Статті

Як не потрібно вимикати комп’ютер або ноутбук

Share
Час читання: 2 хв.

Багато хто не замислюється про вимкнення комп’ютера або ноутбука – вимикають, як уміють. Давайте розглянемо кілька помилок недосвідчених користувачів, яким потрібно вимкнути комп’ютер. Пройдемося по них – може, хтось із читачів знайде в них свої дії і більше так не робитиме.

Вимкнення комп’ютера з розетки або з кнопки

Є у мене один такий товариш, який не хотів чекати завершення роботи Windows, а просто тиснув червону кнопку на мережевому фільтрі. Скінчилося це тим, що важливий файл, який було відкрито в редакторі, виявився пошкодженим і не підлягав відновленню. Тепер більше так не робить. Також не варто вимикати ПК або ноутбук утримуванням кнопки живлення – це називається примусовим вимкненням, і робити це потрібно лише в тому разі, якщо система зависла і не відповідає на команди.

Вимкнення ПК під час копіювання файлів

Якщо ви копіюєте файл з одного місця на інше, то потрібно дочекатися закінчення процесу або ж перервати операцію. В іншому разі можливі пошкодження файлів. На практиці зустрічалися ситуації, коли користувач натиснув “Вирізати”, а потім “Вставити” і не дочекався закінчення копіювання. Підсумок – вирізані файли були загублені, довелося використовувати програму для відновлення видалених об’єктів. Саме з цієї причини звичайному комп’ютеру потрібне джерело безперебійного живлення.

Вимкнення комп’ютера з відкритими програмами

Не всі програми можуть коректно завершити роботу в разі раптового вимкнення комп’ютера. Перед тим, як ви збираєтеся вимикати ПК, краще закрити всі відкриті програми. Вікна Windows закривати необов’язково.

Вимкнення ПК без збереження даних

Добре, якщо програма не дасть вимкнути комп’ютер і вкаже на те, що потрібно зберегти дані. Але бувають такі ситуації, коли користувач завершує роботу і не зберігає їх у надії, що програма сама це зробить. Так, сучасний софт вміє зберігати дані “на льоту”. Але якщо сам процес вимкнення збіжиться з моментом збереження даних, то може статися пошкодження тимчасових файлів, куди пише софт для збереження. Краще зберегти дані примусово і закрити програму перед вимкненням.

Завершення роботи під час оновлень

Раніше було простіше – ПК відключали тоді, коли жорсткий диск переставав тріщати. Зараз складніше – незрозуміло, що відбувається в комп’ютері. Точно не варто завершувати роботу під час оновлень програм або операційної системи – це може призвести до пошкодження файлів і некоректної роботи ОС. Тут усе просто – якщо немає видимих процесів оновлення софту або системи, то можна вимикати комп’ютер.

Який висновок?

  • Зберегти дані, закрити всі відкриті програми;
  • Правильно вимкнути комп’ютер за допомогою меню завершення роботи.
Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Нова ера тонких флагманів: Samsung Galaxy S25 Slim вийде в лютому 2025

    Samsung, як повідомляє Gizmochina, випустить свій тонкий флагманський смартфон нового покоління 7 лютого 2025 року.…

    24.12.2024

    Розробка безрамкового iPhone: чому Apple не встигає до 2026 року

    Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном, судячи з усього, стикаються з серйозними…

    24.12.2024

    WhatsApp отримає нову функцію: сканування документів прямо в додатку

    Користувачі месенджера WhatsApp (належить корпорації Meta, визнаної в РФ екстремістською) на пристроях з операційною системою…

    24.12.2024

    Розробники S.T.A.L.K.E.R. 2 прокоментували можливість випуску на PlayStation 5

    Українська студія GSC Game World заявила, що в даний час не працює над версією STALKER…

    24.12.2024

    Apple зіштовхнулася з труднощами при створенні iPhone з безрамковим екраном

    Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном зіткнулися з серйозними технічними труднощами. За…

    24.12.2024

    Небезпека в Telegram: як не потрапити на нову шахрайську схему

    Шахраї знову шукають способи обдурити українців, цього разу вони заманюють "безкоштовною" преміум підпискою в Telegram.…

    24.12.2024