У наше століття стрімкого розвитку технологій все нове не тільки швидко вводиться в ужиток, а й легко втрачає в ціні. Зараз навіть у відносно недорогих смартфонах ми можемо зустріти шикарні AMOLED-екрани, камери з оптичною стабілізацією, підтримку надшвидкої зарядки і такі ємності пам’яті, що п’ять років тому не снилися навіть флагманам. Стабільним залишається тільки процесор, який майже завжди строго відповідає заданому ціновому сегменту.
І тут у нас виникає справедливе запитання – чому так відбувається? Невже виробники не можуть взяти флагманський чип, що впав у ціні, скажімо, трирічної давності і поставити його у відносно недорогий апарат? Таким чином можна виділитися, запропонувавши чудову швидкість роботи і топові фішки за доступну вартість. На словах все звучить чудово, а як воно на практиці?
По-перше, хто сказав, що в умовного Qualcomm взагалі є запаси таких чипів? Навіть якщо вони й існують, їхній цінник навряд чи буде нижчим, ніж у дешевих сучасних аналогів – невеликі залишки завжди оцінювалися дорожче, ніж масові “стоки”.
Ви запитаєте, а як же винятки у вигляді недорогих Snapdragon 870 і 860, адже вони були зроблені на базі топових 865 Plus і 855 Plus? Усе вірно, але є кілька нюансів: широкому поширенню 865-ї серії завадив спалах коронавірусу і різке зростання ціни на платформу (все через новий 5G-модем), через що Qualcomm довелося “зливати” залишки у вигляді спрощеного 870-го “Дракона”. А ось Snapdragon 860 взагалі виявився ексклюзивом для фірми Xiaomi і в інших виробників в принципі не зустрічався.
По-друге, флагманські чіпсети останніх років через свою нестримну потужність відрізняються і високим нагріванням. Це означає, що крім встановлення самого “каменю” потрібно потурбуватися і про його охолодження, що неминуче підвищить ціну смартфона. Також високий нагрів негативно впливає на автономність гаджета, що прекрасно показали “доступні LG” 2018 року на базі Snapdragon 821. І хто їх напоумив поставити туди кволі батареї на 3000 мАг? Страшно далекі вони від народу!
По-третє, використання старих платформ неминуче призведе до проблем з оптимізацією софта – болючої теми останніх років. За часів, коли компанії випускають по кілька десятків смартфонів на рік (на відміну від зграї гаджетів Apple, у яких з оптимізацією все чудово), старий, хоча й потужний чипсет може перетворитися “на гарбуз” через кілька оновлень.
По-четверте, більш висока вартість навіть старих флагманських чипів неминуче призводить до економії на інших параметрах. Той самий Poco X3 Pro отримав найдешевші модулі камер і кволий пластиковий корпус, а його братик Sharp Aquos V з давнього минулого крім цього має всього лише 4/64 ГБ пам’яті і батарею на 3090 мАгод. Чи багато задоволення вам принесе топовий процесор, якщо все інше на бюджетному рівні?
А чи так погано, що більш доступні смартфони не отримують флагманської начинки минулих років? Зовсім ні! Сучасні платформи часто мають аналогічну архітектуру, і тільки починаючи зі Snapdragon 888 фірма Qualcomm ввела недоступні для нижчого класу ядра Cortex-X. За рівнем продуктивності процесори-середняки теж не надто поступаються, відрізнятися може лише швидкість роботи в особливо важких завданнях (навіть важко собі їх уявити!), комунікації та якість обробки фотографій.
Чи важлива вам продуктивність процесора в смартфоні?
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…