насправді, це абсолютно марне заняття. Про інші популярні міфи про зарядку смартфона – у нашому матеріалі.

Потрібно обов’язково розряджати смартфон до нуля

Цей міф був популярний у минулому, коли в мобільних пристроях використовували нікелеві акумулятори, для яких був важливий цикл заряджання і розряджання. У сучасних смартфонах використовуються літій-іонні батареї, які не потребують повного розряду перед зарядкою. Навпаки, рекомендується заряджати батарею по досягненню 20-30% і не допускати її повного розряду.

Заряджати смартфон треба тільки оригінальним зарядним пристроєм

Це не зовсім правда. Сучасні смартфони можна заряджати і від інших зарядних пристроїв, за умови, що вони відповідають стандартам USB і підходять за потужністю.

Не можна використовувати телефон під час заряджання

Якщо власники чимось і ризикують за такого сценарію, то тільки швидкістю заряджання. Але це відбувається, навіть якщо смартфон просто лежить на столі “без діла”: він однаково використовує Wi-Fi, оновлює додатки, отримує сповіщення тощо.

Швидка зарядка шкідлива для акумуляторів

Більшість виробників смартфонів уже використовують технології швидкого заряджання, що дають змогу поповнити близько 50% заряду за півгодини. Деякі користувачі, однак, ставляться до цієї інноваційної функції скептично. Мовляв, підвищена напруга і сила струму можуть зашкодити пристрою – однак це міф.

Суть полягає в тому, що вбудовані контролери регулюють подачу електричного струму, а також аналізують температуру акумулятора, рівень заряду та навантаження, щоб підібрати напругу індивідуально для кожного пристрою. Тому швидке заряджання не становить ризику пошкодження “нутрощів” смартфона.

Батарея смартфона в будь-якому разі проживе пару років

Насправді, термін “життя” батареї визначається числом циклів заряджання. Кожен раз, коли ви заряджаєте батарею до повних 100% – це вважається за один цикл. Але якщо ваш смартфон заряджений до 70%, ви розрядили його до 40%, а наступного дня знову зарядили до 70% і знову розрядили до 40% – це, як і раніше, один цикл заряду.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Microsoft випустила безкоштовну версію ШІ-помічника для програмістів

    GitHub представив безкоштовну версію свого інструменту для програмування Copilot, який тепер за замовчуванням включений у…

    23.12.2024

    З 1 січня WhatsApp більше не підтримуватиме старі Android-пристрої

    З 1 січня 2025 року смартфони під управлінням Android KitKat і більш ранніх версій платформи…

    23.12.2024

    Нова ера ядерної зброї: США розпочали випуск вдосконалених В61

    У 2024 році зі спеціалізованої виробничої лінії випустили перші зразки важких авіаційних бомб B61, які…

    23.12.2024

    iPhone 17 Pro здивує камерою на 24 Мп для селфі, але без титанових акцентів

    Apple готується здивувати фанатів у 2025 році з виходом iPhone 17 Pro, який отримає кілька…

    23.12.2024

    Швидкість роботи смартфона: чому ОЗП так важлива для його продуктивності

    Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…

    22.12.2024

    AirPort більше не повернеться: Apple не планує випускати нові роутери

    Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…

    22.12.2024